Життя, Новини

Що таке локдаун і як він вплинув на світовий маркетинг?

15 Грудня, 2020

Пандемія COVID-19 – безпрецедентна глобальна криза, що впливає на здоров’я людей та економічний добробут по всьому світу. На початок квітня 2020 року 3,9 мільярда осіб у всьому світі знаходилися під тією чи іншою формою ізоляції – це більша частина населення світу. 

За останні місяці ми бачимо, як світова ситуація з коронавірусу погіршується. У міру того як криза коронавірусу поглиблюється в усьому світі, країни використовують часткову або повну ізоляцію в якості однієї з основних карантинних стратегій для контролю над поширенням COVID-19.

Що таке «локдаун» і чим він відрізняється від карантину?

Слово «локдаун» (від англ. Lockdown) визнано словом року згідно з формулюванням авторитетного англомовного словника Collins. Як пояснюють видавці Collins, в цьому році це слово «втілює загальний досвід мільярдів людей».

Слово «карантин» походить від італійського «сорок днів» – таким був час ізоляції прибулих для запобігання поширенню чуми в італійських портах в Середньовіччі та в епоху Відродження.

Втім, нинішній «локдаун» давно і далеко вийшов за межі «карантину».

Він охоплює не окремі групи людей, а все суспільство, і триває в різних формах значно довше сорока днів, порушуючи звичний спосіб життя.

«Локдаун – надзвичайний захід або стан, при якому людям тимчасово забороняється входити або виходити з забороненої зони або будівлі під час загрози або небезпеки» (Вікіпедія). Це також жорстка форма карантину, що обмежує вільне пересування в самій країні та за її межами. При локдауні нормально функціонують тільки організації, що надають основні потреби і послуги.

Особи, зайняті в різних професійних областях (таких як охорона здоров’я, громадські роботи, правоохоронні органи і постачання харчовими продуктами), які вважаються важливими для здоров’я і безпеки населення, можуть продовжувати працювати поза домом під час ізоляції.

Чи ефективний локдаун?

Коронавірус вперше виник в Азії, і країни, які там були, були першими, хто використав ізоляцію як стратегію, щоб зупинити поширення вірусу і захистити цілісність своїх систем охорони здоров’я.

Ми бачимо, що дані ясно показують, що блокування дійсно працює як метод запобігання вірусного поширення.

Китай був першою країною, яка ввела карантин в регіоні Хубей, де був виявлений COVID-19. Країна повідомила про зниження рівня інфікування з моменту введення карантину, а провінція Хубей оголосила, що протягом п’яти днів поспіль нових випадків не було.

За два місяці щоденна кількість інфекцій та смертей в Китаї різко знизилися, що доводить ефективність карантину в Ухані. Після цього ізоляція стала зразком для наслідування іншим країнам в боротьбі з поширенням коронавірусу.

9 березня Італія закликала до ізоляції по всій країні, і більшість з 62 мільйонів італійців замкнулися у своїх будинках, намагаючись зупинити поширення коронавірусу. Дуже скоро їх приклад наслідували Іспанія і Франція.

Південна Корея змогла зробити це без широких заходів з переміщення, які спостерігалися в Китаї та інших країнах. Замість цього вони зосередилися на великому тестуванні, використовуючи GPS для моніторингу та відстеження всіх, хто є носієм вірусу, щоб вони (і всі, з ким вони контактували) могли бути поміщені в карантин.

Англія ввела свій другий локдаун 5 листопада, щоб стримати швидке зростання поширення інфекції і захистити свою систему охорони здоров’я. За повідомленнями Reuters, кількість заражень коронавірусом в Англії впала на 30% за період місячного національного карантину. Про це свідчать результати великомасштабного дослідження Імперського коледжу Лондона і Ipsos MORI.

Вплив локдауну на світовий маркетинг

На тлі введених епідеміологічних заходів і заборони всіх офлайн-заходів рекламний ринок теж пішов на карантин.

Дослідження ALLDGT.COM показують, що вартість реклами в період карантину впала на 20-50% в залежності від ніші. Пояснення просте: рекламодавці масово знижують витрати на рекламу, і рекламні майданчики змушені знижувати ціни. Це відбувається повсюдно, і в онлайн-рекламі, і на традиційних майданчиках.

Глобальна пандемія коронавірусу (COVID-19) привела до змін в рекламі, маркетингу, рекламних витратах і засобах масової інформації, що змусило компанії і бренди переглянути свої погляди на поточні і майбутні рекламні та маркетингові кампанії, щоб підтримувати стабільний потік доходів. У той час як бренди прагнуть підібрати правильний тон під час глобальної надзвичайної ситуації в області охорони здоров’я, майбутнє віщує зміну ринку, посилення конкуренції і попит на творчі і агресивні методи маркетингу.

Багато компаній переоцінюють свої витрати на маркетинг і засоби масової інформації і переорієнтовують свої рекламні та маркетингові зусилля в спробі створити стійкий потік споживчого інтересу і витрат при збереженні достатньої віддачі від витрат засобів масової інформації.

У міру того, як компанії намагаються вирішити, яким буде майбутнє, на перший план виходять кілька питань:

  • Як зберегти бренд в умовах перетасовування ринків і галузей;
  • Чи слід розробляти нові продукти, що відповідають «новій реальності»;
  • Як боротися з конкурентним середовищем, коли звички споживачів докорінно змінюються;
  • Як бренди можуть розв’язувати проблеми споживачів з приводу здоров’я, добробуту, спільноти, а також особистої самореалізації і сенсу.

Ці проблеми підіймають кілька основних питань, що стосуються стійкості і стратегічного планування:

  • Як може великий, що користується довірою бренд розробити ефективну бізнес-стратегію, якщо уряд не прийняв єдині критерії щодо того, коли слід відкривати нові підприємства?
  • Як бренди просувають продукт або послугу в розпал кризи COVID-19 таким чином, щоб це знаходило відгук у споживачів
  • Як бренд ефективно взаємодіє зі споживачами після того, як страх вщухає і повертається почуття «нормальності»?
  • Крім комунікації, як бренд привертає споживачів до збільшення витрат на продукти бренду?

Багато відділів маркетингу і реклами будуть готові прийняти виклик: продумати творчі та новаторські маркетингові стратегії і практики, які допоможуть бізнесу пройти через цю нову норму. Для брендів це означає зміну ринку через економічний вплив на всі галузі промисловості; зіткнення з посиленням конкуренції з урахуванням споживчої і соціальної «нової норми»; розв’язання проблеми стійкості; оцінка операційних варіантів і проблем, що виникають в результаті стратегічного планування в умовах невизначеності; аналіз питань репутації бренду; визначення потенційних нових продуктів і послуг, необхідних для задоволення потреб і очікувань споживачів; зосередження уваги на творчих і стратегічних маркетингових кампаніях і цільовій рекламі; а також ефективне використання соціальних мереж.

Це стає ще більш важливим, оскільки в результаті COVID-19 очікується, що в нинішньому і наступному році витрати на рекламу у деяких знизяться в міру закриття магазинів і зниження доходів. Наприклад, одна компанія з оренди житла в Інтернеті оголосила, що у 2020 році припинила всі маркетингові заходи, щоб заощадити сотні мільйонів доларів. Інші підприємства переорієнтували свої витрати на цільовий маркетинг, маркетинг, заснований на місії, і маркетинг, пов’язаний з конкретними причинами, щоб краще задовольняти зростальне споживання медіаспоживачами при роботі з дому. Наприклад, 45% світових споживачів приділяють більше часу соціальним мережам, потокове відео в Інтернеті збільшилося на 26%, ігровий трафік на серверах однієї телекомунікаційної компанії збільшився в геометричній прогресії, а кількість споживачів, які використовують доставлення їжі та товарів першої необхідності через Інтернет різко зросла.

В результаті багато брендів можуть прагнути оптимізувати свої маркетингові практики, щоб краще показувати зростання онлайн-транзакцій, комунікацій та особистого часу зі споживачами.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu