Життя, Новини, Стартапи, Студенту

Думати як підприємець: 10 принципів, які з цим допоможуть

20 Грудня, 2020

Вести власний бізнес – складна справа, яка вимагає постійної уваги та серйозних зусиль. Щоб проєкт був успішним, необхідно думати як підприємець. 

1. Проблеми – це можливості

Підприємці часто стикаються з перешкодами та труднощами. Через це більшість людей відчувають стрес і вважають, що негативні події заважають прогресу. Керуючи бізнесом, ви так часто стикаєтеся з проблемами, що не можете собі дозволити реагувати подібним чином. Успішні підприємці бачать в труднощах можливості. Кожна проблема або невдача показує можливість для росту: треба або виправити проблему, або вжити заходів, щоб уникнути її в майбутньому.

2. Конкуренти – об’єкт для вивчення

Відповідно до пункту вище, підприємці відносяться до конкурентів як до об’єкта для вивчення. Це можливість дізнатися більше про галузь та цільовий ринок. Вивчаючи чужі бізнес-моделі, можна зрозуміти, в чому унікальність вашої власної та зробити на ній акцент за допомогою брендингу та маркетингових прийомів. Ставлення конкурента до клієнтського досвіду допоможе визначити, як поліпшити вашу бізнес-модель в цьому напрямку. Суперники по ринку надають вам послугу, адже вони вже зібрали багато корисної інформації. Завдання підприємця – скористатися нею.

3. Для всього потрібні зусилля

Бізнес – багатогранний процес, який постійно вимагає зусиль. Підприємець неминуче стикатиметься з факторами, які можуть поставити його справу під загрозу. Успішні бізнесмени пам’ятають про це та усвідомлюють: щоб досягти успіху, потрібно приділяти увагу всім аспектам проєкту – від розробки продукту до продажу та маркетингу. Коли підприємець досягає однієї мети, то відразу ставить перед собою іншу.

4. Краще – ворог хорошого

Підприємці особливо добре розуміють цей вислів. Молоді або недосвідчені бізнесмени можуть все зіпсувати, намагаючись в точності відтворити свою ідею. Однак базові ідеї ніколи не бувають ідеальні. Щоб керувати успішним і прибутковим бізнесом, не варто прагнути до досконалості.

Максималізм часто заважає прогресу.

Час, який витрачається на усунення незначних огріхів, швидше за все, буде витрачено даремно.

5. Великі результати складаються з маленьких дій

Це відноситься як до проблем, так і до рішень. Наприклад, підприємці розглядають контент-мейкинг не як швидкий спосіб отримати трафік і розвинути бізнес, а як його індивідуальні компоненти – блог, SMM, побудова зв’язків і т.д. Успішні бізнесмени можуть розбити масштабні проєкти, проблеми та кампанії на маленькі підзадачі, з якими простіше впоратися.

6. Помилятися – це нормально

Більшість сприймає таких успішних підприємців, як Стів Джобс або Джефф Безос, як непогрішних лідерів. Але це невірно. Навіть найгеніальніші бізнесмени часто помиляються. Більш того, вони не бояться приймати неправильні рішення і знають, як на них вчитися. Помилятися нормально, і чим раніше підприємець це усвідомлює, тим краще. Не варто витрачати час, намагаючись уникнути невдач, або картати себе за них. Визнайте свої помилки, вирішіть, що можна з них винести, і йдіть вперед.

7. Чудес не буває

Як правило, надбагаті бізнесмени, про яких пишуть в новинах, не досягли успіху раптово. Вони витратили роки роботи, щоб втілити в життя перспективну ідею. Не можна стати підприємцем, чекаючи чуда і сподіваючись, що ви несподівано досягнете вершин тільки через революційної ідеї. Навіть найкращі проєкти вимагають терпіння, навичок і нескінченних зусиль. Кращі бізнесмени світу це розуміють. Не варто покладатися на ідею або чудо.

8. Погляд з боку неоціненний

Підприємці повинні бути хорошими комунікаторами, а це означає, що вони повинні активно прислухатися до інших ідей і думок. Нам легко потрапити в пастку одного способу мислення. Багато бізнес-моделей та директив занадто статичні, що в кінцевому підсумку обмежує здатність бізнесу зростати й призводить до невдачі. Успішні бізнесмени постійно шукають нові думки та досвід, який змусить їх сумніватися і побачити речі з іншого боку.

9. Дисципліна насамперед

Для більшості людей дисципліна – це щось необов’язкове. Щоб тренуватися, вчасно вставати або робити щось серйозно, потрібні додаткові зусилля.

Для успішних підприємців дисципліна – обов’язкова складова всіх аспектів життя.

Як налагодити дисципліну? Необхідно чітко усвідомлювати свою мету і бути готовим зробити все можливе, щоб домогтися її.

10. Підприємець – це спосіб життя

Підприємці прокидаються як підприємці, йдуть на роботу як підприємці, повертаються додому як підприємці та лягають спати як підприємці. У них не буває неробочих годин, поділу на робоче та неробоче життя. Перевага такого способу життя в тому, що ви повністю контролюєте свій бізнес. Але є й недолік: ваш бізнес завжди з вами, куди б ви не пішли. Підприємництво стає вашою роботою та життям, і ви повинні бути готові до цього.

Бути успішним бізнесменом – не означає народитися з певним мисленням. Це означає бути готовим до труднощів, які вас чекають.

 

 

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu