Країна, Криптовалюти, Новини, Технології

Готуйтеся платити податки: в Україні легалізують криптовалюту. Депутати прийняли законопроект

09 Вересня, 2021

Міністр Мінціфри Михайло Федоров каже, що в Україні щоденний оборот віртуальних активів – 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Тепер українці зможуть легально обмінювати криптовалюту та декларувати її. Законопроект ще має підписати президент. Ділимося подробицями. 

Що трапилося

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект №3637 «Про віртуальні активи», який легалізує криптовалюту в Україні. За нього проголосували 276 народних депутатів.

"Все ще не маєте картки mono?" Зараз саме час!

У документі прописали:

  • що таке віртуальний актив;
  • який у нього правовий статус;
  • права власності;
  • як проводити операції.

«У нас є потенціал зайняти провідні позиції на світовому крипторинку. Україна – одна з лідерів з використання криптовалюти в світі, за даними Chainalysis», – каже Михайло Федоров.

Про що говорять в законопроекті:

  • у криптовалюти буде юридичний статус;
  • регулювати ринок будуть Мінціфра і НБУ;
  • в Україні запрацюють міжнародні біржі;
  • всі власники криптовалюти зможуть отримати правовий захист своїх віртуальних активів.

«В Україні щоденний оборот віртуальних активів – 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платять податки», – підкреслив міністр.

Заступник міністра Мінціфри Олександр Борняков розповів виданню «Мінфін», що в Україні створять окремий регулятор – Національну службу, яка допоможе регулювати поводження віртуальних активів. Вона буде видавати ліцензії компаніям, які хочуть працювати з криптовалютою.

Україна в списку лідерів

Блокчейн-компанія Chainalysis досліджувала ринок криптовалюти у всьому світі. Україна опинилася на четвертому місці, що робить її практично лідером в цій галузі. Для цього фахівці вивчили дані 154 країн на основі транзакцій з криптовалютою в кожній.

Лідерами рейтингу виявилися В’єтнам, Індія і Пакистан. Хоча в попередньому дослідженні перші рядки займали Америка, Китай і Японія.

Готуйтеся платити податки: в Україні легалізують криптовалюту. Депутати прийняли законопроект - tech, news, kryptovalyuta, country

Chainalysis

У своєму звіті компанія вказала, що в Україні найбільший обсяг транзакцій з криптоактивами. Крім того, Україна увійшла в десятку країн з найбільшим заробітком на біткоїнах в 2020 році.

Готуйтеся платити податки: в Україні легалізують криптовалюту. Депутати прийняли законопроект - tech, news, kryptovalyuta, country

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu