Бізнес, Маркетинг, Новини, Технології

Що принесе 2021 рік для власників інтернет-магазинів та сфери e-commerce взагалі 

08 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Минулий рік поставив до гори дригом не лише життя пересічних громадян, але й всі бізнес-процеси. Чимало разів ми переконалися в тому, что бізнес відмовився від довгострокового планування на користь ситуативного підходу ті омніанального марктеингу. А ті компанії, які ще чомусь жили в “паперовій реальності”, екстрено почали оцифровувати і автоматизувати всі свої процеси. Адже, або діджиталізація та швидкість, або – помри. 

Протягом певного часу і “завдяки” карантинним обмеженням стало зрозуміло, що найменше постраждала від змін сфера електронної торгівлі. Як зауважують фахівці  онлайн-платформи PRNEWS.IO, із позначкою “плюс” COVID-19 позначився саме на цьому сегменті ринку.

Що принесе 2021 рік для власників інтернет-магазинів та сфери e-commerce взагалі  - tech, news, online-marketing, businessЩо принесе 2021 рік для власників інтернет-магазинів та сфери e-commerce взагалі  - tech, news, online-marketing, business

Лише в Україні обсяг онлайн-покупок досяг 107 млрд. гривень, а ринок в цілому виріс на 40%. І це тільки початок: експерти прогнозують, що наприкінці поточного року рівень продажів в сегменті e-commerce очікує “стрибок” ще на 30%, і вже зрозумілі тренди та очікування клієнтів. Тож, зупинимося на них детальніше.

Удосконалення без меж 

Як і раніше, цього року COVID-19 залишається ключовим фактором розвитку електронної комерції і впливає на неї в довгостроковій перспективі. Більшість експертів впевнені: вже до 2025 року частка e-commerce в загальносвітових продажах виросте з нинішніх 15% до 25%.

Але не варто сподіватись на те, що все станеться само по собі. Разом з таким прогресом зростає і конкуренція. Тож, інтернет-магазини повинні постійно вдосконалюватися: поліпшувати сервіс, збільшувати асортимент, в режимі 24/7 працювати з відгуками в інтернеті, підвищувати зручність платежів тощо.

Омолодження аудиторії 

Як наглядно продемонстрували останні 1,5 роки, аудиторія e-commerce стрімко молодшає. Лідерами переходу з офлайн-продажів до онлайн формату стали люди віком від 18 до 34 років. Хоча, варто визнати, ця тенденція справедлива для будь-якого віку: ми всі стали більше купувати онлайн і проводити менше часу в торгівельних центрах та магазинах.

Мобільні версії онлайн-магазинів

Замовлення через десктопи втрачає свою популярність, адже все більше продажів відбувається зі смартфонів: швидко, зручно, завжди поруч, хоч в транспорті, хоч в пробці на дорозі. Тож, у 2020 році обсяг замовлень за допомоги мобільних телефонів склав 2,66 трлн. доларів, у 2021 році він має подолати позначку у 3,16 трлн. доларів.

Цифри говорять самі за себе. Тож, онлайн-продавцям варто сконцентрувати ресурси та зусилля саме на розвитку мобільних версій своїх магазинів. Зробіть так, щоб покупати і оформляти замовлення можна було максимально зручно, швидко, а кількість кроків від пошуку товару до його оплати мінімальною. Адже сьогодні онлайн-покупці купуватимуть там, де легше, надійніше і швидше.

Соцмережі продають 

Так, пройшов той час, коли соціальні мережі (зокрема, Instagram і Facebook) існували лише для того, або хизуватися фоточками їжі з ресторанів або популярних курортів. Сьогодні вони стали повноцінними онлайн-майданчиками не лише для PR і просування бренду, але й торгівлі.

Зокрема, сьогодні і Instagram існує чимало функцій для бізнесу: у ньому можна продавати, купувати і навіть відправляти платежі безпосередньо через соцмережу.

Доповнена реальність – майбутнє поруч 

Теж саме стосується і так званої “доповненої реальності”, яка стрімко вийшла за межі гральних окулярів та віртуальних подорожей.

Сьогодні доповнена реальність (AR – це, перш за все, технологія, яка об’єднує два простору – віртуальний і реальний світи. Її розробки допомагають бізнесу запровадити ефективні інструменти, поліпшити взаємодію між клієнтами іі компанією, а також  надавати абсолютно нові послуги.

Тож, питання, як “поміряти” нову сукню або меблі перед онлайн-покупкою більше не є проблемою. Віртуальні технології допомагають досконало візуалізувати товар перед покупкою: вбудувати меблі в інтер’єрі, прикинути, як сяде плаття або сонячні окуляри. Ймовірно, що незабаром ми оцінюватимемо покупку не тільки по фото або відео.

No Brand

Завдяки пандемії, ми стали по-іншому ставитись до власних витрат і гучних (або, навпаки, маловідомих) назв брендів. Так, все більшої популярності в очах покупців набувають невеликі місцеві виробники, так звані, No Brand.

Як свідчать чисельні опитування, більше половини аудиторії інтернет-магазинів сьогодні готові купувати у нових локальних брендів. Основною мотивацією для українців для цього стали бажання підтримати вітчизняний бізнес, інтерес до унікальності (автентичності) такої продукції і якісний сервіс.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu