Книги, Новини, Розробникам, Технології, Топ

12 корисних книг для менеджера проєктів

02 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Ділимось добіркою книг, які допоможуть ефективно організувати роботу команди для створення продукту в короткі терміни. Майже всі книги говорять про Agile – сімейство гнучких методологій чи інакше фреймворків, які застосовуються для створення ПЗ. Похідними від Agile стали SCRUM, екстремальне програмування і Kanban, що застосовуються в IT-галузі. Якщо коротко, то SCRUM – це універсальна команда фахівців, яка працює з куратором (власником товару), а Kanban – збалансована робота фахівців різних областей.

Осягаючи Agile

Книга розповідає про найпопулярніші методики Agile: SCRUM, XP, Lean, Kanban. Методики розкриті тут не повністю, але є основні цінності та важливі моменти, які ви зможете впровадити відразу на практиці. Також ця допомога дасть поради по згуртуванню колективу і створенню команди професіоналів з ефективною роботою.

Епоха Agile

Старі методи управління не працюють. Поточний ринок став занадто мінливий, а розгорнути велику організацію слідом за тенденціями за старими канонами дуже проблемно. А навіть якщо і можливо розгорнути, то не факт, що це буде актуально. Тому потрібні нові гнучкі методики зі зворотним зв’язком із замовниками і клієнтами. Agile-менеджмент дозволяє діяти гнучко, і саме про це книга. Ви дізнаєтеся про три закони парадигми управління, про пастки цієї методології, про процес переходу на неї і т.д.

Управління продуктом в SCRUM

Тут коротко викладено принципи SCRUM, його відмінності від звичайних методів менеджменту. Також порушені загальні труднощі власника продукту, роль власника продукту і його дії. Надані рекомендації щодо того, що треба робити, а яких дій краще уникнути. Інструменти, які автор пропонує використовувати, універсальні та підійдуть для будь-якого бізнесу, але найкраще вони працюють при розробці ПЗ.

Agile-тестування

Збірник практик, реальні приклади від автора, рекомендації щодо масштабування процесів і автоматизації тестування. Інформації дуже багато, але досвідченим тестувальникам може бути не дуже цікаво, хіба що окремі речі. Усередині після кожного розділу є посилання на книги, публікації, відео.

Канбан: альтернативний шлях в Agile

Першим, хто застосував цей спосіб при створенні ПЗ – Девід Андерсон. І після цього він почав вчити інших застосовувати методику. Канбан допомагає виявити ті речі, які гальмують продуктивність. Автор розповість про те, як він прийшов до цього способу, як його впровадити в свою компанію і зробити так, щоб була повна віддача від Kanban.

Scrum. Революційний метод управління проєктами

Джефф Сазерленд – один з авторів цього підходу і даної книги. Джефф протягом 20 років вивчав досвід світових компаній, дивився на роботу їх колективів, що їх відрізняє від середніх підприємств, і багато інших чинників. Потім, після систематизації даних, на світ з’явилася ця книга. У ній автор всім цим ділиться з вами, показує, як впровадити методику і наводить приклади використання в інших компаніях.

Софт за 30 днів

Амбіційна назва книги, за якою ховається SCRUM-підхід при створенні IT-продукту. В додаток до посібника увійшла «Біблія SCRUM», написана творцями підходу: Швабером і Сазерлендом. Тут дано всі визначення, терміни, процеси та інша супутня інформація.

Коучинг agile-команд

Непоганий вибір для переходу на Agile-методологію. Тут є вичерпна інформація щодо переходу на нові принципи і методи, також дається обгрунтування, з яких причин варто перейти на Agile. Багато інформації, порад, практик і рекомендацій, починаючи від того, чи треба взагалі вам Agile, до власного розвантаження і плану роботи.

Екстремальне програмування. Розробка через тестування

За основу книги взято принцип TDD. Він базується на тому, що розробка грунтується на тестуванні. Тут розглянуті 2 реальних проєкти, які повністю побудовані на цьому способі. Паралельно з розглядом прикладів в книжці є перелік прийомів, патернів і рефакторингів, які застосовуються в TDD. Книга швидше для програмістів, але й менеджерам деякі речі будуть корисні.

Керівництво по DevOps

Ця книга тут не випадково. DevOps з’явився в 2009 році. В основі лежить тісна співпраця розробників та IT-фахівців. Це підвищує якість кінцевого продукту і продуктивність команди. Цим рухом користуються великі концерни, такі як Google, Amazon, Netflix.

Книга – збірка кейсів з формування стабільної та плідної роботи всього IT-відділу. Посібник розповість про три шляхи, якими можна піти: потоковий, зворотний зв’язок і безперервне навчання.

SCRUM без помилок

Ілан Голдштейн зібрав у книзі 30 технік та ідей, які повинні максимально розкрити SCRUM. Всередині 10 глав, що показують підводні камені, тонкощі переходу, слабкі місця. Автор розглянув всі моменти роботи з SCRUM: від плюсів і мінусів системи до стабілізації команди з фокусуванням на завданнях кожного спринту.

Deadline. Роман про управління проєктами

Книга написана в стилі роману з сюжетом і відгалуженнями. Таким чином автор доносить до читача різні кейси, способи підбору персоналу, помилки, які можуть зустрітися на шляху, та інші корисні речі для менеджера проєктів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu