Життя, Кар'єра, Новини, Поради

Нова реальність: 4 типи працівників, які пройшли пандемію

25 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Через рік після початку пандемії більшість з нас звикли до нових обставин. І хоча вакцини обіцяють нормальне життя, не всі працівники хочуть повертатися до минулого. Сьогодні роботодавці стикаються з унікальною проблемою, адже їм доводиться формувати роботу майбутнього, вважає глобальний директор по персоналу в компанії JLL Мері Білбрей.

«Під час пандемії компанії приділяли увагу благополуччю співробітників і створювали програми і ресурси для талантів, – каже вона. – Нам довелося переосмислити, як залучати співробітників, коли фізично ми не могли бути поруч. Тепер, коли ми повертаємося до командної роботи, потрібно проявляти гнучкість щодо фізичного робочого простору. Офісне середовище має бути унікальним, що сприяє взаємодії гібридних трудових колективів».

Нові пропозиції менеджерів повинні враховувати думку працівників, які пройшли пандемію. Білбрі виділяє чотири групи співробітників, які можуть диктувати організацію роботи в майбутньому.

1. Традиційний офісний працівник

Ця людина готова повернутися в офіс. Ймовірно, до пандемії вона не працювала з дому і в майбутньому більшу частину часу проводитиме в офісі.

«Їх не так приваблюють гнучкість або ротація графіків, як інших співробітників, – каже Білбрі. – Проблема для компаній полягає в тому, що традиційний офісний працівник управляє іншими командами. Цій людині потрібно докласти додаткових зусиль, щоб усвідомити, що члени її команди можуть думати інакше».

2. Любитель вражень

Любитель вражень до пандемії прагнув до гнучкості. Хоча ця людина цінує робочий колектив, вона упевнена, що час, проведений поза офісом, також підсилює відчуття залученості, задоволення і розширює можливості.

«Такий співробітник, ймовірно, захоче проводити в офісі 2-3 дня, маючи можливість працювати віддалено, – каже Білбрі. – Завдання для лідерів – зрозуміти, як керувати тими, хто іноді працює з дому, так, щоб це не заважало іншим членам команди. Потрібно все добре організувати і запланувати дні для спільної роботи з іншими членами команди».

3. Прихильники здорового способу життя

Прихильники здорового способу життя цінують здоров’я і баланс між роботою та особистим часом. Перед пандемією цей тип співробітників вважав за краще працювати віддалено і не витрачати багато часу на дорогу до офісу і назад, що забезпечувало хороший баланс між особистими і професійними пріоритетами. У той час як любитель вражень воліє більше днів проводити в офісі, прихильник ЗСЖ хоче більше днів працювати з дому.

«Цей співробітник хоче приходити в офіс лише один або два дні на тиждень, – каже Білбрі. – Їм потрібна компанія, яка дозволить створити хороший баланс. У цифровій і технологічної індустрії багато прихильників здорового способу життя».

4. Вільні духом

Цей співробітник хоче завжди працювати віддалено. Час з сім’єю – головний його пріоритет. «Вони можуть прийти на спеціальну зустріч або захід, але в цілому вважають за краще працювати з дому, – каже Білбрі. – Вони не хочуть бути обмеженими жорстким графіком. Фактично, вони можуть жити поза офісом. Завдання менеджерів – зробити так, щоб ці працівники й далі відчували себе частиною цілого».

Як використовувати типи працівників

За словами Білбрі, з точки зору HR важливо, щоб співробітники були залучені та відчували взаємозв’язок, а офіс допомагав відновити культуру і стимулював співпрацю та інновації.

Перший крок – це придбання правильного обладнання. Любитель вражень, прихильник здорового способу життя і вільний духом будуть покладатися на технології, що дозволяють взаємодіяти з колегами, які знаходяться в офісі або також працюють віддалено. Наявність правильних інструментів, таких як платформи відеозв’язку та управління проєктами, буде ключовим моментом створення гібридних робочих механізмів.

Лідери також повинні знати переваги окремих членів команди і бути в змозі підтримати їх, надавши все необхідне. «Дайте лідерам інструменти, щоб вони могли зрозуміти, які типажі у них є, – рекомендує Білбрі. – Будьте уважні до потреб співробітника. Те, наскільки гнучкими ви можете бути, залежить від типу роботи, яку виконує працівник».

І якщо робота не вимагає повернення співробітника, почніть розмову про очікування якомога раніше.

«Якщо ви не пропонуєте гнучкість, то ризикуєте втратити співробітників – вони підуть в компанії, які це роблять, – каже Білбрі. – Працівники хочуть бути частиною компаній, які поділяють їх цінності. Їм потрібен роботодавець, який покаже, що піклується про їх благополуччя».

Нарешті, радить Білбрі, прислухайтеся до питань, які задають співробітники. «Сформулюйте стратегії і подумайте, як можна розширити робочий простір в рамках цих стратегій. Кращий спосіб дізнатися, чого хочуть співробітники, – запитати їх».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu