Життя, Новини, Поради, Продуктивність

П’ять речей, які підвищать креативність

29 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Творча криза – досить поширене явище серед креативних людей. Однак якщо ваша професійна діяльність пов’язана з генеруванням новаторських ідей, важливо якомога швидше знайти нове джерело натхнення. Ось п’ять порад, як це зробити.

1. Дізнавайтеся нове

Кращі ідеї народжуються там, де люди найменше очікують їх знайти. Натхнення може прийти відразу після того, як ви прочитали книгу про те, чого раніше не знали, чи після перегляду документального фільму за рекомендацією приятеля. Це відбувається через те, що ви дізнаєтеся щось нове і комбінуєте це з інформацією, накопиченою протягом життя.

Намагайтеся частіше занурюватися в новий контент, щоб розкрити в собі безмежний творчий потенціал.

2. Міняйте оточення

Оточення впливає на нас унікальним чином і підживлює творчий образ мислення.

В одній компанії людей ми стаємо більш креативними і відкритими, а інше середовище перешкоджає творчому піднесенню, тому, що оточення турбують інші речі, наприклад, кар’єрний ріст або задоволення запитів вимогливого клієнта. Тому важливо правильно вибирати не тільки фізичне оточення, а й спільноту людей, щоб залишатися відкритим і прагнути до реалізації нових ідей.

Прогулянка або бесіда з кимось за межами команди може дати нам ковток свіжого повітря, який  дуже необхідний для творчого перезавантаження.

3. Ставте собі правильні питання

Періодично ставте собі наступні питання.

  • Яка остання велика ідея вас відвідувала?
  • Звідки вона з’явилася?
  • Що було джерелом натхнення?
  • Де ви перебували?
  • Хто вас надихає з оточення?
  • Що приваблює вас у творчій роботі?

Це важливі питання, які слід ставити щоразу, коли ви відчуваєте, що не здатні створити щось нове. Іноді причиною творчого застою можуть бути ваші звички або оточення. Тому необхідно знайти час, щоб визначити стримувальні фактори і зрозуміти, в якому напрямку рухатися і які дії робити надалі.

4. Будьте відкритими

Творчість – це емоційний процес. Однак іноді він може викликати дискомфорт. Якщо ви закриті для ідей, які кидають виклик усталеному порядку речей, вам буде дуже важко генерувати новаторські ідеї. Наприклад, якщо ви зосереджені на тому, щоб не втратити роботу, а не на кар’єрному зростанні, вам, ймовірно, не захочеться ризикувати.

Багато людей стурбовані створенням привабливого образу для керівництва ніж побудовою бізнесу і створенням чогось нового. І хоча в короткостроковій перспективі це може здатися хорошим планом, він не сприяє розвитку творчих здібностей або створенню реального прогресу.

Також важливо розуміти, що як би ви не старалися підготуватися, світ стрімко змінюється. Чого варті тільки наслідки COVID-19. Це означає, що здатність бути гнучким і міняти напрям є найважливішою умовою для створення чогось нового.

5. Будьте сміливими

Важко відстоювати свої оригінальні ідеї, коли ніхто вас не підтримує. Особливо, коли ви повністю впевнені в правильності вашого рішення. Справжній новатор впевнений в собі та сміливий. Він завжди готовий на ризик. Він вміє знаходити способи заново винаходити себе, свої продукти і послуги, навіть своє оточення. Такий підхід є запорукою постійного росту і розвитку.

Якщо ви дійсно хочете стати таким, необхідно навчитися ризикувати і виходити за межі зони комфорту. І зараз – найкращий час для цього.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu