Кар'єра, Новини, Підприємництво, Поради, Студенту

Не робіть цього: мільярдер Марк Кьюбан назвав головну помилку підприємців, які стартартують бізнес

19 Березня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Мільярдер, інвестор Shark Tank Марк Кубан впевнений, що занадто багато підприємців роблять на старті бізнесу одну і ту ж помилку – вони занадто рано починають залучати інвестиції. Про це він заявив на панельній дискусії SXSW, пише Inc.com.

За словами Кубана, який інвестував більш ніж у 250 компаній, підприємці повинні запускати бізнес на кошти, які у них вже є, і залучати фінансування на більш пізніх етапах.

«Одна з головних помилок [підприємців] полягає в тому, що вони в першу чергу намагаються знайти інвесторів, – сказав він. – Але якщо ви подивитеся на деякі найкращі й великі компанії, ви побачите, що вони створювалися, коли їх засновники були загнані в кут і у них не було залучених коштів ».

Продовжуючи думку, Кубан згадав книгу «The Power of Broke» («Голодний і Бідний! Як повний голяк, убогий бюджет і жага успіху можуть стати вашими головними конкурентними перевагами»), яку написав підприємець Даймонд Джон. У ній Джон, який заснував компанію з випуску модного одягу з оцінкою в $6 млрд, описав, як створював бізнес без стартових вкладень.

Як і Даймонд Джон, Кубан впевнений, що невеликий бюджет на старті може стати конкурентною перевагою для компанії. Це дозволяє підприємцям навчитися вести бізнес на малих масштабах і витягти важливі уроки ще до того, як компанія почне рости й ціна помилок стане рости разом з нею, говорить він.

«Спочатку створіть послугу або продукт, який ви можете робити самостійно і який ви зможете продавати. Почніть з малого, як це робив я, і розвивайте продукт поступово, крок за кроком. Тоді ви почнете бачити, що у вас є доступні ресурси, щоб виростити продукт з малого», – радить Кубан.

За словами підприємця, якщо ваша компанія зростає настільки швидко, що їй потрібно залучати фінансування, «вони вас знайдуть».

Марк Кубан став мільярдером в 1999 році, продавши сервіс Broadcast.com за $5,7 млрд компанії Yahoo. На початку кар’єри підприємець працював барменом, а потім продавцем в компанії Your Business Software, з якої він звільнився, щоб створити власну компанію MicroSolutions. У 1990 році Кубан продав MicroSolutions компанії CompuServe, філії H&R Block, за $6 млн.

На SXSW він також розповів про розробку свого нового продукту Fireside. Це платформа для подкастів, що дозволяє спілкуватися зі слухачами в реальному часі за гроші. За словами Кубана, Fireside буде чимось нагадувати Clubhouse і платформи для подкастів

Хоча компанія позиціонує себе як «майбутнє подкастингу», Кубан заперечує амбіції щодо створення максимально можливої ​​бази користувачів.

«У чаті Fireside за все відповідає подкастер або ведучий – вони повністю контролюють список запрошених. Люди повинні пройти перевірку, перш ніж зможуть поговорити, – каже він. – На платформі буде набагато більше контролю, тому що ми хочемо, щоб інформація була дійсно якісною. Якість для нас важливіше, ніж охоплення».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu