Бізнес, Маркетинг, Новини, Поради

16 поширених помилок, які шкодять SEO

11 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Щоб підняти сайт в пошуковій видачі, необхідно переконати алгоритм в тому, що ваш контент корисний, унікальний і доступний для всіх. Розповідаємо, як уникнути поширених помилок, які негативно відбиваються на SEO.

 • Відсутність альтернативного тексту в зображеннях. «Альтернативний текст» – це текстовий опис зображень на сторінці. Програми читання з екрану використовують його для опису контенту користувачам зі слабким зором. Він також полегшує індексування зображень для пошукових систем.
 • Непрацюючі посилання. Наявність таких посилань говорить про те, що сторінка застаріла і не оновлюється.
 • Сторінки не оптимізовані для мобільних пристроїв. У пошуковій видачі Google віддає пріоритет сайтам, оптимізованим для різного формату пристроїв.
 • Низька швидкість завантаження. Якщо ваша сторінка завантажується більше трьох секунд, то, ймовірно, у неї буде високий «показник відмов» (коли користувачі залишають сайт без взаємодії з ним). Це може негативно позначитися на рейтингу в пошуку.
 • Несумісність з деякими браузерами. Те, що ви використовуєте Google Chrome, не означає, що це роблять всі навколо. Якщо ваші сторінки недоступні для перегляду або працюють не у всіх браузерах, це також може вплинути на рейтинг сайту в пошуковій видачі.
 • Відсутність карти сайту. Вона дозволяє пошуковим системам визначати, як влаштований ваш вебсайт. Без неї сторінка може індексуватися некоректно.
 • Нерегулярне оновлення сторінок. Пошукові роботи Google сканують інтернет-простір, періодично відвідуючи різні сайти. Якщо ваші сторінки давно не оновлювалися, Google прийме це до відома і знизить сайт у видачі.
 • Відсутність внутрішніх посилань. Як і у випадку з картою сайту, наявність посилань на сторінці вашого сайті дозволяє Google з’ясувати, наскільки добре структурований сайт і які сторінки найбільш релевантні.
 • Відсутність посилань на зовнішні ресурси. Пошуковим системам необхідно розуміти, яку нішу займає ваш ресурс у веб-просторі. Це блог про маркетинг? Бізнес-видання? Посилання на інші авторитетні платформи допоможуть їм в цьому розібратися.
 • Використання великої кількості ключових слів. Ключові слова дуже важливі для SEO, але надмірне використання може нашкодити вашому сайту. Використовуйте їх там, де це має сенс, але не перестарайтеся.
 • Відсутність оптимізації для локального пошуку. Це особливо актуально для тих організацій, які фізично існують і поза інтернетом. Google не буде рекомендувати стейк-хаус в Сіетлі жителям Нью-Йорка. Оновіть дані організації та вкажіть місце розташування на карті в сервісі «Мій бізнес» від Google. Також не забудьте додати компанію до відповідних каталогів у вашому районі.
 • Відсутність унікальних метаданих (теги заголовки, описи). Метадані – це інформація на сторінці, яка передає відомості про неї зовнішнім сайтам, таким як Google і Facebook. При публікації посилання в Twitter ресурс автоматично додає заголовок, опис і зображення цієї сторінки, тобто платформа витягує цю інформацію з метаданих. Для SEO дуже важливо підтримувати їх актуальність. Також обов’язково використовуйте відповідні ключові слова.
 • Використання недоречного якірного тексту для гіперпосилань. Фрагмент тексту з посиланням називається гіперпосиланням. Якщо використовувати короткі фрази, наприклад «натисніть тут», Google буде важко зрозуміти, що це за посилання. Використовуйте більш довгий опис з ключовими словами: це допоможе SEO і спростить навігацію для користувачів, які використовують допоміжні програми.
 • Неякісний і неінформативний контент. Google намагається показувати користувачам змістовні та корисні сайти. Якщо стаття коротка і містить мало ключових слів, алгоритм вважатиме такий зміст марним і може знизити сайт в пошуковій видачі.
 • Дублювання контенту. Google не вітає плагіат. Навіть якщо ви публікуєте авторський контент на декількох ресурсах, це може негативно позначитися і на SEO. Якщо вам все-таки необхідно розмістити статтю в декількох місцях, обов’язково вкажіть «канонічне посилання» в метаданих. Воно повідомляє Google, що розміщений контент має своє першоджерело.
 • Неправильне використання тегів стилю (h1, h2, p). Текст на будь-якій сторінці ідентифікується як заголовок (h1), підзаголовок (h2), абзац (p) і так далі. За допомогою цих тегів Google визначає зміст сторінки. Неправильне використання може нашкодити SEO. Тому не намагайтеся призначати заголовком кожен абзац на сторінці.
16 поширених помилок, які шкодять SEO - porady, news, online-marketing, business16 поширених помилок, які шкодять SEO - porady, news, online-marketing, business

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu