Криптовалюти, Новини, Технології

Блокчейн Algorand: маловідомий гравець, за яким варто стежити

07 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Можливо, ви ще не чули про Algorand – неймовірно швидкий блокчейн з дуже низькою вартістю транзакцій. Він входить в топ-50 криптовалют з ринковою капіталізацією в розмірі $4 млрд. Детально знайомимо з його перевагами і відмінностями від інших платформ.

Команда Algorand складається з висококласних фахівців, а сам блокчейн оточує зростаюче співтовариство розробників. Число проєктів, побудованих на Algorand, зростає щодня.

Інформація на цій сторінці призначена лише для ознайомлення! Жоден з матеріалів не повинен трактуватися як інвестиційна порада.

Засновник ALGO – Сільвіо Мікалі. Він отримав ступінь доктора філософії в галузі комп’ютерних наук в Каліфорнійському університеті в Берклі та працює професором факультету Електротехніки та інформатики в МІТ з 1983 року.

CEO Algorand – Стів Кокінос. Раніше він був одним із засновників хмарної платформи для спільної роботи Fuze і запустив інструмент для автоматизації мережі BladeLogic.

Мережа Algorand (ALGO)

Algorand прагне вирішити трілемми блокчейну, а саме досягти балансу між трьома наступними елементами.

 1. Децентралізація: мережа не повинна контролюватися з однієї точки.
 2. Масштабованість: блокчейн повинен масштабуватися, щоб охоплювати величезну кількість користувачів.
 3. Безпека: система повинна бути стійкою до помилок, атак шкідливого коду та інших проблем.

Для цього Algorand використовує протокол під назвою чистий доказ частки володіння (Pure Proof-of-Stake, PPoS). Всі подробиці про нього вказані на сайті Algorand

Переваги транзакцій через легкий протокол Algorand:

 • швидкі – зазвичай завершуються менш ніж за п’ять секунд;
 • невеликі – можна переводити від 0,0001 ALGO;
 • дешеві – комісія від 0,001 ALGO ($0,0014 за поточним курсом).

Завдяки цим якостям альткоїн відмінно підходить для того, щоб стати національною цифровою валютою. Більш того, держава Маршаллові острови вже використовує мережу Algorand для своєї національної цифрової валюти SOV.

NFT

Невзаємозамінні токени зараз дуже популярні, і багато компаній застосовують їх для різних цілей. Algorand є провідною платформою для NFT. Найбільше агентство з авторських прав Італії, SIAE, створює NFT, що представляють права авторів, на блокчейні Algorand.

Криптовалюта також підтримує технологію Fractional NFT, за допомогою якої токенізованими активами можуть володіти декілька людей.

Децентралізовані додатки (Decentralized Applications, DApps)

Algorand підтримує розробку децентралізованих додатків і надає API і SDK для JavaScript, Python, Java і Go. І все це супроводжується відмінною документацією від спільноти.

На криптовалюті Algorand розроблено вже безліч DApps – від додатків для краудфандінгу до трекера COVID-19 – їх кількість постійно зростає.

Токеноміка Algorand

Як було сказано вище, на блокчейні ALGO можна створювати власні криптотокени. Однак у платформи є і нативна валюта – ALGO. Це утилітарний токен, який дозволяє оплачувати комісії за транзакції та обчислення DApp, а також отримувати винагороди за стекінг.

Ось кілька ключових показників ALGO.

 • Максимальний запас: 10 млрд.
 • Поточне число в зверненні: 5,5 млрд.
 • Дата випуску всіх токенів: 2030 рік.
 • Винагорода за стекінг: близько 6% на рік.
 • Відсутність мінімального і фіксованого стекінгу.

Оскільки випущені ще не всі токени, ALGO піддається інфляції. Те, як це вплине на вартість валюти, викликає багато суперечок. Однак варто уточнити, що для підвищення ціни попит повинен перевищити пропозицію.

У традиційних блокчейнах, що використовують доказ частки володіння, запас обмежений фіксованим стекінг. У свою чергу, в Algorand кожен користувач може поставити будь-яке число токенів на будь-який період часу.

Для криптовалютних операцій ми рекомендуємо біржу:

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu