Гаджети, Життя, Новини, Поради

Чому нам потрібна цифрова дієта та як її дотримуватися

10 Листопада, 2020

Вчимося бути власником свого смартфона, а не навпаки.

У пандемію соціальні мережі і цифровий контент рятували багатьох: допомагали залишатися в курсі подій і підтримувати зв’язок з близькими. Проте, електронні пристрої мають очевидні недоліки, які можуть псувати настрій і підвищувати тривожність. Переказуємо статтю соціолога Трейсі Брауер про те, чому, якщо ви хочете стати щасливішим, варто рідше користуватися гаджетами.

Чому час в інтернеті потрібно скоротити

Соціальні мережі не роблять нас щасливішими, а негативні взаємодії в мережі підсилюють відчуття смутку. Цей взаємозв’язок показало дослідження, опубліковане в журналі American Journal of Health Promotion.

«Порівняння – це викрадач радості», – говорив Рузвельт. Дослідження, опубліковане в журналі American Psychological Association, підтверджує цю думку. Схильність порівнювати себе з іншими загострюється через соціальні мережі та може вести до похмурих роздумів і симптомів депресії.

Занадто частий думскроллінг також може посилювати негативне мислення. А в недавньому дослідженні вчені з Університетського коледжу Лондона з’ясували, що негативне мислення підвищує ризик деменції і погіршує когнітивні здібності.

Синє світло, що випромінюється екранами електронних пристроїв, теж зрештою шкідливе для ментального здоров’я. Воно викликає порушення сну і добових ритмів, а це в підсумку негативно позначається на фізичному, емоційному та когнітивному стані.

Обмежуйте собі доступ в інтернет

Використовуйте статистику. Щоб змінити свою поведінку,  для початку вам потрібно визнати проблему. Скористайтеся функціями вашого телефону або додатками, що дозволяють статистично оцінити, як ви користуєтеся гаджетом.

На смартфонах Apple для цих цілей є функція «Екранний час», що дозволяє дивитися звіти про використання пристрою і встановлювати обмеження. На Android можна встановити програми на кшталт Social Fever, Offtime або BreakFree, які також відстежують, як багато часу ви витрачаєте на гаджет, і дозволяють обмежити його. Як аналізи крові можуть бути корисні для визначення рівня холестерину, так само і статистика про використання пристрою допоможе вам звертатися з ним більш раціонально. Витрачаєте ви час на ігри, на Snapchat або відео з котиками – не зайвим буде більш усвідомлено подумати про те, що ви можете змінити.

Прибирайте телефон з поля зору. Згідно з відкриттям дослідників з Техаського університету в Остіні, навіть коли телефон просто знаходиться у нас на очах, наші когнітивні здібності знижуються, а неуважність підвищується. Приберіть гаджет, наприклад, в кишеню і зосередьтеся на тому, що перед вами прямо зараз, – на друзях або якомусь занятті.

Встановіть час, коли можете заходити в інтернет. Визначте ліміт на споживання цифрового контенту, враховуючи обставини. Наприклад, ви можете відкладати телефон, коли обідаєте або коли ви з друзями. Також можна дати собі обіцянку, що ви не будете брати телефон в ліжко – за одне скоротіть кількість синього світла перед сном.

Фільтруйте контент

Вимикайте повідомлення. Не завалюйте себе повідомленнями. Відпишіться від усього, що не має цінності для вас, і відключіть всі неважливі повідомлення. Чим менше трафіку споживати і повідомлень отримувати, тим простіше буде контролювати вхідний контент – звертати увагу на те, що важливо для вас, і не дозволяти засипати себе посередньою інформацією, яка не має для вас цінності.

Переставайте стежити за іншими. Важлива причина смутку, спричиненого соцмережами, не тільки FOMO (страх упущеної вигоди), але і FOBLO (страх залишитися в стороні). Подумайте, які реакції викликають у вас пости, які ви бачите, і підписуйтесь тільки на тих людей і сайти, які наповнюють вас енергією, мотивують і дарують позитивний досвід, – відписуйтеся від інших.

Шукайте різні точки зору. Новий погляд на речі важливий для навчання, стійкості і терпимості. Однак інтернет підходить тільки для того, щоб поміщати нас в  ехокамери, в яких ми бачимо і споживаємо тільки такі точки зору, які подібні до наших. Шукайте менш знайому вам інформацію і контент, який ставить під сумнів ваш нинішній спосіб мислення. Це допоможе вам збагатити своє бачення світу, а відкритість розуму – головний інгредієнт оптимістичного мислення, спрямованого в майбутнє.

Уважніше вибирайте заняття

Шукайте альтернативи. Напевно, один з кращих способів скоротити вашу присутність в мережі – збільшити число офлайн-подій у вашому житті. Коли ви в поході, на занятті з йоги або щось робите з племінницею, навряд чи ви будете перегортати стрічку в соцмережах. Заповнюйте свій час заняттями, які вимагають більше уваги або фізичних зусиль, і у вас не залишиться часу на гаджети.

Будьте терплячі. У міру того, як ви будете зменшувати свою цифрову присутність і частіше присвячувати час реальним заняттям, просувайтеся повільно, ставте досяжні цілі і будьте терплячі. Бізнес витрачає мільярди, щоб утримувати вас на гачку, так що це нормально, якщо вам буде потрібен час на те, щоб взяти ситуацію під контроль і навчитися бути господарем свого гаджета – а не навпаки.

Те, як ви проводите свій час, – це те, як ви проводите своє життя. Тому навчитися контролювати використання електронних пристроїв, споживання контенту і свої заняття – так важливо. Відкладайте смартфон в сторону, познайомтеся зі статистикою використання гаджета і контролюйте час, який проводите в мережі. Шукайте альтернативи і не будьте до себе занадто критичні. На зміни в поведінці потрібен час, але воно того варте, якщо ви хочете жити щасливіше.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu