Гроші, Новини, Технології

Що кажуть звіти Microsoft, Apple, Google, Amazon і Facebook: їх не хвилюють влади і катаклізми, вони «в стратосфері»

02 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Журналістка New York Times Шира Овідія оцінила підсумки тижня фінозвіту та розповіла про висновки.

Ми з колегами багато пишемо про нереальні продажі, прибуток і вражаючі результати п’яти технологічних гігантів США – Apple, Microsoft, Google, Amazon і Facebook.

Може здатися, що новини застаріли, адже вони були великими та багатими вже давно і стали ще більшими та багатшими, оскільки люди і компанії потребували їхніх послуг під час пандемії.

Але ні, ми не розуміємо, що сталося. Американські ІТ-зірки вийшли в стратосферу: вони знаходяться зовсім в іншій області, ніж всі інші надуспішно технологічні компанії та не тільки.

Дозвольте показати, що відбувається:

  • За даними S&P Global Market Intelligence капіталізація «великої п’ятірки» становить $9,3 трлн і перевищує сумарну капіталізацію наступних 27 найдорожчих компаній США, включаючи Tesla, Walmart і JPMorgan Chase.
  • Прибуток Apple за останні три місяці в $21,7 млрд майже вдвічі перевищив сукупний річний прибуток п’яти найбільших авіакомпаній США за 2019 рік – коли не було пандемії й авіабізнес відчував себе добре.
  • Зростання акцій Amazon зробив Джеффа Безоса настільки багатим, що він може купити новий iPhone 200 млн чоловік і все одно залишитися мільярдером.
  • Виручка Google в $50 млрд з квітня по червень – це сума, яку всі американці витратили на бензин в червні.
  • Виручка LinkedIn у Microsoft майже в чотири рази більше, ніж у Zoom – головної «зірки» пандемії 2020 року.
  • Facebook планує виділити в 2021 році на облаштування своїх офісів і комп’ютерних центрів більше грошей, ніж
  • Exxon витрачає на видобуток нафти і газу за рік по всьому світу. ExxonMobil – одна з найбільших нафтових компаній світу.
  • Фінансова звітність Amazon 29 липня не влаштувала інвесторів. Але за минулий рік виручка компанії від ecommerce-напрямку виросла на $109 млрд – зростання, на яке Walmart треба було останні дев’ять років.

Зараз в економіці США відбувається багато дивних речей. Але я не можу адекватно пояснити, наскільки ненормальні ці показники для ІТ-гігантів. Може бути, саме тому Безос так хотів доторкнутися до космосу: «велика п’ятірка» переросла Землю.

Ясно більше, ніж будь-коли, що ІТ-гіганти США сформували окремий всесвіт, де вони – Сонце, а мільярди людей, компанії, країни і уряди – всього лише планети, які обертаються навколо них.

Що ще більш дивно, ніж розміри і масштаби цих компаній – те, як вони наростили прибуток в економічних умовах, які повинні були їм нашкодити.

Я спантеличена тим, що Amazon і Apple показали більш високу рентабельність, ніж за всі минулі роки. Це сталося, незважаючи на те, що пандемія змусила компанії реорганізувати склади або фабрики, вирішувати проблеми ланцюжка поставок, боротися за дефіцитні комплектуючі та витрачати цілий статок, щоб убезпечити співробітників.

Хаос і незаплановані витрати повинні були знизити прибуток компаній, а не наростити його. Apple, правда, все ж налякала інвесторів, заявивши, що у неї можуть виникнути проблеми з комплектуючими в найближчі кілька місяців.

Що все це означає?

По-перше, Конгрес США або прокурори штатів можуть поглянути на фінансову звітність і запитати: якщо глави «великої п’ятірки» стверджують, що стикаються з жорстокою конкуренцією і «можуть в будь-який момент загинути», то як може зростати маржинальність?

Логічно, що якщо у компанії безліч конкурентів, то їй, можливо, потрібно знижувати ціни, що знизить прибутковість. Але як тоді Facebook «перетворює» кожен долар виручки від реклами в 43 цента прибутку? Це рівень, про який більшість компаній можуть тільки мріяти, і він вище, ніж був у Facebook до пандемії.

У розсилці я знову і знову питаю: «велика п’ятірка» непереможна? І оскільки розрив між надбагатими ІТ-зірками та іншими зірками продовжує рости, я починаю вірити, що відповідь – так.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu