Історії, Криптовалюти, Новини, Технології

Як створювався BTC.com – велика компанія для заробітку і зберігання криптовалюти

10 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

BTC.com – потужний і багатофункціональний інструмент, який підтримує різні криптовалюти, в тому числі Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum і Litecoin. Розповідаємо історію створення BTC.com: запуск першого біткоїна на чіпі ASIC і перехід на інші криптовалюти, а також розширення інструментарію сайту для блокчейна та майнінгу. 

Створення, покупка і перейменування компанії

Біля витоків BTC.com стоїть стартап Blocktrail, запущений в Нідерландах підприємцем Боазом Бехаром і співзасновником «Вконтакті» Львом Левієвим. Засновники вклали в Blocktrail близько $700 тисяч. Стартап пропонував користувачам мультиплатформенні біткоїн-гаманці та інструменти для відстеження й аналізу транзакцій.

19 липня 2016 року Blocktrail придбала китайська компанія Bitman, яка виробляє обладнання для майнінга біткоїнів. Сума угоди невідома. Бренд отримав нову назву – BTC.com. Після продажу до команди Bitman приєдналися три співробітника Blocktrail, в тому числі один із засновників Боаз Бехар. З тих пір сервіси успішно розвивалися в рамках Bitman.

Запуск першого біткоїна для споживача на чіпі ASIC

Біткоїн був запущений в 2009 році – в той час для його майнінгу було достатньо звичайного комп’ютера з певними характеристиками. Майнінг проходив на стандартних багатоядерних процесорах (CPU) і приносив лише кілька доларів в день.

У жовтні 2010 року код для майнінгу біткоїна за допомогою графічного процесора (GPU) став доступний широкому загалу. Користувачі змогли самостійно добувати монети, проте масштабувати хешрейти з використанням GPU все ж було непросто.

Незабаром з’явилися FPGA (field programmable gate arrays, програмовані логічні інтегральні схеми), які були ефективніші графічних процесорів і дозволили масштабувати майнінг. Але і їх використання передбачало деякі труднощі.

В 2012 році була представлена ​​технологія ASIC (application-specific integrated circuits, інтегральні схеми спеціального призначення). На відміну CPU, GPU і мікросхем FPGA, ASIC були спроектовані оптимізовані для виконання обчислень, необхідних для створення нових блоків біткоїна. А значить, вони були набагато ефективнішими і приносили великий прибуток.

Як створювався BTC.com - велика компанія для заробітку і зберігання криптовалюти - tech, news, kryptovalyuta, story

Фото в тексті: Bitmain

У листопаді 2013 року Bitmain представила власний ASIC – Antminer S1 з хешрейтом 180 GH /s (гігахешей в секунду). Кілька місяців по тому з’явилася нова модель Antminer S2 з більш високим Хейтер – 1 TH/s (терахеш в секунду).

ASIC від Bitmain швидко набирали потужність і ставали більш енергоефективними. З 2014 по 2019 року компанія випустила ще кілька моделей Antminer, сприяючи децентралізації біткоїн-мережі та передаючи основну частину потужності хешування споживачам.

Інвестування, зберігання і заробіток криптовалюти на BTC.com

BTC.com пропонує безпечний і зручний гаманець для зберігання цифрових валют. Використовувати його можна як з комп’ютера, так і зі смартфона.

Гаманець пропонує наступні можливості.

  • Підтримка Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Decred і Nervos CKB (Common Knowledge Base).
  • 100% -ий контроль над закритими ключами.
  • Можливість купувати криптовалюту прямо з гаманця.
  • Динамічні комісії – можливість вибрати оптимальну комісію за транзакцію, щоб прискорити її підтвердження.
  • Прискорені транзакції – можливість відправити пріоритетні транзакції безпосередньо в майнінг-пул BTC.com для прискорення підтвердження.

Для безпеки і конфіденційності BTC.com дозволяє встановити множинний підпис за системою ⅔, при якому проведення транзакції можливо при узгодженні двох з трьох учасників. Користувач також може підключити двухфакторну аутентифікацію. Крім цього, доступна резервна копія гаманця та історія транзакцій з усіма деталями.

Майнінг-пул BTC.com працює за системою FPPS (full pay-per-share), яка дозволяє виплачувати винагороди майнерам завдяки високим комісіям за транзакції. FPPS розраховує стандартну вартість транзакції за певний період, додає її до регулярних винагород за блок, а потім розподіляє її між майнерами по системі PPS (pay-per-share).

Підхід FPPS зберігає переваги PPS, але при цьому підвищує дохід майнерів на 10-20% шляхом поділу комісій.

Розширення BTC.com і початок майнінгу Ethereum

В 2018 році BTC.com представила блокчейн-оглядач для відстеження транзакцій і статистики в мережі Ethereum, а також включила в майнінг-пул Ethereum і Ethereum Classic. У нових пулах доступний майнінг як на CPU, так і на GPU.

У блокчейн-браузері Ethereum всі необхідні дані доступні в реальному часі – від вартості та ринкової капіталізації до списку провідних майнерів і комісій за транзакції. Також користувачі можуть переглядати останні додані блоки, хешрейт і складність мережі.

Відстеження середньої вартості та середньої ціни за газ дозволяє порахувати підходящу кількість газу для запланованої транзакції. Крім цього, в браузері можна дізнатися передбачуваний час підтвердження для різних цін за газ.

Поточний власник і прибуток

У лютому 2021 року BTC.com знову був проданий – на цей раз лотерейній компанії 500.com (8 березня 2021 року вона змінила назву на BIT Mining Limited). 15 квітня 2021 року BIT Mining Limited повністю завершила операцію з придбання всього майнінг-пулу BTC.com, в тому числі доменного імені та криптовалютних гаманців.

На BTC.com припадає близько 10% загального хешрейта біткоїна, а фактичний хешрейт залишається стабільним. З 15 квітня по 30 червня 2021 року дохід від майнінг-пулу склав приблизно $422,8 млн – близько 95% від загального чистого доходу компанії за другий квартал 2021 року.

У статті були використані матеріали наступних джерел:

Bitcoinwiki.org

Blog.btc.com

TechCrunch

Coindesk.com

Cointelegraph.com

Yahoo.com

Blog.bitmain.com

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu