Життя, Новини, Поради

Більше, ніж мета: як знайти сенс життя

29 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Письменник і психолог Лео Бабаута впевнений, що ніхто не хоче прожити життя просто так. Але не у всіх виходить знайти сенс.

Більшість людей, яких я знаю і з якими працюю, хочуть, щоб їхнє життя було наповнене сенсом. Ніхто не хоче жити просто так …

Прожити хороше життя, повне сенсу.

Цьому не вчать в школах, і більшість з нас абсолютно не знають, як цього досягти.

Я не зможу в одній статті розповісти все про те, як наповнити життя сенсом, але мені б хотілося пояснити, як рухатися в цьому напрямку.

Зобов’язання

Перше, що спадає на думку – це присвятити себе пошуку сенсу життя. Наскільки це важливо? Чи готові ви миритися з невизначеністю через це, або комфорт і безпека для вас зараз важливіші?

Для цього, потрібно зробити це інтуїтивно. Зрозуміти, що це досить важливо, щоб присвятити себе цьому, виділити час, попрактикуватися з невизначеністю. Запишіть зобов’язання перед собою. Потім – перед іншими.

Дослідження

Друге, про що варто задуматися – це вивчення своєї мети, якщо ви ще не до кінця її розумієте. Це не просто питання: «Що б я хотів зробити?» або пошук відповіді в інтернеті. Ви повинні провести дослідження, і було б правильно підійти до нього з почуттям пригоди.

Ось як я зазвичай рекомендую досліджувати мету:

  1. Складіть список речей, які, на вашу думку, мають значення – допомагати потребуючим дітям, допомагати людям знизити стрес, подорожувати з метою допомоги нужденним співтовариствам і т. д. Включіть в список все, що навіть віддалено можливо або цікаво, не обмежуйте себе. Я, наприклад, виявив, що найбільше сенсу приносить допомога іншим людям в тому, що хвилює вас самих.
  2. Запитайте себе, які 3-5 пунктів цього списку найбільш значущі. Якщо щось дійсно виділяється – може бути, це те, чим ви хотіли займатися роками – тоді з цього і потрібно почати. Але, можливо, ви не впевнені, тому оберіть 3-5 пунктів. Це ваш короткий список.
  3. Позначте головне, грунтуючись на інтуїції. Якщо ви зовсім не впевнені ні в чому, виберіть навмання або запитаєте друга. Це не остаточне рішення, а те, з чого ви почнете.
  4. Виділіть на цю головну можливість 2 тижні. Наприклад, якщо ви хочете допомагати людям, що страждають від стресу, виберіть одну людину і спілкуйтеся з нею по відеозв’язку та електронною поштою протягом 2 тижнів. Це міні-версія вашого можливого призначення. Пориньте в нього на 2 тижні по-справжньому.
  5. Якщо це знайде у вас відгук, продовжіть дослідження до місяця. Якщо ні, виберіть наступний пункт короткого списку. Протестуйте його два тижні. Повторюйте, поки не знайдете щось, що захочете продовжити протягом місяця або довше.

Це ітеративний метод дослідження мети. Пробуйте міні-версію якогось заняття пару тижнів. Може довше. І продовжуйте робити це, поки не натрапите на що-небудь значуще.

Звертайте увагу, чи відчуваєте ви, що хочете уникнути цього процесу або чогось, що з ним пов’язано. Це невизначеність, що виявляється в страху. Це абсолютно нормально, але ви можете запитати себе, чи потрібна вам підтримка в цій невизначеності, щоб не довелося зупинятися.

Добре прожите життя

Є нескінченна кількість можливостей прожити хороше життя. Можна медитувати на горі роками або насолоджуватися простими речами. Можна приємно проводити час з близькими або пробувати кулінарні шедеври. Можна читати весь день або слухати музику. Можна працювати і повертатися додому з почуттям задоволення.

Для мене один з найважливіших компонентів добре прожитого життя – крім спілкування з близькими і глибокої вдячності за своє життя – робити щось, що здається значущим. І зазвичай це допомога іншим людям в справах, які для них важливі.

Якщо ви можете служити іншим, зробити їх життя кращим в малому (або в великому) … це здається неймовірно значущим. Набагато більше, ніж просто подорож, багатство, смачна їжа або розваги. Все це здорово, але для мене це не має великого значення.

Якщо ви можете придумати щось подібне, наповнене сенсом … тоді прожити хороше життя стане просто:

  • Проводьте час з близькими.
  • Піклуйтеся про себе.
  • Будьте глибоко вдячні за радість життя.
  • Служіть іншим людям, наповнюючи сенсом їх життя.
  • Це просто, але не завжди легко. І це робить життя ще багатшими.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu