Кар'єра, Новини, Розробникам, Технології

Онлайн-курси від технологічних гігантів

29 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

На платформі Coursera можна знайти сотні курсів від великих корпорацій, включаючи Google, Amazon і HubSpot. Це відмінна можливість почати нову кар’єру, підвищити кваліфікацію і просто отримати плюс в професійну карму. Сайт DEV.BY зібрав 10 програм від ІТ-компаній, які допоможуть освоїти машинне навчання, UX-дизайн, продакт-менеджмент, кібербезпеку та багато іншого.

Партнери пропонують як окремі курси, які доступні безкоштовно, так і сертифікації та спеціалізації – для їх отримання потрібно оформити платну підписку на Coursera, але перший тиждень можна вчитися безкоштовно. По закінченню навчання ви отримаєте цифровий бейдж, який можна розмістити на LinkedIn або прикласти до резюме.

Професійна сертифікація «Google UX Design»

UX-дизайнер відповідає за всі процеси взаємодії користувача з продуктом. Його завдання – це постійне поліпшення і спрощення користувальницького досвіду (Use Experience – UX). Фахівці з UX-дизайну одночасно володіють  навичками дизайнера, а також навичками UX-ресерчера (принаймні на базовому рівні). Професія стабільно входить в топ найпопулярніших digital-напрямів, а в 2020 році платформа LinkedIn включила її до списку найбільш затребуваних професій. Вакансії для UX-дизайнерів є і в мобільній, і в веб-розробці, тому знайти роботу з конкурентною зарплатою буде нескладно.

Сертифікація Google дозволяє освоїти напрямок з нуля всього за півроку, при цьому навчання не вимагає спеціальних знань або досвіду. Програма складається з 7 курсів, а інтерактивний контент включає більше 200 годин відеоінструкцій та велику кількість практичних завдань. Якщо вірити статистиці компанії, то після отримання сертифікатів від Google 82% фахівців отримують нову роботу або підвищення протягом 6 місяців.

Чого чекати

 • Освоїте всі етапи розробки UX-дизайну.
 • Зможете створювати прототипи в Figma та в Adobe XD.
 • Вивчите основи UX-ресерч.
 • Створите портфоліо з 3-х проєктів.
 • Дізнаєтеся, як створити ідеальне резюме та отримати перший оффер.

Тривалість: близько 6 місяців (по 10 годин на тиждень).

Рейтинг: 4.8 з 5.

Професійна сертифікація «Управління проєктами» від Google

Обов’язки менеджера проєктів можуть варіюватися, але в більшості випадків «проджект» – це «супергерой», який відповідає за організацію роботи, її планування і виконання. Складання технічних завдань, мотивація команди, виявлення ризиків і комунікація із замовниками – всім цим займається project-менеджер. Вакансій на ринку достатньо, а зарплата теж радує.

Якщо у вас все в порядку з відповідальністю і багатозадачністю, то сертифікація стане хорошим стартом для освоєння нової професії. За словами творців програми, після закінчення у випускників є шанс потрапити в такі компанії, як Best Buy, Walmart і навіть Google. Викладачі курсів – діючі співробітники Google, які діляться власним досвідом управління проєктами.

Чого чекати

 • Навчитеся планувати, запускати і реалізовувати проєкти, в тому числі складати бюджет і прораховувати ризики.
 • Вивчите основи Agile-підходу з фокусом на фреймворку Scrum.
 • Освоїте інструменти та шаблони для планування проєктів.
 • Зможете підготуватися до сертифікаційних іспитів, таких як Certified Associate in Project Management (CAPM)®.

Тривалість: близько 6 місяців (по 10 годин на тиждень).

Рейтинг: 4.9 з 5.

Курс «Віртуальна реальність і створення відео в форматі 360°» від Google

Відео 360°, або панорамне відео – один з форматів імерсивного контенту, який, на відміну від VR-контенту, можна переглядати без спеціальної гарнітури. Технологія дозволяє розглянути марсіанський ландшафт, перебуваючи на Землі, дистанційно відвідати концерт улюбленої групи або прогулятися по Лувру, не виходячи з дому.

За прогнозами експертів, до 2030 року обсяг ринку VR-технологій виросте до $450 млрд, а паралельно збільшується попит на імерсивний контент. Так що, якщо ви хочете знайти перспективну роботу, наприклад, в студії відеопродакшену, або просто робити круті ролики для свого відеоблогу, курс стане непоганим стартом.

Чого чекати

 • Навчитеся створювати відео в форматі 360° і дізнаєтеся про особливості 360° відеокамер.
 • Освоїте інструменти створення VR-контенту.
 • Навчитеся монтувати, редагувати і завантажувати 360° відео на різні платформи.

Тривалість: близько 13 годин.

Рейтинг: 4.7 з 5.

Курс «IoT: Розробка і розгортання рішень для Інтернету речей» від AWS

Розумний будинок, безпілотний транспорт або автоматизоване виробництво – все це приклади і області застосування інтернету речей (IoT). Аналітики прогнозують, що вже до 2023 року ринок інтернету речей перевищить $1 трлн. Втім, сьогодні IoT-напрямок не виділяють так, як раніше, оскільки інтернет речей стає стандартом у багатьох сферах. Ви навряд чи знайдете вакансію абстрактного «IoT-розробника» – зазвичай компанії шукають фахівців по роботі з великими даними, хмарними архітектурою або окремими програмами/фреймворками. Наприклад, сервісами Amazon Web Services.

Саме AWS розробила курс по інтернету речей для Coursera. За кілька тижнів ви дізнаєтеся, як збирати дані з датчиків і аналізувати їх, використовуючи сервіси AWS, наприклад, AWS IoT Core, AWS IoT Device Management і AWS IoT Analytics

Чого чекати

 • Розберетеся, як працює інтернет речей та які протоколи використовуються в IoT-середовищі.
 • Зможете збирати, обробляти і аналізувати дані з IoT-пристроїв в хмарі.
 • Дізнаєтеся, як технології машинного навчання допомагають обробляти відомості з IoT-датчиків.

Тривалість: близько 7 годин.

Рейтинг: 4.6 з 5.

Курс «Основи практичного використання AWS Cloud» від AWS

Хмарні платформи – це не тільки сервіси для зберігання фото, музики та інших файлів, але і середовище для ведення бізнесу. Наприклад, Amazon Web Services користуються NASA, McDonald’s, Airbnb, Philips, Xiaomi і Coursera, а Netflix щомісяця платить за обслуговування більше $19 млн. При цьому гіганти – це лише верхівка айсберга, а основа аудиторії – малий і середній бізнес. Курс від AWS якраз призначений для підприємців. Програма допоможе розібратися з базовими концепціями AWS Cloud і навчить використовувати її можливості для оптимізації роботи організації. У хмарних технологіях розбиратися не обов’язково: все, що знадобиться для навчання, – це загальні знання в області ІТ та бізнесу.

Чого чекати

 • Познайомитеся з основами глобальної інфраструктури AWS Cloud, відмінностями між локальною, гібридною та комплексною хмарою.
 • Будете чітко розуміти, які переваги дає використання AWS Cloud бізнесу.
 • Зробите перший крок для підготовки до сертифікаційного іспиту AWS Certified Cloud Practitioner.

Тривалість: близько 20 годин.

Рейтинг: 4.8 з 5.

Спеціалізація «Python для кібербезпеки» від Infosec

Сьогодні інформація та дані – один з найцінніших ресурсів, а їх захист актуальний як ніколи. Наприклад, недавно хакер зламав систему водопостачання і намагався отруїти місто у Флориді. Не дивно, що в таких умовах зростає попит на фахівців з кібербезпеки, а їх зарплати навіть на junior-рівні перевищують $1000.

Програма від Infosec зосереджена на вивченні можливостей Python для вирішення різних завдань кібербезпеки. Спеціалізація включає п’ять курсів, розрахованих на фахівців з досвідом від 1 року, які вже вміють працювати з Python.

До речі, Infosec працює на ринку кібербезпеки з 1998 року і як ніхто інший знає, наскільки еволюціонували прийоми хакерів за останні 25 років.

Чого чекати

 • Зможете створювати скрипти Python для автоматизації завдань кібербезпеки.
 • Навчитеся застосовувати Python протягом усього циклу атаки.
 • Дізнаєтеся, які завдання день у день вирішують фахівці з кіберзахисту.

Тривалість: близько 5 місяців (по 1 годині на тиждень).

Рейтинг: 4.6 з 5.

Курс «Введення у вбудоване машинне навчання» від Edge Impulse

Платформу розробки для вбудованого машинного навчання Edge Impulse використовують понад тисяча компаній по всьому світу. Вбудоване МО, або TinyML, набирає популярність. На відміну від класичного машинного навчання, TinyML можна впровадити швидше і з меншими витратами, використовуючи недорогі мікроконтролери і датчики.

Курс від Edge Impulse розбирає основи цього напрямку і показує, як застосовувати технологію на практиці. Для навчання знадобляться знання математики і навички роботи з Arduino та мікроконтролерами.

Чого чекати

 • Вивчите основи системи машинного навчання.
 • Зможете розгорнути модель на мікроконтролері.
 • Зрозумієте, як використовувати машинне навчання у вбудованій системі для прогнозування і прийняття рішень.

Тривалість: близько 15 годин.

Рейтинг: 4.9 з 5.

Спеціалізація «Реальний продакт-менеджмент» від AWS

Якщо хочеться працювати в сфері ІТ, але технічні спеціальності – це не ваше, подумайте про кар’єру продакт-менеджера (PM). Таких професіоналів наймають всы – навіть гіганти на кшталт Google, Facebook і Microsoft.

На цій спеціалізації ви будете вчитися за тією ж програмою, яку використовують менеджери Amazon і Google, а також зможете підготуватися до співбесіди. Курси розроблені організацією Advancing Women in Tech, а один з лекторів – Ненсі Ванг (Nancy Wang) – раніше працювала продакт в Google.

Чого чекати

 • Розберетеся, що таке MVP (мінімально життєздатний продукт) і навіщо потрібні такі документи, як PRD і PR FAQ.
 • Навчитеся працювати з цільовою аудиторією, визначати розмір ринку і проводити конкурентний аналіз.
 • Зрозумієте, як оцінювати успішність продукту і дізнаєтеся, які інструменти і методи для цього використовуються.
 • Потренуєтеся відповідати на питання, які найчастіше задають на інтерв’ю.

Тривалість: близько 4 місяців (по 4 години на тиждень).

Рейтинг: 4.6 з 5.

Спеціалізація «Тренінг з продажу для високопродуктивних команд» від HubSpot

З 2012 року HubSpot Academy пропонує навчання в області маркетингу і продажів, а сертифікацію від академії щорічно проходять близько 60 000 чоловік. Ця програма призначена для професіоналів в сфері продажів, незалежно від досвіду роботи. І випускник профільного вузу, і досвідчений маркетолог зможуть знайти в ній щось корисне, так як кожен курс – це перехід на нову сходинку в професії: від знайомства з продажами до реалізації загальної бізнес-стратегії. Спеціалізація допоможе по-новому поглянути на свою роботу, вийти на більш високий рівень і просунутися в кар’єрі.

Чого чекати

 • Вивчите методологію inbound-маркетингу.
 • Зрозумієте, як визначати цільовий ринок і масштабувати процес продажів.
 • Розглянете основні етапи побудови sales-команди: найм, навчання і адаптацію.

Тривалість: близько 3 місяців (по 4 години на тиждень).

Рейтинг: 4.8 з 5.

Спеціалізація «Практичний посібник з трейдингу» від Interactive Brokers

Багатонаціональна брокерська фірма Interactive Brokers представлена ​​на сотні ринків по всьому світу. Це одна з найбільших компаній, що працюють з цінними паперами, з мільярдним капіталом. Так що ці хлопці точно розбираються в трейдингу.

Спеціалізація від Interactive Brokers в першу чергу розрахована на людей, які вже почали інвестувати і хотіли б краще розібратися в нюансах трейдингу. Але, судячи з відгуків, курси підійдуть і новачкам, оскільки дають базові знання.

Після завершення програми ви розберетеся в механіці різних ринків капіталу, а ще перевірите свої знання на практиці – в рамках одного з курсів потрібно створити обліковий запис в симуляторі Paper Trading. Варто враховувати, що програма орієнтована на американські норми регулювання, тому не всі прийоми застосовні в інших країнах.

Чого чекати

 • Дізнаєтеся, як торгувати опціонами, ф’ючерсами, валютами та акціями.
 • Отримаєте уявлення про продукти з фіксованим доходом, наприклад, корпоративний і державний борг.
 • Попрактикуєтеся в трейдингу на платформі IBKR.

Тривалість: близько 4 місяців (по 4 години на тиждень).

Рейтинг: 4.5 з 5.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu