Кар'єра, Новини, Поради

Шукаєте віддалену роботу? Ці 11 порад підвищить ваші шанси на успіх

16 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

За останні кілька років багато помітних змін відбулися на ринку праці, як з точки зору роботодавців, так і претендентів. Очевидно, пандемія зробила віддалену роботу новою нормою.

Незважаючи на те, що можливості віддаленої роботи зростають, здобувачі все ще стикаються з труднощами на ринку через те, що вони помиляються. Кар’єрні експерти Flexjob виділили 11 помилок, які можуть загальмувати пошук роботи навіть на багатому ринку праці.

За даними опитування, 65% людей кажуть, що після пандемії хотілося б працювати віддалено весь час. Ринок віддаленого робочого дня продовжує зростати за високими ставками. За словами FlexJobs, кількість вакансій про віддалену роботу в різних сферах дільності у 2021 році порівняно з 2020 роками збільшилася на 12%.

Не цікавтеся вакансіями за межами вашої географії

До 95% усіх оголошень віддаленої роботи містять вимогу про місцезнаходження. Це може бути пов’язано з податковим законодавством, існуючою клієнтською базою або однією з багатьох інших причин.

Зверніть увагу на те, де розташована вакансія, і які вимоги до місця розташування – навіть якщо це 100% віддаленого формату. Це допоможе переконатися, що ваша відповідь не отримає відумову через те, що ви не відповідаєте географічним критеріям.

Не забудьте підкреслити навички, необхідні для віддаленої роботи

На додаток до навичок, специфічних для цієї роботи, вам також потрібні ті, які будуть важливі для віддаленого режиму.

Роботодавці знають, які навички вони потребують у кандидатів, а також звернутають на них увагу, тому зазначте їх в резюме.

Особливо цінуються працівники, які мають здібності до самоорганізації, управління часом, вирішення проблем, компетентного письмового та усного спілкування, а також ті, хто володіє технологічними інноваціями.

Використовуйте свою мережу контактів

80% вакансій розташовані на прихованому ринку праці та ніколи не публікуються на агрегатах або соціальних мережах. Але професійні ресурси та такі інструменти, як LinkedIn, інформаційні інтерв’ю та професійні асоціації можуть бути гарною допомогою у пошуку. Крім того, ви можете взяти електронну пошту рекрутера або його сторінку в Linkedin, щоб повідомити про себе до або після надсилання резюме.

Це покаже інтерес, бажання і допоможе виділятися серед інших кандидатів.

Не розпилюйте зусилля

Якщо ви настільки хочете отримати віддалену роботу, що подаєте відгуки на безліч різних за функціоналом вакансій, можете згаяти час на пошук реальної роботи.

Націльтесь на ту сферу діяльності, а також ті ролі, які вам під силу. Роботодавцям потрібно, щоб претендент чітко продемонстрував, що підходить для цієї посади.

Можливо, ви здатні працювати на п’яти різних роботах, але якщо в резюме та супровідному листі не вказана конкретна посада, роботодавець не зрозуміє, що ви для неї підходите.

Не квапте події

Незважаючи на можливе бажання почати шукати прямо зараз, повільний та послідовний підхід може стати пліднішим.

Перш ніж переглядати оголошення, вивчіть компанії в конкретній сфері, щоб знайти ті, що відповідають вашим цінностям та цілям. Таке дослідження дозволить скласти предметний список роботодавців, які вітають віддалену роботу, та компаній, що відповідають вашим уподобанням.

Не надсилайте одне й те саме резюме

Резюме та супровідний лист, складені відповідно до опису потрібної вакансії, справді можуть переконати, що на посаду підходите саме ви.

Це означає, що ви не тільки розумієте культуру компанії, але й ваші навички будуть корисні роботодавцю.

Важливо складати резюме відповідно до опису вакансії, щоб підвищити ймовірність того, що воно пройде через систему управління кандидатами (ATS).

Резюме та супровідний лист повинні відображати не тільки навички та досвід для віддаленої роботи, але й те, як ви зможете вписатися в культуру компанії.

Не використовуйте занадто багато креативу

Щоб виділитися, кандидати люблять використовувати у резюме графіку, колонки чи незвичайний шрифт. Проте будь-який із цих елементів може зашкодити пошуку.

Системи ATS сканують резюме на ключові слова, але не завжди можуть розпізнати химерні елементи форматування, а у випадку з колонками та таблицями інформація часто зчитується неправильно.

Фотографії, заливка, верхні та нижні колонтитули та колонки не читаються ATS. Якщо система не зможе прочитати ваш відгук, він швидше за все сильно опуститься в рейтингу і може не дійти до роботодавця.

Вказуйте не лише обов’язки, а й досягнення

Роботодавцю потрібно дати зрозуміти, чому підходите на посаду. Здобувачі вважають за краще писати свою трудову біографію, відштовхуючись від посадових обов’язків, перераховуючи всі завдання, які їм доводилося виконувати, не згадуючи результатів.

Роботодавцю ж потрібен не лише перелік завдань та обов’язків. Вони хочуть знати результати виконаної роботи.

Це дасть йому розуміння, чому людина підходить на посаду краще за конкурентів. Якщо йдеться про віддалену роботу, роботодавці хочуть бачити, як саме здобувач досягав результатів в умовах автономності, збереження концентрації та маючи відповідні інструменти та технології.

Ставте реалістичні терміни

У середньому пошук роботи може зайняти від трьох до шести місяців, але іноді пошук може затягтися більш тривалий термін. Коли кандидати заявляють, що мають знайти роботу до точної дати, це може змусити їх розглядати посади, які зрештою їх не влаштують.

Багато що залежить від типу кар’єри та галузі, загального ринку праці та ситуації у кожного роботодавця.

Крім того, дуже важливо, чи шукає кандидат повністю віддалену або гібридну роботу, або ж він готовий до обох варіантів.

Замість того, щоб орієнтуватися на конкретні терміни, варто зосередитися на тому, що справді можна контролювати — надсилати резюме та супровідні листи, розвивати навички віддаленої роботи, проводити дослідження компанії та налагоджувати зв’язки.

Не змінюйте професію без підготовки

Перш ніж ви вирішите змінити професію або почнете пошук роботи, вам необхідно підготуватися. Важливо продемонструвати у супровідному листі та резюме, як ваші навички перейдуть зі старої кар’єри до нової.

Крім того, якщо ви цілеспрямовано займетесь навчанням, яке дозволить підвищити кваліфікацію в новому напрямку, ви зможете отримати навички для свого резюме та показати потенційному роботодавцю, що ви серйозно ставитеся до переходу.

Якщо ви збираєтеся працювати з дому вперше, необхідно показати, що ви навчилися користуватися засобами віддаленої комунікації, маєте сильні навички дистанційної роботи, і розумієте, як працюють команди на віддаленій роботі — все це вимагає досліджень і самонавчання.

Дякуйте

Нарешті важливо пам’ятати, що пошук роботи не закінчується на інтерв’ю — він закінчується, коли вас беруть на роботу. Не забудьте надіслати лист подяки після співбесіди.

Багато кандидатів забувають про цю просту, але важливу частину співбесіди, адже це можливість підтвердити свою зацікавленість і пояснити, чому ви чудово підходите на цю посаду.

Як показує щорічний рейтинг FlexJobs «100 кращих компаній для віддаленої роботи в 2022 році», існуєує безліч можливостей дистанційної та гібридної роботи, але, щоб отримати одну з таких посад, необхідно виробити індивідуальний підхід.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu