Життя, Кар'єра, Країна, Новини

Чому Грузія стала Меккою для фрілансерів

27 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Про податки в Грузії для фрілансерів розповідає Анна Федорова, магістр економіки в галузі фінансів і головний виконавчий директор консалтингової компанії Jara Accounting.

Грузія сьогодні – приклад не тільки гостинності та туристичного раю, а й економічної свободи. Уряд спростив процедуру реєстрації бізнесу для іноземців в Грузії й виключив ризики, пов’язані з валютним контролем, оформленням паспортів, угод та інших корпоративних процедур. Саме тому країна перспективна і приваблива для іноземних фрілансерів, особливо з IT сфери. Відсутність жорстких регуляції, лояльна податкова політика, швидкий і простий процес реєстрації приваблює підприємців з країн СНД відкривати свою справу в Грузії.

Відкрити ІП з малим статусом в Тбілісі або малий бізнес в Батумі вигідно оскільки з’являється можливість скоротити податкові витрати. Якщо ваш річний оборот буде менш як 30 000 ларі (9 000 доларів) на рік, ставка буде 0%. Але власники бізнесу з малим статусом повинні щомісяця подавати декларації про доходи та витрати.

Якщо ж ваш річний оборот від 30 000 до 500 000 ларі (~ 160 000 доларів), то вам необхідно виплачувати 1% від обороту і щорічно подавати декларації про доходи та витрати, відповідно щомісяця сплачувати податки. До речі, досягаючи обороту в 50 000 ларі (~15 000 доларів) ви маєте право на отримання ПНП в Грузії.

Коли ваш річний оборот вище 500 000 ларі податок з обороту становить 3% в перший рік. Якщо ваш оборот перевищує поріг в 1 000 000 ларі протягом 2 років, ви втрачаєте податкову ставку для статусу малого бізнесу і платите 20% з чистого прибутку.

Реєстрація ПДВ необхідна, якщо ваш оподатковуваний ПДВ оборот перевищує 100 000 ларі, якщо ви працюєте на грузинському ринку. Порядок оподаткування бізнесу ПДВ має певну специфіку, заснований на місці надання послуги/продажу товарів.

Якщо ви вже приїхали до Грузії, то з вашою особистою присутністю всі етапи (від реєстрації в Юстиції до випуску мультивалютної банківської карти) займуть не більше 3 робочих днів.

Якщо ви перебуваєте в іншій країні, то процедура віддаленої реєстрації за дорученням (від Юстиції до випуску мультивалютної банківської карти й відправки DHL в будь-яку точку світу) займе максимум 5 робочих днів.

Кому можна отримати цей статус?

Податковою службою обмежений перелік видів діяльності для ІП з малим статусом.

Дозволено скористатися податковою пільгою:

  • IT розробникам;
  • Онлайн-маркетологам;
  • Особам, які ведуть онлайн-торгівлю;
  • Сімейному бізнесу;
  • Приватним готелям;
  • Хостелам і гостьовим будинкам;
  • Ремісник;
  • Таксист;
  • Туристичним гідам.
Заборонено!
Тим, хто надає будь-який вид фінансових і консультаційних послуг. Тобто такий дохід буде обкладатися за звичайною системою і вам потрібно буде платити щорічно 20% з чистого прибутку. Тому так важливо отримати безкоштовну консультацію перед реєстрацією ІП від фахівця.

Чому так важливо зареєструватися як ІП, якщо ви вже переїхали до Грузії?

Ставка податку в розмірі 1% не має зворотної сили. Якщо ви вже 183 дні в Грузії працюєте як фрілансер і отримуєте дохід, то без реєстрації як ІП ваш обов’язковий податок складе 20% замість 1%. До автоматичного присвоєння податкового резидентства і нарахування 20% податків — кращий і в принципі єдино вірний варіант для тих, хто переїжджає до Грузії — відкрити малий бізнес. У разі якщо у вас немає планів жити в Грузії і податкове резидентство вам не загрожує — за допомогою такої форми ведення бізнесу ви можете значно заощадити на податках у вашій країні резидентства, скориставшись угодою про уникнення подвійного оподаткування.

Уряд Грузії зацікавлений в залученні іноземних інвестицій, тому податки для іноземців такі ж низькі, як і для громадян країни, а процес реєстрації максимально спрощений. Якщо у вас залишилися питання з приводу оподаткування індивідуальних підприємців в Грузії або з’явилося бажання зареєструвати свій бізнес в Грузії, то ви можете залишити заявку і отримати безкоштовну консультацію.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu