Інвестиції, Новини, Підприємництво, Стартапи

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2020 році.

06 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

2020 рік став важким випробуванням для бізнесу. Але карантин не поставив на паузу венчурні інвестиції. Багато стартапів з українськими коренями отримали щедре фінансування.

Редакція AIN.UA зібрала всі інвестиції за 2020 рік. Ми в UAspectr ділимося кейсами бізнес-проєктів, яким пощастило отримати гроші інвесторів.

Revolut – $500 млн

Британський Фінтех-проект Revolut позиціює себе як банк без відділень. Всі операції виконуються через додаток на смартфоні. В нашу добірку він потрапив, оскільки його співзасновником є ​​виходець з України Владислав Яценко.

У лютому компанія залучила черговий раунд інвестицій, який потроїв її оцінку до $6 млрд. Провідним інвестором виступив фонд Technology Crossover Ventures.

Preply – $10 млн

Preply – міжнародний EdTech-маркетплейс для вивчення іноземних мов. Компанію заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин і Кирило Бігай.

Стартап привернув новий раунд в кінці травня, за результатами якого загальний обсяг залучених коштів перевищив $15 млн. Лід-інвестором виступив лондонський венчурний фонд Hoxton Ventures, оцінка компанії не повідомляється.

Very Good Security – $60 млн

Стартап Very Good Security, який спеціалізується на кібербезпеці, залучив $60 млн інвестицій в раунді З від Vertex Ventures US. У раунді також взяли участь поточні інвестори стартапу – Goldman Sachs (GS Growth) і Andreessen Horowitz (a16z). Нове фінансування допоможе VGS прискорити своє зростання.

Very Good Security – американо-український стартап, який допомагає бізнесам використовувати чутливу інформацію без необхідності займатися безпекою даних.

Allset – $8,25 млн

Американський стартап Allset це мобільний додаток, за допомогою якого можна забронювати столик в ресторані та оплатити рахунок, а також отримати рекомендації щодо страв в конкретному закладі. Стартап заснували вихідці з України Ганна Поліщук і Стас Матвієнко.

Раунд очолив ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку), в ньому взяли участь Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK VC Fund і Inovo Venture Partners. Через коронакризу він мало не зірвався – деякі інвестори передумали вкладатися. В результаті замість запланованих $12 + млн Allset зібрав трохи більш як $8 млн.

DMarket – $6,5 млн

Український стартап DMarket працює над монетизацією предметів в іграх. Компанію у 2017 році запустили засновник платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимир Панченко, Тамара Сланова і співзасновник кіберспортивного клубу Natus Vincere Олександр Кохановський.

У червні DMarket привернув новий раунд, за результатами якого до ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Серед інвесторів – фонд Almaz Capital і компанія Xsolla.

Zakaz.ua – 5 млн євро

Zakaz.ua був заснований в січні 2010 року українським підприємцем Єгором Анчишкіним (вийшов з проєкту). Компанія пропонує послугу з онлайн-замовлення та доставки продуктів з популярних мереж супермаркетів.

Операцію закрили в кінці лютого 2020 року, однак оголосили про неї тільки у квітні. Провідним інвестором виступив поточний акціонер Zakaz.ua – компанія Chernovetskyi Investment Group (СIG).

ClassTag – $5 млн

ClassTag – безкоштовна платформа, на якій батьки можуть спілкуватися з викладачами своїх дітей. Стартап заснувала емігрантка з України Влада Лоткіна.

Раунд оголосили в червні 2020 року. Серед інвесторів: AlleyCorp, Contour Ventures, Founder Collective, John Martinson, Newark Venture Partners, Smart Hub і TMT Investments.

Mobalytics – $11,25 млн

Проект Mobalytics – це онлайн-тренажер для геймерів, за допомогою якого вони можуть шукати свої слабкі місця і покращувати навички. У 2020 році компанія залучила близько $11,25 мільйонів від тих же інвесторів, що і на початку існування стартапу, а саме від російського фонду Almaz Capital, а також Founders Fund, General Catalyst і GGV Capital.

StreamHERO – $550 000

Український стрімінговий сервіс StreamHERO залучив $550 000 в рамках раунду інвестицій pre-seed. Лід-інвестором виступив фонд Adventures Lab, в раунді також брали участь Admitad і група бізнес-ангелів.

StreamHERO – це стрімінговая рекламна мережа. Їх алгоритм інтегрує рекламу брендів в прямі трансляції стримерів.

Power Now – $500 000

Сервіс шеринга повербанків Power Now привернув інвестиції в розмірі $500 000. Інвестиції залучалися на умовах вкладу коштів в обладнання, а саме зарядні в станції, які і видають повербанки.

У шеринг інвестували в основному українські підприємці, засобів інвестфондів та іноземних компаній в Power Now немає.

Reface – $5,5 млн

Додаток Reface від українських розробників, який замінює особи на ДІФКУ і відео, залучив $5,5 млн інвестицій. Лідируючим інвестором виступив американський фонд Andreessen Horowitz. Крім того, стартап також залучив фінансування від американського ангел-інвестора TQ Ventures та інших бізнес-ангелів.

За словами представників Reface, залучені $5,5 млн планують витратити на запуск соціальної платформи для персоналізації контенту за допомогою машинного навчання.

AllRight – $5 млн

Заснована українцями онлайн-школа англійської мови для дітей AllRight залучила $5 млн у раунді А. Лід-інвестором виступив український венчурний фонд Genesis Investments, серед інших учасників раунду – TMT Investsments, TerraVC та інвестори минулих раундів: Flashpoint і Міша Лялін.

Інвестиції стартап витратить на подальше впровадження штучного інтелекту в освітній процес і запуск групових занять для зниження ціни одного уроку.

LetyShops – $3 млн

Заснований українцями кешбек-сервіс LetyShops залучив $3 млн від німецького інвестора AB Capital Group. Кошти планують витратити на масштабування продукту на нових ринках.

LetyShops – найбільший кешбек-сервіс в Україні і країнах СНД. З 2019 року сервіс розпочав міжнародну експансію, вийшовши на ринки Іспанії, Німеччини, Польщі, Індії та країн Латинської Америки.

Hologryph — $3 млн

Ігровий видавець TinyBuild інвестував $3 млн до львівської геймдев-студії Hologryph, відомої по грі Secret Neighbor. Студія Hologryph базується у Львові, у неї 11 співробітників, її основний проект – це мультиплеерная гра Secret Neighbor.

Залучені інвестиції студія витратить на підтримку і розвиток гри Secret Neighbor, а також на розробку нової мультіплєєрной гри для ПК, а також консолей нового покоління PlayStation 5 і Xbox Series X / S.

RetargetApp — $2,4 млн

Стартап RetargetApp, який працює в сфері онлайн-реклами, закрив seed-раунд в розмірі $2,4 млн від декількох фондів. У стартап інвестували BeeVentures, TMT Investments, компанія Aitarget і бізнес-ангели.

RetargetApp розробляє рішення, яке автоматизує рекламні кампанії. Клієнт повинен тільки уточнити мету кампанії та її бюджет.

Koto – 1,4 млн евро

Фінтех-стартап Koto, який запустили в Лондоні екс-управлінці «ПриватБанку» Олега Гороховський і Михайло Рогальський привернув раунд на 1,4 млн євро.

«Це – інвестиції ангельських інвесторів, яких нам допомогли залучити AVentures і Євген Сисоєв. Гроші підуть на дистрибуцію, посилення локальної команди, залучення перших клієнтів», – розповів Рогальський.

На відміну від українського продукту – monobank, який надає повноцінні банківські послуги, Koto – це банківський додаток, який сфокусовано на кредитуванні. Це пов’язано з тим, що в Британії у компанії – небанківська ліцензія.

PromoRepublic – $1,5 млн

Фінно-український стартап PromoRepublic залучив $1,5 млн інвестицій, а також найняв в команду колишнього віце-президента Hootsuite Стіва Джонсона. Інвестиції будуть спрямовані на R & D Enterprise продукту і посилення відділу маркетингу і продажів в США.

PromoRepublic створює інструменти маркетингу в соціальних мережах для багатопрофільних брендів, допомагаючи їм підтримувати послідовну ідентичність та повідомлення в усіх своїх франшизах.

DeckRobot – $1,5 млн

Американський стартап DeckRobot залучив $1,5 млн інвестицій на свою технологію створення PowerPoint-слайдів за допомогою AI. Провідним інвестором в рамках раунду став Олександр Невинський і Matrix Capital. Також в угоді брали участь екс-директор по стратегії Microsoft Чарльз Сонгхерст і Віктор Сав’юк (засновник Dendy console).

Головний офіс проєкту знаходиться в Сан-Франциско, але центр розробки – в Україні. У київському офісі на сьогодні працює понад 75% всього штату DeckRobot.

ABM Cloud – $640 000

Український стартап ABM Cloud, який розробляє хмарні рішення для бізнес-процесів, підняв раунд А, розміром $640 000 венчурного фонду QPDigital. Залучені гроші стартап витратить на розвиток продукту і вихід на нові ринки.

ABM Cloud розробляє хмарні рішення для поставок. Основний продукт стартапа: ABM Inventory, автоматизована система управління товарними запасами.

Hivecell – $200 000 — $1 млн

Нью-йоркська платформа (platform-as-a-service) Hivecell, яка займається передовими розробками в сфері граничних обчислень (edge computing), привернула інвестиції ICU Ventures. У коментарі AIN.UA представники ICU Ventures повідомили, що 75% всього штату Hivecell (35 осіб) становлять українці.

Сума угоди не розголошується, але представники ICU Ventures повідомили, що сума інвестиції ICU в кожен стартап варіюється від $200 000 до $1 млн.

Liki24 – $5 млн

Українська платформа для пошуку і доставки ліків Liki24 залучила $5 млн від Horizon Capital та існуючих інвесторів (TA Ventures, Genesis Investments, iClub і Mission Tech). Загальний обсяг залученого фінансування склав $6 млн. Залучені кошти витратять на розширення бізнесу і вихід на ринок Європи. В першу чергу Liki24 має намір підкорити Польщу, де сервіс вже почав працювати з липня.

Influ2   – $3,4 млн

Стартап Influ2, який розробляє платформу рекламного таргетингу, привернув seed-раунд інвестицій на $3,4 млн.

У раунді Influ2 взяли участь One Way Ventures, VentureFriends, а також казахстанський інвестор Мурат Абдрахманов і Пітер Харрісон, колишній CEO GlobalLogic.

Rentberry – $4,5 млн

Rentberry – український стартап в області нерухомості. Спочатку запускався на ринку в США, проте надалі сервіс масштабувати також на Європу та Азію. Створили його українці Олексій Любинський, Лілія Остапчук, Олександр Котовський та Денис Голубовський. Офіс розробки знаходиться в Києві.

У липні 2020 року Rentberry залучив $4,5 млн, з них $2,3 – на краудфандинговому майданчику мікроінвестування WeFunder. У раунді також взяли участь фонд Angel Investors Marlborough, партнер компанії McKinsey & Company Срікант Інампуді та CEO Invesque Худоба Вайт.

3DLOOK – $1 млн

3DLOOK працює над технологією сканування людського тіла по фото з використанням штучного інтелекту, нейронних мереж і 3D-технологій. Стартап заснований у 2016 році Вадимом Роговським, який до цього керував компанією Clickky.

Лід-інвестором раунду, який оголосили на початку липня, виступила фінансова група ICU Ventures. Також в угоді взяли участь венчурний інвестор з Казахстану Мурат Абдрахманов і кілька ангелів з США і Східної Європи.

Astromix – $300 000

Стартап займається розробкою персоналізованих гороскопів: за професією, типом особистості, талантами, астрологічних прогнозів, календарів тощо. Засновник сервісу – Дмитро Ткаченко.

Це – перша інвестиція в компанію, її оголосили в березні. Інвестором виступила компанія Adventures Lab, заснована Андрієм Криворучком (в минулому керуючий партнер CIG).

Mriyar – $300 000

Mriyar заснований в жовтні 2018 року. Це стартап, який працює над створенням декількох продуктів – b2b і b2c-платформ для торгівлі автозапчастинами.

Раунд залучили в кінці січня – на той момент продукт був ще на стадії розробки. Інвестиції розділили на два транші: перші $150. 000 спрямовані на запуск b2b-частини платформи, решта – на доопрацювання і запуск b2c-частини проєкту.

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2020 році. - startups, entrepreneurship, news, investytsiyi

Elision – $150 000

Elision – платформа подкастингу, яка дозволяє авторам контенту заробляти на ньому, а слухачам – отримати необмежений доступ до всіх подкастів, які є в інтернеті. Стартап заснований в листопаді 2019 року українцем Віктором Павлучинським.

Операцію оголосили в кінці квітня – це перша інвестиція в Elision … Інвестором виступив венчурний фонд Genesis Investments.

Propertymate – $120 000

Propertymate заснований у 2018 році українцями Богданом Гнатковським та Софією Вишневською. Команда розробляє платформу для агентів з продажу нерухомості, яка дозволяє об’єднувати дані про покупців і нерухомість на ринку.

Стартап пройшов в акселератор Techstars Austin. В рамках програми, проєкт отримав $120 000 інвестицій і 3 місяці менторства.

Go To-U – $100 000

Go To-U створює платформу для об’єднання бізнесів, які володіють зарядними станціями, і власників електромобілів. Користувачі можуть забронювати чарджер, а також спланувати маршрут і скористатися іншими бонусами.

Стартап пройшов в акселератор Techstars за програмою Smart Mobility Accelerator. Вона проходить в Турині.

eForce – NDA

еForce був запущений в Києві у 2019 році Дмитром Комаровським і Ельдаром Менсутовим. Додаток допомагає стежити за розкладом, результатами та статистикою кіберспортивних матчів, агрегує стрім всіх турнірів з дисциплін Dota2 і CS: GO.

Стартап профінансувала російська компанія Tribuna.com (найбільший актив – Sports.ru). Обсяг інвестицій, а також умови угоди, не повідомляються.

Love & Live – NDA

Love & Live – група fashion-брендів з офісом в Києві. У неї входять бренди одягу, взуття та аксесуарів Love&Live, Katarina Ivanenko та ​​інші, а також маркетплейс українських брендів Shopping Mall. Засновники компанії – український підприємець Олексій Омельянчук і дизайнер, фотограф Катерина Іваненко.

Інвестиції група отримала від українського венчурного фонду SMRK. В рамках раунду компанію оцінили в $10 млн.

Respeecher – NDA

Respeecher займається створенням цифрових моделей людських голосів. Використовуючи продукт, дублери можуть озвучувати фільми або рекламні ролики голосами знаменитостей без їх безпосередньої участі. Стартап заснували у 2018 році Грант Рібері, Дмитро Белевцов і Олександр Сердюк.

Операцію оголосили в лютому. Лід-інвестором виступив нью-йоркський фонд ffVC, також в операції взяли участь фонди ICU, Acrobator і синдикат одного з перших інвесторів стартапу Network VC. Сума інвестицій не розголошується, як і оцінка компанії.

Skyworker – NDA

Skyworker – SaaS-сервіс у сфері HR та маркетингу, який допомагає IT-компаніям формувати онлайн-пул потенційних кандидатів на роботу.

Стартап привернув свою першу інвестицію від інвестора з Казахстану Мурата Абдрахманова. Суму угоди не розголошують, оцінка в рамках раунду склала $1,5 млн.

PatentBot – NDA

PatentBot – це чат-бот для реєстрації торгових марок. Його заснували у 2017 році, на розробку проєкту пішло 3 місяці. Зараз PatentBot працює на ринках України, СНД, ЄС, США та Китаю.

У березні стартап отримав черговий раунд, інвестором в рамках раунду виступила юридична компанія «Дубинський і Ошарова». Сума угоди не розкривається, нова оцінка стартапу – $1,5 млн.

Meredot – NDA

Раніше Meredot створив «розумну розетку», а також оптимізував існуючі можливості бездротових зарядок. Тепер компанія знайшла нішу у сфері спільного використання електросамокатів і розробляє бездротову док-станцію.

На свій проєкт стартап залучив preseed-інвестиції від Overkill. Сума не розкривається, оцінка Meredot склала 1,33 млн євро.

Awesomic – NDA

Awesomic – це платформа, за допомогою якої можна знайти дизайнера і закрити завдання за короткий термін. За словами розробників, користувачеві досить зареєструватися на платформі, виставити завдання – і він отримає результат за 24 години.

У проєкт вклалися ряд європейських інвесторів, серед них – засновник Acrobator VC Бас Годска; Матіас Еклоф, засновник Yell; Мартін Хенк, співзасновник Pipedrive; Мікко Сільвентола, голова Frontier VC; Рагнар Сасс, співзасновник Pipedrive, Garage48, і засновник Salto Network, Lift99.

Суму угоди не розголошують. За словами CEO компанії Романа Севастьянова, сума – шестизначна, порівнянна з середніми pre-seed-раундами в США.

Restream

Новий раунд на $50 млн Restream залучив від ряду інвесторів, на чолі з фондами Sapphire Ventures and Insight Partners. Керуючий партнер Sapphire Ventures, Пол Левін і керуючий партнер Insight Partners, Тедді Варди, увійшли в борд директорів Restream.

Минулий раунд в $ 4,5 млн Restream залучили в 2018 році від фондів Silverton Partners, Liquid2 і Anorak Ventures (керівник Грег Касл – один з перших інвесторів Oculus), а також від Джеймса Армстронга (один з перших інвесторів PayPal).

Hurma System

Венчурний фонд Pragmatech Ventures інвестував в компанію Hurma System в сфері автоматизації HR.  Це – перша угода Pragmatech Ventures. Суму не розголошують, проте середній чек фонду заявлений в діапазоні від $500 000 до $2 млн. Інвестиція в Hurma System проведена в раунді А.

Капітал направлять на те, щоб прискорити розвиток системи управління HR-процесами і рекрутингом, а також підготувати продукти Hurma System до виходу на міжнародні ринки.

Hurma System – це український HR Tech-продукт, система HRM/HRIS (Human Resource Management/Human Resources Information System), запущена у вересні 2018 року. Система автоматизує HR та рекрутингові процеси компаній, а також управління цілями (OKR) і ефективністю співробітників. Таким чином, Hurma System спрощує роботу фахівців з персоналу.

Станом на серпень 2020 року серед клієнтів Hurma System – більше 500 компаній з більш ніж 60 000 користувачів. У їх числі Banda Agency, Aimbulance, HYS Enterprise, Cleveroad, Sendpulse, Hubber, Yalantis, а також ряд державних підприємств, серед яких Фонд держмайна України.

Raccoon.World

Стартап Raccoon.World, який допомагає людям відновлюватися після травм і неврологічних захворювань, залучив €900 тис. інвестицій. Більшість коштів, а саме €625 тис., проінвестував приватний інвестиційний фонд Quarter Partners.

Стартап планує спрямувати кошти на розширення своїх існуючих ринків в Німеччині і Польщі та підготовку до майбутнього масштабування в Євросоюзі і Азії. Гроші також будуть витрачені на розвиток функціональності нового продукту і проведення додаткових клінічних випробувань.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu