Життя, Новини, Поради, Продуктивність

Як перестати прокрастинувати. Психолог запропонував ефективну техніку

11 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Причини прокрастинації взаємопов’язані і не лежать на поверхні. Австралійський психолог Джейсон Вессел спростив теорію тимчасової мотивації до чотирьох важливих питань, які потрібно регулярно здавати собі, якщо ви хочете вибратися з замкнутого і болісного кола відкладання справ.

Бути прокрастинатором складно і небезпечно. У людей, які постійно відкладають справи на потім, менше шансів знайти постійну роботу, а у тих, у кого є робота, дохід значно нижчий, ніж в активних колег. Прокрастинаторам важко займатися спортом, оскільки вони завжди відкладають фізичну активність на завтра.

Через безперервний хаос такі люди часто страждають від підвищеної тривожності. В результаті збільшується ризик хронічних захворювань, включаючи серцево-судинні захворювання. Але від прокрастинації можна позбутися.

Психолог Джейсон Вессел з Університету Гріффіта в Австралії розробив систему, що складається з чотирьох «точок рефлексії», пов’язаних з психологічними причинами проблеми. Регулярно ставте собі ці питання, і вам буде набагато легше чинити опір спокусі відволіктися, зосередившись на речах, які дійсно важливі.

Техніка Весселя натхненна теорією тимчасової мотивації, згідно з якою існує чотири взаємопов’язані причини прокрастинації, пише BBC. По-перше, очікування. Людина недооцінює свої шанси на успішне виконання завдання, що знижує її мотивацію.

По-друге, лояльність до затримок. Багато хто не усвідомлює, наскільки сильно постійне зволікання впливає на можливість закінчити роботу в строк. По-третє, прокрастинатор не може усвідомити цінність завдання і переваги його своєчасного виконання, а це означає, що він вважає за краще негайне задоволення довгострокових результатів.

По-четверте, брак базового метапізнання – здатності людини думати про своє мислення. Метапізнання допомагає знайти способи протистояти прокрастинації. Вессел скоротив теорію тимчасової мотивації до чотирьох питань.

  • Завдяки чому хтось успішно досягає мети?
  • Що б ви відчули, якби не виконали необхідну задачу?
  • Що вам потрібно зробити найближчим часом?
    Якби ви могли зробити щось одне, щоб досягти мети вчасно, що б це було?

Університетське середовище надало ідеальні умови для тестування підходу. Понад 100 студентів повинні були здати письмове завдання, на виконання якого давалося третину навчального року. Протягом цього періоду учасникам відправляли повідомлення з проханням виміряти свій прогрес від 0 до 100. Студентів також попросили роздумувати над перерахованими вище пунктами час від часу протягом двох тижнів.

Вессел виявив, що ті, хто аналізує «точки рефлексії», з набагато більшою ймовірністю візьмуться за роботу раніше, а не будуть відкладати її до кінця двох тижнів. Іншими словами, цей підхід значно зменшує ризик прокрастинації. Студентам потрібно кілька разів вивчити «точки рефлексії», перш ніж діяти, – психолог називає це «ефектом сплячого».

Важливо регулярно шукати відповіді на запитання, досягання яких цілей вам дійсно важливо, і перевіряти, чи відповідно до них ви розставляєте пріоритети. Потім потрібно розбити задачу на маленькі частини, перш ніж робити перший крок. Це може створити імпульс, який знизить прокрастинацію в міру просування вперед, каже Вессел.

Дослідження показують, що короткі сеанси саморефлексії можуть принести великі переваги в довгостроковій перспективі. Сфокусоване мислення сприяє завзятості, організованості та ефективності.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu