Гаджети, Життя, Новини, Поради

Як зробити цифровий детокс навіть під час карантину

19 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Не секрет, що за останній рік ми стали проводити біля екранів ще більше часу. За даними маркетингового і рекламного ресурсу Advertising Research Center, через обмеження, пов’язані з пандемією, щоденне споживання онлайн-контенту виросло більш ніж у два рази. Зараз, коли можливості для дозвілля обмежені, відмовитися від цифрових стимулів стало ще важче.

Цифровий детокс допомагає впоратися з психологічним вигоранням і дати очам відпочинок від синього світла. Ось як правильно його влаштувати.

Дайте телефону відпочити

Перевіряти повідомлення, ледь відкривши очі – погана звичка, яка дуже легко розвивається. Вона виникає автоматично, тому що багато хто використовує смартфон як будильник. Але відключивши сигнал, ми відкриваємо пошту, месенджери та соціальні мережі. Інформаційне перевантаження викликає почуття терміновості, боргу, а також турбує.

Щоб побороти шкідливу звичку, можна завести будильник і не брати смартфон в спальню. Таким чином, буде важко потягнутися до нього відразу після пробудження. Залиште телефон поруч з комп’ютером і не беріть його в руки до початку робочого часу. Проводьте ранок в тиші та спокої, щоб зберегти правильний настрій на весь день.

Визначте час, коли ви перебуваєте офлайн

Якщо колеги пишуть вам навіть у вільний час, краще обговорити це питання безпосередньо й усно, а не в листуванні. Якщо можливості зустрітися особисто немає, влаштуйте відеодзвінок.

Не бійтеся здатися прямолінійним. Якщо нерозуміння збережеться, проблема може довго тривати. Навпаки, якщо висловити претензію відкрито, це допоможе уникнути розбіжностей і навіть зробити відносини більш довірчими і поважними.

Не стрибайте з екрану на екран

Навіть вимикаючи комп’ютер після роботи, ми схильні перемикатися на інші екрани, будь то смартфон або телевізор (а іноді все відразу).

Спробуйте дати собі час на відпочинок. Наприклад, під час обідньої перерви сходіть на прогулянку, а не беріть в руки телефон. Відмовтеся від телевізора і почитайте книгу. До кінця дня з цих невеликих проміжків збереться чимало часу, який ви могли б провести біля екрану.

Уникайте спокус

До кінця дня постарайтеся мінімізувати всі здатні відвернути увагу чинники. Це дозволить відпочити, щоб сил вистачало на життя і творчість. На жаль, через пандемію кордони між роботою і життям стали розмиті. Нам хочеться бути онлайн цілодобово, щоб підтримувати зв’язок з близькими і колегами. Але відволікаючись на гаджети, важко відновитися.

Вимикати комп’ютер недостатньо

  • Спробуйте створити фізичні обмеження: наприклад, прибирати ноутбук в ящик столу або зберігати його в приміщенні, де не проводите більшу частину часу.
  • Спальню або загальну кімнату можна перетворити в зону без техніки і використовувати цей простір для догляду за собою або спілкування з близькими.
  • Вимкніть повідомлення в соціальних мережах, месенджерах і поштових клієнтів, щоб вони не стимулювали вас повернутися в онлайн в неробочий час. Практично будь-який лист може почекати до завтра.
  • Використовуйте сервіси для контролю екранного часу.
  • Розставляйте пріоритети: розмова з друзями або перегляд стрічки в TikTok?

На початку року нам властиво ставити цілі й обіцяти собі відмовитися від шкідливих звичок. Влаштувати цифровий детокс як і раніше непросто, але його користь для психічного здоров’я і гарного самопочуття окупить витрачені зусилля.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu