Spectr WF 25, Історії, Новини, Стартапи, Топ

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії

27 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У проєкті Spectr Walk of Fame збираємо досьє на українські компанії, які варті того, аби про них знати, читати та хотіти в них працювати.

Spectr WF 25 проєкт, що відзначає українські компанії, досягнення яких є визначними для вітчизняного та світового підприємництва.

Упродовж року ми розповідатимемо про стартапи та бізнеси, чий досвід надихає молодих підприємців, розробників, талановитих українців створювати цінності й успішно реалізовувати їх через продукти та послуги, які змінюють якість життя.

Аби потрапити до списку та номінувати свою компанію, подавайте заявку тут

ТОП-5 крутих фактів про Ajax Systems

1

Пропрієтарний двосторонній радіопротокол Jeweller, що використовується Ajax для зв’язку пристроїв системи, характеризує дальність дії аж до 2000 метрів. Швидкість передачі тривоги становить усього 0,12 секунди.

2

Двосторонній радіопротокол Wings, що застосовується Ajax Systems з метою передачі фото в разі тривоги, має дальність до 1700 метрів та передає перший знімок за 9 секунд роботи.

3

Продукція компанії продається в понад 120 країнах світу (у Європі, зокрема найбільше – Данії, Італії, Іспанії, Норвегії та Швеції, країнах СНД, Азії та Південної Америки) та охоплює приблизно 1 млн користувачів. Понад 200 000 об’єктів зі всього світу убезпечені саме за допомогою інноваційних продуктів Ajax. Наразі обсяг виробництва сягає 220 000 пристроїв на місяць. 

4

Робота cистем безпеки Ajax основується на хмарній екосистемі із захистом від випадковостей і непередбачених ризиків, що гарантує 99,9% стійкості до збоїв.

5

В 2021 році Ajax обрано системою захисту від пожеж на станції «Вернадський» в Антарктиді. Щоб доставити туди обладнання, довелося здійснити три пересадки літаком, одну 5-денну мандрівку кораблем (до того ж через протоку Дрейка, котра є найбільш штормовим місцем планети), загалом подолавши за 7 днів 16 000 км шляху.

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Ajax Systems: історія злету

Сьогодні це міжнародна технологічна компанія, що спеціалізується на бездротових системах безпеки. Ajax Systems володіє власним виробництвом повного циклу, а головний офіс і виробничі потужності розташовані безпосередньо в Києві. Ajax Systems в 2021 році святкує перший десятирічний ювілей з часу створення 2011-го року.

Однак компанія має ще цікаву передісторію, що почалася в 2008 році, коли шкільний друг засновника Ajax Systems звернувся по допомогу з вибору охоронної системи для дому. З цього розпочався етап глибокого занурення в тему, ретельного вивчення вітчизняного та закордонного ринків, а ще – етап наростання невдоволення дешевим і неякісним або ж якщо якісним, то надто дорогим для українського споживача імпортним продуктом. Зародилася ідея технологічно випередити всі наявні досі надбання у сфері систем безпеки й зробити по-справжньому якісний і доступний вітчизняний продукт із серйозним запитом на світове лідерство. Відтіль якість і доступність є домінантними ціннісними прерогативами розробників Ajax.

Компанія Secur, що спеціалізувалася на перепродажу китайських систем сигналізацій, стала попередницею Ajax Systems. Бажання удосконалити неякісний китайський продукт, створивши безперецедентний за інноваційністю й фінансовою доступністю продукт, утім, рухало процес пошуку власних ефективних технологічних рішень.

Рішення випускати свої датчики безпеки стимулювало народження оригінального бренду Ajax Systems. Це сталося 2011-го року, а вже 2012-го зроблено першу спробу вийти на міжнародний ринок, котра, однак, через низку несприятливих обставин закінчилася невдачею.

Проте це аж ніяк не змусило зневіритися, а, навпаки, через силу спротиву стало поштовхом до рішення перезапустити виробництво, переосмислити весь процес і зібрати продукцію Ajax з нуля. Цьому сприяли мільйонні інвестиції від венчурного фонду інвестицій в IT-стартапи: інвестиції фінансово уможливили початок успішних робіт над розробкою нових датчиків безпеки й унікального протоколу радіозв’язку Jeweller.

2016 року здійснено другу й цього разу абсолютно успішну спробу вийти на світовий ринок. Ajax отримала повне визнання продукції в Європі й за її межами. Цього ж року було випущено централь Ajax Hub, до якої можна під’єднувати різні датчики Ajax з метою створити повноцінну охоронну систему відповідно до запитів користувача. 

За розробку інноваційної централі Ajax Hub 2017 року компанія здобула «Золото» на міжнародній виставці, після чого цього ж року було презентовано нову OS Malevich для функціональної роботи централі Ajax Hub. Наступного року вдалося завоювати «Срібло» на виставці Expoprotection Awards-2018. А ще за рік, у 2019-му, випущено новий датчик руху MotionCam з фотокамерою й поліпшено версію централі випуском удосконаленої Ajax Hub 2.

Про стрімкість зростання компанії говорить також і те, що коли 2018-го року штат Ajax Systems складав 400 осіб з обсягом виробництва в 100 000 пристроїв на місяць, то вже 2019 року штат працівників подвоївся й склав приблизно 800 осіб у команді (для зіставлення: наразі штат компанії ще зріс більш ніж удвічі!). Обсяги виробництва теж подвоїлися, як і прибутки компанії. 2019-го Ajax успішно продавала свою продукцію 93 країнам з усього світу, а на вітчизняному ринку обсяги продажів займали понад 50% ринку.

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Засновники Ajax Systems

Компанію заснував Олександр Конотопський. Унікальну бездротову систему безпеки Ajax було створено, коли йому виповнилося всього 30 років – досить юний вік для досягнень такого масштабу. Олександр позиціонує себе як вправний менеджер. Говорячи в одному з інтерв’ю про винахід, котрий йому б хотілося зробити, він зазначає: «Особисто я, напевно, ніяке відкриття не зроблю, але я можу збудувати команду, яка це зможе». 

Шлях розбудови бізнесу для Олександра Конотопського почався з прохання шкільного друга Євгена Гуменюка ще за 3 роки до заснування Ajax: Євген просив порадити надійну охоронну систему, щоб убезпечити будинок. Оскільки на вітчизняному ринку відповідної запитам не знайшли, замовили з Росії. Це дало інсайт про вітчизняний попит. Так з’явилася ідея започаткувати бізнес. Прямим закупівлям із Китаю передувало постачання охоронних систем дрібними партіями за допомогою пасажирських поїздів із Росії. 

Бізнес-ідея вже в тестовому режимі перевершила всі очікування. Зокрема, спрацювала безпрецедентно низька конкурентна ціна: тоді як в Україні аналогічні системи безпеки коштували 600-700$, створена друзями компанія Secur постачала їх удвічі дешевше – усього за 320$. До речі, у Secur Олександр Конотопський із другом Євгеном Гуменюком інвестували всього по 5000$. Було запущено інтернет-магазин, через який ішли всі продажі. До того ж усіма рекламними питаннями займався сам засновник. Олександр Конотопський не без іронії зауважує, що 300$, котрі колись були ним витрачені на курси з SEO, як виявилося, стали однією з найбільш вигідних інвестицій у житті. Саме знання з пошукової оптимізації допомогли вивести сайт в абсолютний топ за запитом «сигналізація». До того ж рекламні витрати становити не більше ніж 100$ на місяць, а натомість давали сотні клієнтів.

Не залишало в спокої бажання не тільки успішно продавати продукцію серед кінцевих користувачів, а вийти на оптові продажі для інтеграторів та охоронних компаній, підкоривши ринок В2В. Потрібно було негайно шукати рішення, як удосконалюватися. Зародилася й одразу почала втілюватись ідея розробити централь, до якої б могли під’єднуватися наявні на ринку провідні датчики. До того ж типова для України схема «купи-продай» зовсім не вабила Олександра: він бажав створити успішне виробництво повного циклу, як це практикується в Китаї.

Для імплементації масштабного задуму 2010-го року було зібрано команду однодумців: Олександр спершу домовився з випускником приладобудівного факультету КПІ й за сумісництвом своїм другом дитинства Андрієм Новацьким, а також колегою ще з часів роботи Олександра в «МТС Україна» – програмістом Михайлом Конвісаром. Їхнім завданням була розробка хаба для датчиків – плати, «прошитої» спеціально створеним для неї софтом, котру виготовили на київському заводі «Електронмаш». Прилад з невибагливою назвою ГС 101 став прообразом футуристичного хаба Ajax.

2011-го року організацію процесу захисту було ґрунтовно переосмислено: вирішили створити датчик. Датчики Ajax були поза конкуренцією з найбільш запитуваними польськими чи китайськими: радіус їхньої дії уп’ятеро перевищував досягнення польських, працювали вони втричі довше (не один, а три роки), мали компактніші розміри й до того ж коштували на 30% менше від найбільш дешевого польського аналога. Розроблено цілу низку датчиків, зокрема відкриття, розбиття скла, а також винайдено приймальний пристрій, що інтегрував датчики в охоронні централі.

Задум був настільки успішним, що 80% презентацій продукції Ajax бізнес-клієнтам результували в замовлення партії товарів. І надалі обсяги продажів зростають украй динамічно. 

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Особливості Ajax Systems, продуктова лінійка, короткий опис

Наразі асортимент Ajax Systems містить 36 пристроїв для захисту від пограбування, пожеж і затоплення, а також відповідних пристроїв, що керують електроживленням. Тривалість роботи датчиків і пристроїв від комплектних батарей становить 2-7 років. Особливо видатними розробками Ajax Systems є радіопротоколи Jeweller і Wings, операційна система OS Malevich, алгоритми датчиків. Важливо, що принцип їхньої роботи базується на пропрієтарних технологіях, що дає змогу інтегрувати в ДНК продукту можливості й технології, скопіювати які годі й пробувати.

Останньою новинкою Ajax Systems станом на травень 2021 року є вуличний двоспрямований датчик руху штора DualCurtain Outdoor, що має здатність контролювати периметр до 30 метрів, чим забезпечуює ефективний захист підступів до вікон, дверей, арок, парканів і вітрин. 

Ajax започаткувала широкі за розмахом презентації новинок. Так, 20 травня 2021 року відбувся другий Ajax Special Event, у межах якого проведено онлайн-презентацію інноваційних пристроїв і прогресивних програмних рішень. Зокрема, це оновлення лінійки вуличних датчиків, флагманська клавіатура, новий софт, а ще онлайн-інструменти для професіоналів, котрі щодня працюють із системами безпеки Ajax. Про спектр охопленої аудиторії свідчить вже навіть те, що відео презентації на YouTube-каналі компанії доступне чотирнадцятьма (!) мовами.

Компанія вражає надійністю: відсоток виробничого браку Ajax складає щонайбільше 0,5%. Для зіставлення: прийнятна норма навіть для «хороших» китайських аналогів становить – 1,2% бракованої продукції, для аналогів середнього рівня якості – усі 10%.

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Плани компанії, експансія ринку

У планах Ajax Systems на 2021 році – вихід на нові ринки світу: компанія послідовно реалізує політику інтернаціоналізації, залучаючи до мережі користувачів дедалі нові й нові країни. 

Бренд-амбасадорами компанії Ajax Systems стають світові знаменитості, зокрема Даріо Срна в Хорватії та Андрій Шевченко в Італії.

Ведеться робота з виходу на ринки США, Канади, Австралії, Латинської Америки й Південно-Східної Азії. Наприклад, уже успішно завершено випробування систем безпеки Ajax для Індії.

Експансія Ajax активно триває не тільки в межах дистрибуцій продуктової лінійки, але й залучення до команди найкращих працівників ІТ-сфери. Уже відкрито вакансії у Франції, Німеччині, Австрії, Швейцарії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Швеції, Норвегії та низці інших європейських держав.

Ajax Systems у соцмережах

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Як влаштуватись на роботу у Ajax Systems

За оновленими даними з офіційного сайту Ajax Systems штат компанії мультинаціональний за складом і на 2021 рік складає 1800 працівників, що на 900 осіб більше, ніж у 2020 році. До того ж Ajax Systems ще в лютому 2021 року запустила нову діджитал-кампанію «Свобода бути інженером», чому приурочили випуск рекрутмент-ролика. На меті залучення нових працівників до команди R&D. Ajax Systems в 2021 році прагне доукомплектувати команду співробітників за напрямком R&D 250 новими розробниками, що подвоїть торішній склад інженерної команди: у такий спосіб вона складатиме до 550 осіб.

Основними цінностями та принципами роботи співробітників Ajax Systems, як демонструють глибинні інтерв’ю, є свобода дій і широкий горизонт для пошуку інноваційних рішень, можливість мати вплив на кінцевий продукт, інженерні виклики, постійний розвиток, близькість до виробництва, командна праця над брендом зі світовим ім’ям.

Актуальні вакансії

Географічно потужності Ajax Systems, зокрема R&D-офіси компанії, розміщено в Києві, Харкові та Вінниці, тому вакансії будуть актуальні насамперед для людей із цих регіонів або ж тих претендентів, котрі готові до переїзду. Наразі є 15 вакансій у Києві, 3 в Харкові та 1 у Вінниці. Серед них:

Більше вакансій – на офіційному сайті компанії.

Залучені інвестиції

В 2015 році Ajax отримали інвестиції в розмірі 1 млн $. Їх було надано українським венчурним фондом SMRK.

В 2019 році Ajax залучили інвестиції в розмірі 10 млн $ з нового фонду Horizon Capital EEGF III.

Ajax Systems в “Алеї слави”: історія злету міжнародної технологічної компанії - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Мотивація від засновників Ajax Systems: цитатник

Олександр Конотопський

Про те, що заряджає

Мене сильно заряджає те, чим я займаюся. Заряджають розумні люди, з якими я спілкуюся. Мені дуже пощастило з командою і до нас ідуть працювати дуже круті фахівці, спілкуючись з якими, ти стаєш розумнішим і сильнішим у тому, що ти робиш. А ще мене дуже заряджають позитивні відгуки наших клієнтів. Для мене дуже важливо жити з користю, робити щось, що є значущим. Коли я бачу, що наш продукт подобається і важливий користувачам або що хтось хоче відкрити такий же бізнес в Україні та, як ми, вийти на світовий рівень, — тоді я розумію, що живу недаремно.

Про хобі

Я йду на роботу, тому що мені це страшенно цікаво. Окрім бізнесу, я нічим більше не займаюся. Я абсолютно знайшов себе в бізнесі, тому що він у нас дуже різноплановий. Можна поїхати з людьми поспілкуватися, до того ж географія широка: хочеш — до Європи, хочеш — до Індії чи Китаю. Є інженерія та продакшн. І якщо людям часом не вистачає екстриму в житті, то у нас в IT-бізнесі в Україні стільки екстриму, що складно уявити.

Про принципи

«Ми не релізимо лайно і шукаємо людей, які не йдуть на компроміси в якості своєї роботи».

З офіційної сторінки компанії на DOU

Останні новини Ajax Systems

Ajax Special Event: представлені нові охоронні девайси і софт від Ajax

Компанією Ajax розроблено DualCurtain Outdoor – бездротовий вуличний датчик руху з вузькими секторами огляду, що дає змогу виявляти вторгнення ще на підступах до об’єкта. Іншими інноваційними надбаннями стали: безконтактне управління системою KeyPad Plus; система MotionCam Outdoor – уможливлює фотоверифікацію тривог для вуличної безпеки; PRO Desktop 3.0 – для  обслуговування й моніторингу систем Ajax; оновилений застосунок для комп’ютерів PRO Desktop 3.0; калькулятор часу автономної роботи пристроїв; керівництво з радіозв’язку Ajax.

Ajax Systems посіла третє місце в загальному рейтингу Forbes

У престижному рейтингу Forbes компанію позиціоновано як лідера в галузі «Розумні пристрої». Відповідно до інформації вартість компанії оцінюється в $500 млн. Цим вона поступається Gitlab (вартість оцінено в $6 млрд – 1 місце) та Grammarly ($434 млн – 2 місце). 

Ajax Systems відкрили перший сервісний центр у Києві

З липня 2021 року дистриб’юторам, інсталяторам чи приватним користувачам Ajax у столиці стане значно простіше безпосередньо взаємодіяти з компанією: відкрито перший сервісний центр на вулиці Семена Скляренка, 5. Працівники сервісного центру миттєво оформлюють замовлення, гарантійний ремонт систем безпеки теж здійснюється блискавично швидко, займаючи термін усього до трьох робочих днів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu