Життя, Лайфхак, Новини

Експеримент: письменниця цілий місяць фіксувала, що вона робила кожні 15 хвилин протягом дня. Ось про що вона дізналася

11 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В міру того, як ми повільно і невпевнено виходимо з пандемії, багато людей підводять підсумки, що ж змінилося в нашому житті. Письменниця і професор в Університеті Дюка Дорі Кларк вирішила провести експеримент. Цілий місяць вона відзначала, що робила кожні 15 хвилин протягом всього дня. Ось які висновки вона зробила.

Протягом місяця я записувала все, що робила – від робочих питань до банних процедур – в таблицю Excel, розбиту на 15-хвилинні інтервали.

Це корисний, але дуже нудний і виснажливий прийом. Тому я обмежилася 30 днями з кінця листопада по кінець грудня і пропускала свята для більшої репрезентативності.

Я хотіла зрозуміти, як змінилося моє ставлення до часу з тих пір, як я вперше проводила цей експеримент в лютому 2018 року, і як пандемія вплинула на моє життя.

Ось що можна зрозуміти завдяки тайм-менеджменту.

  1. Що приносить нам більше задоволення.
  2. Скільки часу ми насправді витрачаємо на роботу. Лаура Вандеркам, автор і експерт з тайм-менеджменту, вважає, що багато професіоналів систематично переоцінюють час, який приділяють завданням.
  3. Закономірності, які допомагають нам досягати мети або негативно на нас впливають.

Аналіз і порівняння даних за 2018 рік і 2020 дозволили мені сформулювати чотири ключові висновки, які визначать моє ставлення до свого майбутнього після закінчення пандемії. Можливо, вони будуть корисні й вам.

Рутина залишилася колишньою

Незважаючи на те, що коронавірус приніс чимало проблем, для багатьох з нас відмінною рисою пандемії було її одноманітність. Та ж квартира, ті ж люди, той же розпорядок дня. Якщо порівнювати дані, можна зробити висновок, що в 2020 році моє занепокоєння посилилося.

За моїми підрахунками, час нічного неспання збільшився на 61%. Але повсякденна рутина залишилася незмінною, наприклад робота з клієнтами (1,8 години в день в 2018 році і 1,7 години в день в 2020 році) і електронна пошта (1,4 години і 1,5 години відповідно).

«Ефект Матвія» реальний

У 1968 році соціологи Роберт К. Мертон і Харрієт Цукерман ввели термін «ефект Матвія», який має на увазі те, що багаті стають багатшими, а бідні – біднішими. Пандемія була в чомусь схожа на описаний феномен. Якщо у вас є сім’я, то в 2020 році ви, ймовірно, занадто багато часу проводили в колі рідних. А якщо ви самотні, то це почуття лише погіршилося в період локдауна.

Кількість часу, який я витрачаю на побачення, зменшилося на 29,5% в порівнянні з 2018 роком, тривалість прийомів їжі також скоротилася на 39%. Замість того щоб неспішно вечеряти з друзями в хороших закладах, я перекушувала на самоті. У лютому 2018 роки я витрачала 19,3 години на тиждень на спілкування з близькими. Мені нема з чим порівняти цей показник, так як в 2020 році по даній категорії відстежувати було нічого.

Тому зараз одна з головних задач – відновити зв’язок з близькими.

Ми самі вирішуємо, як розпоряджатися часом

З огляду на те, що люди стали набагато менше спілкуватися, у нас залишається кілька можливих варіантів. Наприклад, старанно працювати. Дійсно, під час пандемії мені вдалося написати книгу і створити кілька онлайн-курсів.

Розслабитися біля телевізора, що я теж зробила. У 2018 році я витрачала 6,3 години в тиждень на розваги, більшу частину яких становили живі театральні виступи, які я відвідувала з друзями. В 2020 році я приділила майже стільки ж часу (6,1 години на тиждень) перегляду серіалів на Netflix.

Я вирішила урізноманітнити своє життя двома цікавими заняттями. Я почала брати щотижневі уроки пінг-понгу, а також долучилася до кола співавторів цілого мюзиклу, на який йшло цілих 10,8 години на тиждень. Мої нові захоплення і творчий проєкт дозволили мені відчути значимість часу.

Турбота про здоров’я вийшла на перший план

Позитивним відкриттям для мене стало те, що в 2020 я більше часу стала приділяти своєму здоров’ю. В 2018 році я витрачала на тренування в середньому 24 хвилини в день. Це досить непоганий результат. Але зараз, коли більшість видів розваг недоступні, я стала займатися по 66 хвилин.

Коли світ стане колишнім, ми, швидше за все, повернемося до старих звичок. Деякі з них будуть представляти собою повернення до нормального життя (наприклад, щотижневі побачення в кіно), а інші будуть обумовлені необхідністю (офісні зустрічі з колегами). Але в цілому саме від нас залежить те, як буде складатися життя в майбутньому.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu