Кар'єра, Новини, Поради

Сундар Пічаї та Білл Гейтс дали пораду, як вибрати кар’єру, яка принесе успіх

20 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Гендиректор Google Сундар Пічаї дав інтерв’ю BBC, в якому розповів, що змінилося в компанії після його приходу, як часто він розмовляє з Марком Цукербергом і скільки часу його діти проводять перед екранами. Але частина інтерв’ю, на яку варто звернути особливу увагу, – це відповідь на питання: «Яку пораду ви дасте тим, хто тільки починає, але хоче домогтися більшого успіху?» Дивним чином слова Пічаї збіглися з тим, що говорив Білл Гейтс, зазначив Inc.com. Можливо, коли найбагатші підприємці сходяться на думці з таких важливих питань, до їх слів варто прислухатися.

В 2018 році під час виступу перед студентами Гарварду Гейтсу поставили запитання: «Як вибрати правильний кар’єрний шлях, якщо людина не впевнена, що хоче робити в житті?» Його відповідь була незвичайною. «Сфера, в якій ви, ймовірно, станете професіоналом світового рівня, – це те, чим ви були одержимі з 12 до 18 років», – сказав засновник Microsoft.

Більшість вважає, що нав’язливі ідеї в підлітковому віці тільки заважають жити. Але, на думку Гейтса, людина здатна досягти успіху в сфері, якою дійсно захоплена, бо пристрасть дасть йому стимул старанно працювати. Виявилося, що він не єдиний мільярдер, який вірить, що пристрасть сприяє успіху.

Відповідаючи на схоже запитання в інтерв’ю BBC, Сундар Пічаї сказав: «Я завжди відчував, що важливіше розібратися з тим, що хвилює серце, а не з тим, що говорить розум. Це величезний шлях, і розібратися ви зможете, коли пройдете його цілком. Якщо знайдете відповідь, то все у вашому житті вийде».

Однак багато підприємців, в тому числі співзасновник венчурного фонду Andreessen Horowitz Бен Хоровіц, говорили про те, що «слідувати своїй пристрасті» – паршива кар’єрна порада. Він підштовхує молодих людей до необачних рішень і залишає в замішанні тих, хто ніколи не відчував до чого-небудь сильної пристрасті.

І Гейтс, і Пічаї розумні, тому вони, ймовірно, передбачали ці заперечення. Тоді про що вони говорять? У тій же промові, де Хоровіц порадив не будувати кар’єру, грунтуючись тільки на пристрасті, він сказав: «Вирішуйте самі за себе. Це звучить просто і тривіально, але насправді це надзвичайно складно».

Якщо ви чесно подивитеся на свої навички та інтереси і порівняйте їх з тим, який внесок ви можете внести в рішення світових проблем, то світ, природно, винагородить вас, уклав він.

Це наводить на думку, що поради Гейтса, Пічаї та Хоровіца насправді не так вже й відрізняються. Сліпо слідувати своїй пристрасті і вибирати сферу, для якої у вас немає таланту, – погана ідея. Однак ще гірше ігнорувати свої власні сильні сторони та інтереси і замість цього намагатися стати тим, ким вас хоче бачити світ (або ваші батьки).

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu