Новини, Технології

Вісім найбільших технологічних трендів 2021 року

12 Січня, 2021

Скотт Белскі – CPO Adobe і засновник соціальної платформи Behance. Він був раннім інвестором і консультантом по продуктам в таких стартапах, як Pinterest, Uber, Carta і Airtable. Представляємо його прогноз технологічних тенденцій, які визначать найближчі роки.

Масштабна децентралізація

Децентралізованими будуть не тільки біткойн і блокчейн-рішення, а й інші сфери роботи та життя.

Наприклад, Бен Рубін з Talk розробляє інструменти для розподіленої роботи команд (таким чином, навіть саме поняття робочої зустрічі може стати архаїчним поняттям епохи централізованих робочих місць). Braintrust використовує не тільки технологію блокчейна, але і його принципи, щоб створити мережу талантів. Платформа використовує мережевий ефект і набуває цінність з ростом числа учасників.

CashDrop дає можливість будь-якому (від власника кіоску з фастфудом до дизайнера одягу) створити вітрину магазину, не покладаючись на традиційні схеми, за умовами яких потрібно платити комісію або збір. Таким чином, модель, в якій постачальники послуг або орендодавці (ринки, магазини додатків і т. д.) утримують відсоток з операцій (і керівників величезних команд, які розглядають і схвалюють всі рішення), може втратити свою актуальність.

Розвиток Eduployment

Цей тренд означає об’єднання профорієнтації, освіти та працевлаштування (або створення свого бізнесу). Наприклад, на платформі Nana користувач навчається ремонту побутової техніки (скажімо, унікальних брендів посудомийних машин), а потім його профіль розміщується на маркетплейсі, і у нього є можливість знайти роботу у своєму районі.

Проєкт Main Street дає можливість навчитися ремесла художника, отримати необхідні інструменти і почати працювати протягом 30 днів – по суті, перетворивши користувача під франшизу.

Замість того, щоб проходити дороге навчання і самостійно будувати кар’єру з усіма наслідками, що випливають ризиками, модель eduployment дає більше шансів. Вертикальна інтеграція освіти і зайнятості допоможе розв’язувати системні проблеми в економіці і створити безліч нових підприємств малого бізнесу.

Нові соціальні платформи, що заохочують самовираження

Зараз запускають більше соціальних програм, ніж в минулі роки. Підприємці більше не намагаються скопіювати Facebook або інші чинний продукти з невеликими ітераціями, а створюють повністю нові та оригінальні ідеї.

Наприклад, ItsMe досить швидко розвивається, але ще не досить відомий. Зараз цей додаток займає 24-у сходинку в App Store в розділі соціальних мереж. Сервіс допомагає зв’язатися з іншими людьми в залежності від вашого настрою, створювати свій власний зовнішній вигляд і спілкуватися за допомогою тексту, голосу, аудіо, зображень або інших способів. Є й інші нові та цікаві проєкти.

Що у них спільного? Вони поєднують спільне споживання зі створенням репутації, за замовчуванням прозорі і ліберальніше інтерпретують поняття «конфіденційності». У них менше творчих обмежень і вони винагороджують тих, хто найбільш творчо самовиражається.

Примітно і відродження соціальної гри Gowalla, дія якої відбувається в реальному світі, а також Public, соціальної мережі для інвестування на публічному ринку. Досить сказати, що майбутнє соціальних мереж є захопливим і, всупереч поширеній думці, не буде обмежуватися тими платформами, які домінують сьогодні.

Зростання впливу творців контенту на аудиторію

Талановитим людям більше не потрібно підписувати контракт з телевізійною мережею. Але ресурси, у яких є підтримка у вигляді реклами і управління алгоритмами, такі як YouTube і TikTok, як і раніше мають перевагу перед окремими користувачами. Прагнення заволодіти власною аудиторією стане макротрендом в найближчі роки.

Еквіваленти Substack (який дозволяє створити власний список email-адрес і монетизувати його) з’являться в відео, спільнотах та інших способах створення, управління і монетизації аудиторії. Деякі успішні приклади, такі як OnlyFans і Patreon, показують, що це можливо.

Скотт Белскі зазначає, що з особливим ентузіазмом ставиться до таких продуктів, як Circle і Geneva, які забезпечують повноцінну функціональність спільноти для брендів і окремих осіб. Вони дають творцям контенту, розвивати спільноту, щоб нарощувати аудиторію і надавати всілякі відгалуження сервісів.

В такому світі продукти типу Instagram і YouTube просто служать маркетинговими інструментами на вершині воронки. Їх завдання – залучити користувачів інших платформ в приватний і керований канал. У найближчі роки ми побачимо масове прискорення цієї тенденції.

Нішеві функції підприємств стануть на багатокористувацькими

Ці послуги будуть надавати спеціалізовані компанії, які використовують інструменти II і мають досвід створення продуктів, орієнтованих на користувача. У форму SaaS перейдуть найрізноманітніші напрямки – від закупівель і безпеки до фінансового планування. Вони будуть на багато користувачів, простішими у використанні і будуть враховувати інтереси всіх сторін в компанії. Скотт Белскі визнається, що давно зацікавлений в цьому напрямку.

Тут уже запущено безліч проєктів, серед яких Globality (закупівлі), Sora (кадрових служб), Meter (WiFi і IT) та Welcome (пошук, працевлаштування та адаптація нових співробітників). Ці типи продуктів докорінно змінять процеси всередині великих компаній і одночасно трансформують якість життя співробітників.

Поширення інструментів для підвищення креативності

До епохи II, щоб виділитися на роботі, потрібно було стати найпродуктивнішим. Але тепер, коли боти і алгоритми виконують рутинну і повторювану роботу за нас, найбільш цінними стали навички та здібності, які є виключно людськими. Перш за все, творчість.

Придумайте переконливі способи візуалізації даних, кращі способи поділитися розповіддю з колегами, привабливу графіку, яка оживить кожну презентацію, і потужні прототипи. Це забезпечить успіх на роботі (а також в школі і в соціальній сфері) в найближчі десятиліття.

Скотт Белскі зазначає, що це одна з основних задач в його повсякденній роботі в якості CPO (Chief Product Officer – директор по продукту) Adobe. За його словами, можна спостерігати масштабне зростання ринку, розділеного на два типи персонажів.

  • Ті, для кого контент насамперед. Вони починають з того, що вибирають зображення, відео або графіку, роблять аранжування або реконструкцію.
  • Ті, хто віддає пріоритет колаборації. Вони організовують групу людей і разом щось створюють.

Саме для цього Adobe перетворює Creative Cloud в цілу креативну систему. Звичайно, ця потреба вимагає нових типів інструментів на сучасних платформах, і Adobe разом з цілою екосистемою нових додатків працює над їх створенням.

Нові інтерфейси об’єднають сервіси для життя і роботи

Це, звичайно, не нова тенденція. Скотт Белскі пише про «інтерфейсні шари» і «битву за дефолт» з 2014 року. Але різке зростання пропозицій SaaS для повсякденної роботи (корпоративна тенденція, відзначена вище) і життя створює ґрунт для нової проблеми і можливості: як все це об’єднати?

Розглянемо цифрові простори, в яких ми проводимо наші дні – стартову сторінку улюблених програм, провідник на робочому столі, домашні екрани телефонів. Ми створюємо різні види документів, файлів, папок і команд по всьому світу. У нас є спеціалізовані програми для всього, і ми повинні управляти різноманітними дозволами. Всі ці різні хмарні документи і сервіси мають різні схеми і не взаємодіють один з одним – це безлад.

Деякі компанії вже почали працювати над вирішенням. Тут можна згадати Command E (просте поєднання клавіш, яке може відкрити будь-який документ, контакт, файл або запис з хмари). Без сумніву, всі ці базові сервіси і ресурси будуть зшиті, і той, хто це зробить, буде контролювати інтерфейс, в якому нам належить жити, працювати і приймати рішення.

Ще одні «ревучі 20-е»

Під час пандемії суспільству довелося придушувати свої бажання. Як тільки обмеження будуть зняті, нас чекає хвиля нової моди, подорожей і творчого самовираження. Бажання заповнити в нас культурну порожнечу призведе до форми сверхкомпенсації, яка зробить прийдешнє десятиліття надзвичайно насиченим. Аналогічним чином «ревучі 20-е» минулого століття також пішли за пандемією іспанки 1918 року.

Залишається сподіватися, що після пандемії ми станемо продуктивнішими і зможемо відновити свої когнітивні навантаження, які раніше були зайняті нескінченними труднощами 2020 року. З нашим новознайденим світом і здібностями ми можемо і мріяти, і створювати.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu