Інвестиції, Новини, Поради, Технології

Інвестування: ці курси, книги та подкасти підкажуть, як зробити першу інвестицію

30 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Вчитися на досвіді інших дешевше, ніж на власному. Особливо якщо це стосується інвестування.

Редакція MC.today зібрала популярні онлайн-курси, додатки, книги та подкасти, які навчать вас правильно управляти своїми фінансами навіть без досвіду. Ділимося з вами найцікавішим.

Інвестиційні курси

«Основи фінансів та інвестицій», Prometheus

Мова: Українська.

Обсяг: 16 модулів.

Організатор: Асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine.

Лектори:
Валентин Хохлов – член ради директорів Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine.
Світлана Самко – магістр банківських інвестицій КНЕУ.
Олексій Соболєв – магістр КНЛУ, фінансовий аналітик CFA.

Вартість: безкоштовно.

На курсі розповідають про сферу інвестицій, її учасників і основи управління інвестиційним портфелем. Лектори навчають:

  • концепціям фінансів і економіки;
  • що таке ринок капіталів;
  • як знайти надійного фінансового посередника;
  • яка альтернатива банківським депозитам;
  • як аналізувати результативність інвестицій.

Курс дає базові знання і підходить для новачків. Якщо виконаєте всі завдання, отримаєте сертифікат про проходження.

«Фінансові інструменти для приватного інвестора», Coursera

Мова російська.

Обсяг: 4 тижні.

Організатор: Вища школа економіки в партнерстві з Інвестиційною компанією «Фрідом Фінанс».

Лектори: Сергій Меньшиков – кандидат економічних наук, доцент.
Тамара Теплова – кандидат економічних наук, професор.
Вартість: лекції та теоретичні матеріали – безкоштовно. Якщо хочете отримати доступ до практичних завдань і сертифікат про закінчення курсу, то це коштує $48,99.

Курс складається з двох тем: «Інфраструктура ринку», а також «Методи і технології інвестування». У першій темі розповідають, як працюють фондові біржі, чим відрізняється брокер від дилера і як користуватися індивідуальними інвестиційними рахунками. Друга тема дасть розуміння стратегій і інструментів інвестування.

«Фінанси для неспеціалістів у фінансовій сфері», Coursera

Мова: Англійська (є російські субтитри).

Обсяг: 17 відеоуроків.

Організатор: Каліфорнійський університет в Ірвайні.

Лектор:

Девід СТАНД – MBA (Master of Business Administration), Викладач Каліфорнійського університету.

Вартість: лекції та теоретичні матеріали – безкоштовно. Якщо хочете доступ до практичних завдань і сертифікат про закінчення курсу, то потрібно платити $38,99 в місяць.

На курсі дають базове уявлення про фінанси і бухгалтерський облік. Тут розібрані теми фінансового аналізу, планування, прогнозування, бюджетування та стратегічного фінансування. Курс відмінно підійде новачкам, які раніше не працювали з темою фінансів та інвестицій.

«Фінансові ринки», Coursera

Мова: Англійська (є російські субтитри).

Обсяг: 7 модулів.

Організатор: Єльський університет.

Лектор:

Роберт Шиллер – професор економіки Єльського університету.

Вартість: лекції та теоретичні матеріали – безкоштовно. За $48,99 в місяць – доступ до практичних завдань і сертифікат про закінчення курсу.

Курс веде легендарний економіст Роберт Шиллер, лауреат Нобелівської премії 2013 року. Ви дізнаєтеся про базові принципи фінансового менеджменту, психологічні аспекти інвестування, особливості фінансових ринків і соціальної відповідальності інвестора.

Книги

«Десять головних правил для інвестора», Бертон Малкіел (2018)

Купити в Book24

У книзі описана проста покрокова інструкція, як новачкові вийти на ринок інвестицій. Це повний практичний посібник з інвестування, який дає базові стратегії, методи і розповідає про часті помилки в цій сфері.

«Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити в 50 мільярдів. Прості правила великого інвестора», Роберт Хагстром (2013)

Купити в Rozetka

Уоррен Баффет – легендарна постать у світі фінансів. Сам Баффет не пише книг, але активно листується з партнерами. Саме ці листи автор книги, Роберт Хагстром, зібрав в окремому виданні. Тут ви знайдете детальний аналіз принципів і методів інвестування Баффета.

«Розумний інвестор. Повне керівництво по вартісному інвестуванню», Бенджамін Грем (1949)

Купити в Rozetka
Купити в Book24

Книга була випущена в середині XX століття, але перевидається дотепер. Основна тема – інвестиції в цінні папери. Тут викладено авторський підхід до інвестування, оборотних активів і захисту капіталу.

«Спогади біржового спекулянта», Едвін Лефевр (2017)

В основі книги лежить біографія Джессі Лівермора – одного з найбільших спекулянтів в історії людства, який заробив статок на початку XX століття. Ви дізнаєтеся про психологію натовпу, зміни ринкового попиту і біржові ринки з точки зору відомого спекулянта.

«Гра на гроші», Адам Сміт (2007)

Адам Сміт – один з найвідоміших економістів у світі. Кожна його робота так чи інакше вплинула на формування економічної теорії. «Гра на гроші» написана легко і з гумором. Книга допомагає зрозуміти психологію інвестування на прикладах реальних гравців і банкірів.

«Метод Пітера Лінча. Стратегія і тактика індивідуального інвестора », Пітер Лінч (2011)

Автор – успішний фінансовий менеджер. У цій книзі він розповідає, як правильно підготуватися до інвестування, вчить розпізнавати вигідні і невигідні угоди. Його погляди на фондовий ринок актуальні і зараз.

«Вийшов хеджер з туману», Бартон Біггс (2010)

Книгу написав колишній топменеджер інвестиційної компанії Morgan Stanley. Тут ви не знайдете рад з фінансів і доходів, але отримаєте уявлення про життя, психології і принципах тих, хто займається інвестуванням.

Подкасти

«Калькулятор»

Провідні Наталія Грибуль, підприємець, журналіст, автор Telegram-каналу «Це теж вважається», і Назар Щетинін, засновник IT-компанії у сфері фінансів, автор YouTube-каналу «Шкідливий інвестор», відповідають на питання слухачів про те, як заробляти, витрачати і вкладати гроші.

«Жадний інвестор»

Команда інвестиційних аналітиків і журналістів весь тиждень збирає цінну інформацію на ринку, а потім обговорює її зі своїми передплатниками в подкасті «Жодний інвестор».

Investing Insights

Англомовний подкаст, в якому радять, як розпоряджатися особистими фінансами і інвестувати. А ще проводять інтерв’ю з провідними фондами, аналізують вартість акцій і незалежні дослідження прямо з Чикаго.

The Investor’s Podcast Network

Це найбільше у світі англомовне подкаст-шоу, в якому обговорюють інвестиції. Щотижня виходить новий випуск. На шоу говорять про криптовалюту та інші нові варіанти інвестування, спілкуються з експертами і навчають фінансової грамотності.

Де потренуватися: симулятори та додатки

StockTwits

Додаток допомагає відстежувати настрій фінансового ринку і прогнозувати вдалий час для інвестицій. Усередині StockTwits ви можете спілкуватися з іншими інвесторами і трейдерами, вести свій інвестиційний портфель і стежити за фінансовими новинами.

Yahoo Finance

У додатку є функції, які допомагають аналізувати ринок та інвестувати в зручні акції. Доступ до ваших брокерських рахунків дозволить здійснювати операції всередині програми.

Forex Trading Game

Це гра – симулятор валютного та фондового ринків. Додаток повторює рух реального ринку і дозволяє вам потренуватися і відточити навички інвестування.

Build Your STAX

Ще одна інвестиційна гра. На старті ви отримуєте віртуальні $4000, які можете вкладати в цінні папери. Можна грати в поодинці або групою. Мета гри – заробити якомога більше грошей. Build Your STAX допомагає в ігровій формі розібратися в тому, як працюють інвестиції.

Корисні матеріали про інвестування в Україні

Стаття Як почати інвестувати в Україні від Tradernew

Фінанси й інвестиції в Україні 2023 — поради Любомира Остапіва в блозі Prometheus

Як і куди варто інвестувати в Україні у 2023 | Kyivstar Business Hub – аналітика від Kyivstar

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu