Життя, Новини

Подкасти: що це, навіщо вони потрібні та де їх слухати

05 Жовтня, 2020

Можна завжди поставити на паузу, перемотати чи увімкнути у будь-який зручний час. Можна слухати в метро, на пробіжці чи перед сном. Іноді хочеться заповнити вільний час чимось корисним і замість музики в заторах увімкнути щось цікаве і пізнавальне. А головне – без рекламних пауз і новин. На допомогу приходять подкасти.

Подкастинг – явище відносно нове для українців, однак вже має безліч прихильників. Це зручно, завжди доступно і головне – сучасно. Розповідаємо більше про подкасти та пропонуємо добірку цікавих подкастів про бізнес українською та декілька крутих англійською мовою.

Що таке подкаст простими словами

Подкаст – це тематичний аудіоблог з одним або декількома ведучими. Його можна слухати онлайн або завантажувати собі на пристрій. Кожен випуск – окрема тема або історія. По суті, подкаст – це записане і викладене в інтернет звернення до аудиторії.

Історія появи подкастів

Родоначальником подкастингу вважається журналіст Крістофер Лайдон. У 2003 році він почав записувати та викладати на сайт свої інтерв’ю в аудіоформаті з вченими, політиками, блогерами та іншими відомими особистостями. Уже у 2004 році Бен Хаммерслі опублікував в The Guardian статтю «Звукова революція», де розмірковував про феномен аудіоблогінга. У 2005 році Apple представила нову версію аудіоплеєра iTunes 4.9 з підтримкою подкастів і додала аналогічний розділ в iTunes Music Store. Цікаво, що термін Podcasting – це мікс слів iPod і Broadcasting (мовлення).

Навіщо потрібні подкасти

 • Для навчання. Подкасти – це простий спосіб дізнатися щось нове. Якщо регулярно слухати подкасти, то можна швидко прокачати свої знання в певній сфері.
 • Для відпочинку. Вибір розважальних подкастів дуже великий: від стендапів і ток-шоу до серіалів в аудіоформаті. Є також музичні подкасти.

Переваги подкастів

 • Прослуховування подкасту можна поєднувати з іншими справами. Зазвичай це плавання, біг, домашнє прибирання. Цим подкасти відрізняються від YouTube, де потрібно не тільки слухати, а й дивитися.
 • Подкаст простий у виробництві, і домогтися гарної якості звуку нескладно. Висока якість дозволяє слухати подкасти на прискоренні.
 • Існує безліч програм для смартфонів, які дозволяють завантажувати та слухати подкасти в літаку або місцях, де не ловить інтернет.
 • Всі подкасти – безкоштовні. Вам не потрібно платити за прослуховування, і, на відміну від YouTube, реклами або немає, або дуже мало.

Які бувають подкасти

Умовно аудіоподкасти можна розділити на дві категорії.

 • Розважальні. У цю категорію входять музичні, гумористичні подкасти, ток-шоу. Наприклад, авторка серіалу «Дівчата» Ліна Данем веде іронічний блог про кохання, стосунки, здоров’я. Подкаст «Серіал» – детективна історія в аудіоформаті, його прослухали вже 100 млн осіб.
 • Навчальні. Автор подкасту ділиться своєю експертної в певній темі. Наприклад, подкасти про англійську мову, маркетинг, офлайн-бізнес, соціальні мережі, IT.

Як слухати подкасти

 • Регулюйте швидкість. Щоб дізнатися якомога більше за короткий період, збільште швидкість відтворення в 1,25-2 рази.
 • Використовуйте автоматичне вирізання пауз. Ця функція допоможе заощадити ще більше часу на прослуховуванні.
 • Використовуйте гарну гарнітуру. Якщо плануєте слухати подкасти в громадському транспорті, купіть навушники з шумопоглинання. Як варіант – активуйте функцію «посилення звуку» в додатку для подкасту.
 • Якщо ви збираєтеся слухати подкасти перед сном, використовуйте функцію «таймер сну» в додатках для подкастів. Так ви зможете задати час, коли подкаст автоматично зупиниться.

Де слухати подкасти

Слухати подкасти можна в інтернеті або за допомогою додатків. У таблиці нижче ми зібрали самі функціональні.

Функціонал / назва сервісу Apple Подкасти SoundCloud Pockets Casts Podcast Republic CastBox
Синхронізація між пристроями + + + + +
Регулювання швидкості твори + + + +
Таймер сну + + + +
Посилення звуку +
Вирізання пауз +
Можливість скачати подкасти + + + + +
Платформа iOS iOS
Android
Android Android iOS
Android

Які подкасти варто послухати

Кращі подкасти українською мовою

1. Продуктивний роман

Хто автор: Роман Рибальченко

Подкаст про інтернет-бізнес та компанії, які створюють IT-продукти. Близько 100 епізодів про те, як побудувати компанію без інвестицій, вийти на мільйонні обороти, а також про рекламні бюджети, ділову розвідку й навіть про те, як ефективно засвоювати інформацію в мережі. Серед гостей подкасту — топменеджери та співзасновники PromoRepublic, Uklon, Hurma System, Moneyveo.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

2. ШОБШОу

Хто автори: Яр Бірзул та Женя Ковалевський

Ще один, відносно новий, подкаст про продуктовий IT-бізнес від директорів з продукту robota.ua і Techiia. Про те, як створювати цінні для користувачів продукти, розповідають видатні українські практики з MacPaw, EVO, Preply, ЛУН, Київстар та інших компаній.

З першого сезону ви дізнаєтесь, як бізнесу масштабуватись, зберігаючи “бірюзовість” організації, навіщо виходець з інвестиційної сфери Макс Нефьодов придумав систему держзакупівель Prozorro, як будувати ефективні команди та корпоративну культуру, а також про продуктову освіту і погане значення слова “технікум” у пострадянських країнах.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

3. Роби своє

Хто автори: Іван Петренко та Центр підприємництва УКУ

Про стартапи, ідеї та інвестиції. Спектр тем — від стартапного мислення та креативної економіки до конкретних українських та світових кейсів.

Зокрема, можна послухати про стартапну екосистему Львова, запуск продуктів у Штатах, виклики початківців та success stories. Серед гостей — засновники Intellias, UATAG, Luxsize та StepShot.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

4. Засновники

Хто автор: Іван Горовський

Це розмови з власниками компаній і засновниками громадських організацій про інновації, підходи до управління системами та філософію підприємництва. З цікавого: епізоди про імпакт інвестиції на прикладі Промприладу в Івано-Франківську, перспективи українських стартапів зі співзасновником PetCube, екосистему інновацій UNIT CITY з виконавчим директором технопарку Домініком Піоте.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

5. Розумних люблять

Хто автор: освітня платформа LABA

Подкаст про бізнес, маркетинг, сучасні тренди та продуктивність. Серед епізодів — інтерв’ю з топменеджерами, обговорення книжок та наукових теорій, розмови про нові професії, тайм-менеджмент і work-life balance.

Наприклад, ви дізнаєтесь: про професію HR-маркетолога, проблеми проджект-менеджерів, нові інструменти маркетингу, а також як просити більшу зарплату та готуватись до співбесід.

Про побудову бізнес-процесів розповідає операційний директор Shell, про ролі та задачі CEO — керівник Nova Poshta Global, а про інвестиції в стартапи — партнер венчурного фонду TA Ventures.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

6. Radio kmbs

Хто автор: Києво-Могилянська бізнес-школа

Подкаст викладачів Могилянської бізнес-школи про ефективну роботу та підприємництво. Автори піднімають теми побудови успішних продуктів, розвитку бізнесу і рестарту компаній, бренд-менеджменту та персональних інвестицій. Розбавляють серйозну бізнесову тематику випуски про мистецтво та джаз.

Де слухати: MixCloud (більше випусків тут), Apple Podcasts

7. Радіо MBA

Хто автори: Даниїл Ваховський, Гліб Буряк

Про бізнес з розумом — вміння не лише створити власну справу, а й втриматись на плаву. Розмови на базові теми, як-от бізнес-стратегія та ризики, фінанси, економіка, монетарна політика, маркетинг, інвестиції та робота з продуктом. З більш легкого — побудова особистого бренду або розмова з Кірою Рудик про перехід з IT в політику.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

8. Deloitte Ukraine Talks

Хто автор: Deloitte UA

Зовсім свіжий подкаст від аудиторської компанії Deloitte Україна, перші епізоди якого вийшли влітку 2020. Серед них — короткі випуски на теми податків та електронного документообігу.

У вересні автори запустили рубрику про технологічний бізнес, і гостем першого епізоду стала топменеджерка Київстару. Говорили про індустрію смартфонів та перспективи появи 5G в Україні.

Де слухати: Apple PodcastsGoogle Podcasts

Подкасти: що це, навіщо вони потрібні та де їх слухати - news, zhyttya

Кращі подкасти англійською мовою

1. Entrepreneurial Thought Leaders

Бізнес-подкаст присвячений розвитку та інновацій. Створено за сприяння Стенфордського університету. Серед запрошених гостей – такі культові особистості, як Гай Кавасакі і Марк Цукерберг.

Слухати: Apple Подкасти, SoundCloud, сайт.

Тривалість: 90 хвилин

2. The Productivityist Podcast

Подкаст про особисту ефективність. Виходить також у форматі відеоподкаста. Головна перевага каналу – короткі випуски, засновані на особистому досвіді. Автор дає інструкції, розглядає корисні інструменти та наводить свої лайфхаки.

Слухати: Apple Подкасти, YouTube

Тривалість: 2-60 хвилин

3. Note to Self

Крутий подкаст від Монуша Зомороді – колишнього репортера нью-йоркської радіостанції WNYC. Автор розглядає широке коло тем, від расизму в Facebook до перформансів Марини Абрамович.

Слухати: Apple Подкасти, SoundCloud, сайт.

Тривалість: 20-30 хвилин

4. How to Fall

Мотивуючий і добрий подкаст. Відомі люди з різних сфер розповідають про свої падіння, а також про те, чому вони їх навчили.

Слухати: Apple Подкасти, SoundCloud, сайт.

Тривалість: 60 хвилин

5. Great Lives

Кожен випуск – це переказ життя великої людини іншою відомою особистістю. У подкасті вже розповіли про Прінса, Катерину Другу, Фредді Меркьюрі.

Слухати: Apple Подкасти, SoundCloud, сайт.

Тривалість: 30 хвилин

6. Marketing Geeks

Один з кращих подкастів англійською мовою про маркетинг. Ведучі подкасту говорять про маркетинг в широкому його розумінні: соціальні мережі, email-маркетинг, копірайтинг, побудову воронки продажів.

Слухати: Apple Подкасти, сайт.

Тривалість: 25-80 хвилин

7. The goop Podcast

Подкаст веде актриса Гвінет Пелтроу. На свій канал вона запрошує як представників шоу-бізнесу, так і експертів з різних сфер. В гості до знаменитості вже приходили актриса Сара Джесіка Паркер і письменниця Елізабет Гілберт.

Слухати: Apple Подкасти, сайт.

Тривалість: 50 хвилин

8. How I built this

Автор подкасту Гай Раз запрошує новаторів і підприємців поділитися своєю історією успіху.

Слухати: Apple Подкасти, SoundCloud.

Тривалість: 20-90 хвилин

9. The Daily

Подкаст від New York Times для тих, хто хоче бути в курсі важливих новин. У кожному випуску ведучий Майкл Барбаро бере інтерв’ю у журналістів New York Times, запитуючи їх про значуще актуальне питання.

Слухати: Apple Подкасти, сайт.

Тривалість: 30 хвилин

10. Decoder Ring

Критик Вілла Паскін веде дотепний і цікавий подкаст про життя. Автор розбирає культурні головоломки, звички і смаки людей під незвичайним кутом.

Слухати: Apple Подкасти, Spotify.

Тривалість: 40 хвилин

Подкасти – це можливість отримати нові знання в максимально комфортній обстановці. Спробуйте завантажити один-два подкасти з тематики, що вас цікавить. Поєднуйте прослуховування зі спортом або домашніми справами. Згодом ви зрозумієте, які подкасти потрібно слухати саме вам.

Якщо ви хочете використовувати подкасти для вивчення англійської мови, виберіть кілька цікавих вам тематик. Так ви зможете легко підтримувати мотивацію до вдосконалення.

 

 

 

 

“>

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu