Від авторів, Кар'єра, Новини, Студенту, Топ

Починайте вивчати вже зараз. Які IT-професії будуть популярними найближчим часом

29 Березня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Період глобальної пандемії вплинув на ринок праці в усьому світі, у тому числі в Україні. Складний період спонукав компанії швидко пристосовуватись до змін. Як наслідок, це призвело до різких технологічних перетворень у світі ІТ, — Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України, у своєму блозі для MC.Today.

Розвиток нових технологій став причиною того, що деякі посади або повністю втратили свою актуальність, або вже не відповідають вимогам ринку праці. Багато професій продовжують зникати, втрачаючи актуальність, і на зміну їм приходять нові, засновані на прогресивних методиках і цифрових технологіях.

Починайте вивчати вже зараз. Які IT-професії будуть популярними найближчим часом - home-top, studentu, news, career, vid-avtorivПочинайте вивчати вже зараз. Які IT-професії будуть популярними найближчим часом - home-top, studentu, news, career, vid-avtoriv

Питанням затребуваності IT-професій задаються як абітурієнти, так і вже готові спеціалісти, які мріють працювати в IT. Адже вони хочуть здобути професію, що не втрачатиме своєї актуальності.

Отже, на мою думку, попит на спеціалістів в IT-сфері зростатиме в геометричній прогресії в найближчому майбутньому на такі професії, як:

Data Science

Загалом, спеціаліст у data science – це людина, яка допомагає аналізувати дані, як відкриті, так і великі. На підставі цього аналізу спеціаліст будує різні моделі, розробляє інструменти для штучного інтелекту, прогнозує поведінку тих чи інших моделей.

Професія набуває неабиякої популярності, тому що дедалі більше бізнесів впроваджують data-driven підхід, тобто приймають рішення на основі даних. На додаток в Україні розвиваються відкриті дані, держава акумулює величезну кількість big data, аналіз яких може значно оптимізувати значну кількість процесів.

До того ж попит на data science зростав останніми роками, оскільки пандемія продемонструвала необхідність і широке застосування науки про дані.

Блокчейн-розробник

Блокчейн – це ще одна технологія, яка стає популярною в різних галузях. Зі збільшенням її використання також паралельно зростає і попит на кваліфікованих фахівців у цій галузі.

В Україні зараз ви ще не знайдете багато вакансій із цим «титулом». Але інженерів і розробників, які працюють із блокчейн-технологіями і мають великий досвід у криптоіндустрії, дедалі частіше шукають стартапи. Також компанії й проєкти застосовують технологію блокчейн у розробці торгових платформ і надаючи фінансові послуги та працюючи із захищеними або відкритими даними.

Крім того, після запуску легального ринку віртуальних активів в Україні з’являтиметься ще більше крипто компаній, тому зовсім скоро ця професія набуде неабиякої популярності й у нас.

Спеціаліст у галузі штучного інтелекту (ШІ, або АІ)

У науково-фантастичних фільмах штучний інтелект (АІ, artificial intelligence) зазвичай представлено у вигляді роботів. Однак технологію АІ використовують для багатьох уже звичних для нас речей. Серед яких є алгоритми пошуку Google, Siri, соціальні мережі, автомобілі з автопілотом тощо.

У міру того, як світ стає прогресивнішим у галузі технологій, штучний інтелект також стає частиною нашого повсякденного життя. Тому й попит на спеціалістів у цій сфері зростає з кожним роком шаленими темпами. 

Спеціалісти з питань штучного інтелекту програмують комп’ютери для імітації мислення. Вони працюють над системами, які збирають інформацію, приймають рішення та діють відповідно до зібраної інформації. Технології АІ використовуються в галузі медицини, права, геології та бухгалтерському обліку.

Крім того, завдання спеціаліста з АІ також полягає в розширенні пропозицій та операцій у низці галузей. Це робить роль фахівця зі штучного інтелекту гнучкою.

Нещодавно уряд прийняв Концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні, розроблену Мінцифрою. Цей документ окреслює ключові пріоритетні напрями державної політики (освіта, наука, ринок праці, економіка, правосуддя, оборона тощо), у яких технології ШІ будуть впроваджуватись першочергово. Отже, найближчим часом вакансії для таких спеціалістів з’являться і в державному секторі.

Інтернет-речей (IoT)

Інтернет-речей (IoT, internet of things) стає невіддільною частиною нашого життя. Адже зараз важко уявити своє життя без мобільного телефону, ноутбуку чи розумного годинника. До того ж IoT масово впроваджується у «розумних» містах, цифрових домівках, гаджетах тощо та за допомогою інтернету утворює велику мережу, одночасно обмінюючись даними в режимі реального часу.

За прогнозами експертів, світовий ринок IoT з кожним роком зростатиме, а кількість девайсів буде в кілька разів більшою, ніж населення світу. Зросте й попит на кваліфікованих інженерів Інтернету речей.

Зараз багато компаній у пошуках спеціалістів, які розуміють принципи розробки IoT на всіх етапах: взаємодія із пристроєм, протоколом, хмарою і клієнтським застосунком.

Фахівець із кібербезпеки

Поява нових цифрових технологій створює дедалі більше загроз для інформаційної безпеки, тому спеціалісти з кібербезпеки сьогодні на вагу золота. Вони створюють і налаштовують захист інформаційного середовища компаній від крадіжки даних і злому, а також займаються розслідуванням кіберзлочинів.

Фахівці з кібербезпеки працюють у великих фінансових та IT-компаніях. Велику роль такі спеціалісти відіграють у державних органах, оборонних відомствах, де їхнє основне завдання – забезпечення національної безпеки та запобігання хакерським атакам у державній інфраструктурі.

З переходом офісів на дистанційну роботу через пандемію COVID-19 зросла кількість хакерських атак, адже домашні інтернет-мережі менш захищені. Тому на міжнародній арені країни зараз дбають про посилення кібербезпеки, а отже, професія стрімко стає затребуваною.

Упевнений, що через кілька років цей список поповниться новими професіями, про які ми раніше не чули. Але варто розуміти, що диплом хорошого вишу й успішне навчання в наш час не дають гарантії, що ви все життя працюватимете в рамках однієї професії.

Тому будьте готові змінювати вектор, впродовж усього життя вдосконалювати свої навички. Пробуйте нове, вивчайте ринок, цікавтеся сучасними технологіями й професіями. Так у вас буде достатньо розуміння, щоб зробити усвідомлений вибір професії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu