Новини, Підприємництво, Продуктивність, Стартапи

Десять важливих бізнес-уроків для засновників стартапів

22 Лютого, 2021

Бізнес – це експеримент: універсального рецепту успіху не існує, але підприємці часто приймають одні й ті ж не правильні рішення.

Чим більше разів ви спробуєте продати щось, щоб отримати за це гроші, тим більше ви дізнаєтесь. Неважливо, що ви намагаєтеся продати. Блогеру Тім Деннінгу знадобилося більше часу, ніж більшості, щоб зрозуміти, як працює бізнес, і ось бізнес-уроки які він виніс для себе, проваливши 7 стартапів.

Ставтеся до людей з розумінням

Деякі керівники думають, що головна мета підлеглих – задоволення запитів керівника. Однак таке ставлення може створити непривітну і навіть ворожу атмосферу в колективі.

Хороший лідер повинен бути проникливим і співчутливим як стосовно співробітників, так і до клієнтів. Базові знання людської психології – обов’язкова умова для становлення успішним підприємцем.

Якщо ви погано ладите з людьми, значить і в бізнесі вас, ймовірно, чекає провал.

Будьте готові до глузування

Коли ми розповідаємо про плани  самостійно створити стартап людям, що оточують, як правило, вони вважають нас мрійниками та не сприймають всерйоз. Іноді ми стикаємося з глузуванням тих, від кого зовсім цього не чекали – членів сім’ї та близьких. Люди отримують величезне задоволення, нав’язуючи оточуючим своє бачення і поради по бізнесу, в якому вони абсолютно нічого не розуміють.

Насолоджуйтесь, коли над вами сміються. Сміх – це страх.

Станьте невразливим

Іноді у клієнтів після покупки виникають докори сумління і вони хочуть повернути свої гроші назад. Стресові ситуації неприємні для обох сторін. Тому в подібних випадках необхідно навчитися бути невразливим.

Клієнти витрачають свій дорогоцінний час на те, щоб заробити їх. Це може викликати в них емоції, які згодом вихлюпуються на оточуючих. Не варто приймати це на свій рахунок.

Зустрічі не приносять грошей

Ведення бізнесу – це досить стресове заняття. Тому багато підприємців намагаються впоратися з ним колективно на різного роду зустрічах.

Однак не слід перестаратися, тому, що прибуток з таким підходом НЕ примножується. Якщо ви не можете згадати, навіщо скликали ту чи іншу зустріч – скасуйте її. Більшість питань можна вирішувати в електронному форматі.

Венчурний капітал – фігня

Венчурний капітал – це щось на зразок керівника. Інвестори зацікавлені в прибутку, а не в успіху вашого бізнесу.

Найчастіше молоді підприємці залучають сторонній капітал, тому що хочуть стрімкого зростання для свого стартапу.

Наприклад, Айтекін Танк створив успішну компанію Jot Form без допомоги інвесторів. Зараз у його стартапу 180 тисяч клієнтів, $75 млн дохід і 248 співробітників. Ах так, ще він вірусний письменник з вражаючою бібліотекою контенту.

Краще зосередитися на якості товару і його просуванні.

Оцінка – це не прибуток

Досить складно підвищити вартість продукту, якщо інтерес клієнтів знаходиться на низькому рівні. Однак можна зробити невелику кількість автомобілів і стати багатшим Джеффа Безоса, зробивши кілька дотепних твітів і з’явившись на популярному автомобільному шоу. Чи заснувати Clubhouse, з оцінкою в $1 млрд.

Одну з моїх компаній високо оцінювали клієнти. Однак інвестори не знали, що за цим приховувалося безліч внутрішніх проблем. Вони повірили галасу і кінець кінцем не отримали ні долара. Тому не варто зациклюватися на оцінках. Краще сфокусуватися на прибутку.

Наймайте співробітників, які вас доповнюють

Приємно, коли нас оточують люди, у всьому згодні з нами. Однак це навряд чи піде на користь бізнесу. Необхідно наймати тих, хто в потрібний момент зможе вказати на помилку засновника.

Також не обов’язково залучати постійних співробітників. Можна користуватися послугами фрілансерів для різного роду завдань.

Найм – досить застаріле поняття. Людям не обов’язково бути прив’язаними до вашого бізнесу, приходити в офіс, подобатися вам або отримувати зарплату. Є сотні інших способів привернути допомогу з боку.

Створіть фінансову подушку

Вільні гроші дозволяють заощадити час. Додаткове джерело доходу допомагає зберігати спокій і більш розважливо планувати стратегію розвитку власної справи. Часто можна наштовхнутися на поради для початківців стартаперів, які пропонують піти ва-банк й інвестувати всі заощадження в бізнес. Не варто. Без грошей ви станете відчайдушним підприємцем, який приймає безглузді рішення, а вони, своєю чергою, призводять до банкрутства.

Бізнес неминуче буде відрізнятися від початкової ідеї

Початкова задумка, як правило, має мало спільного з тим, у що перетворюється бізнес. Починаючи працювати з реальними людьми, підприємець розуміє, що з його ідей дійсно буде актуально на ринку і що знайде відгук у споживача.

Хороші люди залишаться поруч

Приємних співрозмовників і друзів можна зустріти де завгодно. Одні можуть слідувати за вами від справи до справи, інші – по життю. Тому бізнес може стати для вас не тільки джерелом прибутку, а й способом розширити своє коло знайомств.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu