Життя, Новини, Технології

Думка: подкастинг вистояв у 2020 році, але у 2021-му буде важче – менше ідей та угод

11 Січня, 2021

У пандемію індустрія уникла економічної кризи, але зіткнулася з творчою, думає Ерік Нюзум, керівник подкастингової компанії Magnificent Noise.

11 березня 2020 року Нюзум перевів штат працювати віддалено і приїжджав в офіс лише пару раз в тиждень: забрати пошту та полити квіти.

Для компанії та подкастингу в цілому це не в новинку. Але 2020 рік підніс індустрії нові випробування, відмінні від проблем інших галузей. З початком локдауну різко впало число звантажень і прослуховувань, а рекламу перестали закуповувати.

Журналісти поцікавилися, як на це дивиться Нюзум. Той вірив, що показники виростуть знову. Подібні спади переживала і радіоіндустрія – після теракту 11 вересня і стихійних лих, в період військових дій і свят. Зазвичай справи налагоджувалися швидко.

Репортери не поділяли думку Нюзума і відмовлялися її публікувати. Однак керівник Magnificent Noise мав рацію. Для подкастингу рік видався гідним, попри несприятливі обставини і прогнози, а також кризу в економіці, політиці і медицині:

  • Компанії уклали кілька великих угод з придбання.
  • Доходи збільшилися.
  • Число прослуховувань не тільки відновилося, але і зросло.
  • Зросла кількість слухачів.

Втім, розслаблятися рано, вважає Нюзум. На його думку, 2021 рік може виявитися неспокійним: радикальних змін в індустрії не відбудеться, але шум навколо неї стихне. Він бачить три причини.

1. Підйом попиту на новинний контент зіграє проти індустрії

Майже всі організації, які мають журналіста в штаті, запустили щоденний або щотижневий новинний подкаст. Адже якщо випуски The Daily звантажують 4 млн разів в день, то й у них є шанс, вважають вони.

Однак успіх новинних ЗМІ нестабільний: в перші два роки стрімкий підйом, цикл виборів, а потім – декілька років спаду. Після виборів,  а також закінчення пандемії навіть The Daily доведеться потрудитися, щоб утримати слухачів.

2. Придбань поки не передбачається

Якщо операція з придбання мережі Wondery відбудеться, майже всіх великих подкаст-компаній очікує зміна власника. Індустрії це на користь. У новачків з’явиться шанс здобути популярність і репутацію, розвинути бізнес і зрештою також укласти угоду про поглинання.

Але проблема не в самих угодах, а в ініціаторах. Нюзум навряд чи може привести в приклад подкастингову компанію, яка б процвітала при новому власнику. Якщо на слуху немає наступних історій успіху, то й ентузіазм у потенційних покупців згасає.

Глава Magnificent Noise також вважає, що їх не вразить і ціна за придбання подкастингової компанії ($300-400 млн – це, на подив, не так вже й багато).

3. Індустрії не вистачає ідейності

У 2020 році економіка подкастингу процвітала, а креативність страждала. За час пандемії консервативні тенденції, що намітилися в останні пару років, вкоренилися. Досить подивитися на чарти. На думку Нюзума, індустрії бракує сміливості і новаторства: зараз вона виробляє однаковий контент і орієнтується на монетизацію.

Застава довгострокового процвітання – давати слухачам на мить відчути себе щасливішими. Порадуйте їх, і вони залишаться з вами. А де аудиторія, там і гроші. Потрібно не просто залучати слухачів, а й розуміти, що приносить їм радість.

Творці шаблонного контенту напевно скажуть, що дають слухачам бажане. Нюзум з цим не сперечається. Однак досвід телебачення, кіно та літератури показав, що інтерес до однієї і тієї ж форми контенту з часом згасає. ЗМІ забувають про головне: сьогодні популярно і легко продається одне, а завтра слухачеві захочеться чогось нового.

Втім, подкасти все одно будуть слухати, додав Нюзум. Число завантажень може скоротитися, але не стрімко і ледь відчутно. Постійний шум навколо подкастів, ймовірно, також стихне. Однак навіть тоді вони залишаться кращою формою аудіоконтенту в доступному для огляду майбутньому. Єдине, що очікування тепер не будуть настільки завищені.

Ерік Нюзум зіставляв подібні прогнози протягом декількох років і завжди опинявся правим. В цьому ж році йому хочеться помилятися: «Сподіваюся, в наступному грудні мене ткнуть носом в мої ж слова і скажуть, що рік видався чудовим».

І якщо в історії подкастингу і є послідовність, то це його здатність дивувати тим, що важко передбачити в вічно змінюваному світі, вірить Нюзум.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu