Новини, Продуктивність

Сам собі лідер: як знайти баланс між турботою про себе та дисципліною

01 Вересня, 2020

Коли ми намагаємося розібратися в основах селф-хелп, є ризик вибрати одну з двох крайностей: абсолютну розслабленість («я витрачу відкладені гроші на цю річ, тому що вона буде мене радувати – неважливо, що у мене борги») або дуже жорстку самодисципліну («я не буду витрачати гроші ні на які розваги, поки не закрию всі борги»). Знайти баланс – дуже непросте завдання. Переказуємо матеріал Forge про те, як досягти золотої середини та стати власним ментором.

Баланс між двома крайнощами можна знайти в концепції особистого лідерства (self-leadership). Його ідея полягає в тому, що ми розвиваємо у себе здатність пам’ятати про довгострокові цілі та вибудовувати свої дії відповідно до них. Можливо, для вас це означає замовити в п’ятницю ввечері піцу, щоб відпочити та в вихідні зайнятися особистими проєктами. Для когось кращим варіантом буде видалити додаток з доставкою, щоб заощадити грошей і закрити борг по кредитній карті. У будь-якому випадку, все залежить від особистих цілей. Головне, щоб ви свідомо робили вибори та розуміли, як вони відіб’ються на майбутньому.

Ми часто впадаємо в крайнощі – ставимося до себе занадто критично і суворо або навпаки. Особисте лідерство допомагає нам вибудувати життя відповідно до того, що ми цінуємо і чого в підсумку хочемо досягти
Грейс Дауд, психотерапевт

Хто для вас ідеальний лідер?

Візьміть блокнот і ручку та постарайтеся розписати, як у вашій голові виглядає компетентний і сильний лідер – наприклад, у нього виходить поєднувати довгострокову перспективу та одномоментні цілі та бажання, зберігаючи в собі співчуття і прийняття. Якщо отриманий портрет радикально відрізняється від того, як ви бачите себе, візьміть його за орієнтир і починайте роботу. Головне, не повертайтеся до полярних варіантів, де ви або балуєте, або караєте себе.

Прислухайтеся до себе

Попкультура і медіа змушують нас думати, що є тільки два варіанти турботи про себе і самовдосконалення: ви лежите у ванні з келихом вина або ви встаєте о п’ятій ранку на пробіжку. В реальності ж усім нам потрібно щось своє. Особисте лідерство можливо в тому випадку, коли ви чітко розумієте свої можливості, бажання і потреби.

Психолог Маріанна Стронгін зазначає: «Слово “особисте “- це найважливіша частина особистого лідерства. Без зв’язку з собою ви будете роботом, який біжить від однієї мети до іншої. В такому випадку мотивація швидко закінчується». Дайте відповідь на питання:

  • що вам подобається робити?
  • які у вас є довгострокові цілі?
  • як ваші щоденні дії можуть наближати вас до цієї мети?
  • як ваше життя буде виглядати, коли ви досягнете всіх цих цілей? що зміниться?

Можна методично змушувати себе виконувати завдання зі списку справ або, навпаки, постійно радувати себе серіалами та доставкою їжі. Однак варто чітко розуміти, чи правда залізна дисципліна або потурання всім миттєвим бажанням приведуть вас до поставленої мети. Можливо, пора організувати своє життя гармонійніше та збалансованіше.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu