Кар'єра, Новини, Поради, Технології

Як вибрати онлайн-курс і отримати від нього максимальну користь

10 Вересня, 2021

Хочете отримати підвищення або навіть влаштуватися на нову роботу? Для початку потрібно обзавестися необхідними навичками. Найдоступніший спосіб це зробити – пройти онлайн-курси. Однак ринок інтернет-освіти зростає, і вибрати відповідну програму важко. Ділимося порадами про те, як грамотно це зробити.

Мільйони людей втратили роботу під час пандемії. І оскільки коронавірус ще не переможений, компанії, які набирають новий персонал, ймовірно, знову будуть змушені його скоротити або призупинити набір. Однак з глобальної кризи можна також отримати користь для професійного розвитку: визначити свої цілі та почати рухатися до їх досягнення.

"Все ще не маєте картки mono?" Зараз саме час!

«Багато претендентів прагнуть здобути освіту, яка потребує багато тимчасових і грошових витрат», – розповідає Медлін Манн, фахівець з кар’єрного розвитку і засновниця Self Made Millennial. Вона вважає, що в умовах сучасного світу набагато корисніше проходити онлайн-курси.

З чого почати

Для початку варто створити план з розвитку кар’єри.

 • Яку роботу ви хочете отримати?
 • До якого підвищення прагнете?
 • В якій області хочете побудувати кар’єру?

Продумайте як короткострокові, так і довгострокові цілі. Вони можуть змінитися в міру шляху, однак, знаючи бажаний результат, вам буде легше рухатися в правильному напрямку. Потім вивчіть ринок вакансій. Які пропозиції відповідають вашим інтересам? Подивіться, які кваліфікації вимагають ці позиції, щоб виявити прогалини в своїх знаннях і навичках.

Які навички вам можуть знадобитися і де їх отримати

Кожна професія вимагає як наявності «жорстких навичок» (професійної та технічної компетенції), так і «м’яких» (товариськість і організованість).

Щоб виробити «жорсткі навички», потрібно пройти курси або професійне навчання. Наприклад, вивчити пошукову оптимізацію, бухгалтерський облік, кібербезпеку, управління якістю і багато іншого. Такі навички розрізняються залежно від сфери діяльності, а їх наявність можна виміряти дипломами та сертифікатами.

У свою чергу, «м’які навички» – це індивідуальні риси характеру і особисті якості, які проявляються через робочі звички і взаємини з іншими людьми. Ці навички непросто виміряти, але їх також можна розвивати, наприклад за допомогою курсів по рішенню проблем, креативному мисленню або командній роботі. Більшість  з них доступні безкоштовно.

Такі платформи, як FutureLearn, edX і Coursera, пропонують заняття для всіх бажаючих. У той же час деякі компанії, наприклад Google і IBM, розробляють різноманітні внутрішні корпоративні програми з розвитку затребуваних навичок як для своїх поточних, так і майбутніх співробітників.

Інтернет дозволяє прямо з дому відвідувати заняття з викладачами з кращих університетів і освітніх установ світу. Є багато безкоштовних ресурсів, а платні, як правило, пропонують можливість відвідати пару пробних занять. До того ж онлайн-курси доступні практично з будь-якої теми.

«Пандемія допомогла популяризувати онлайн-освіту і підвищити рівень її визнання по всьому світу», – стверджує Арік Ріндфляйш, професор маркетингу Університету Іллінойс та інструктор на Coursera. Наприклад, «Маркетинг в цифровому світі», один з курсів Ріндфляйша, залучив понад 500 тисяч студентів з 170 країн.

Як використовувати освітні онлайн-платформи

Отже, ви знайшли курси, які хотіли б пройти. Перш ніж поспішати до оплати, прочитайте ці поради, щоб отримати максимальну вигоду з платформи.

 • Проведіть великий пошук по різним платформам, що пропонують заняття, які допоможуть вам отримати необхідні навички. Всі платформи різні: на деяких в якості викладачів виступають експерти, а на інших – просто волонтери.
 • Створіть електронну таблицю і додайте в неї знайдені варіанти для більшої наочності.
 • Вивчіть відгуки інших студентів. Це допоможе зрозуміти, чи зможе курс дати необхідні знання та навички.
 • Зв’яжіться з факультетом і персоналом, якщо у вас виникли будь-які питання після прочитання навчальної програми.
 • Почніть з безкоштовних курсів – це допоможе зрозуміти, чи підходить вам такий контент і платформа. Якщо так, то можна переходити на платну версію.
 • Робіть нотатки, щоб краще освоювати інформацію. Якщо у вас виникають труднощі, то можна пройти курс про те, як правильно вчитися.
 • Спілкуйтеся з іншими студентами курсу – ви зможете познайомитися з новими людьми з іншим досвідом і професійними навичками.
 • Після закінчення курсів створіть або оновіть резюме – тепер ви готові до пошуку роботи. Залишилося лише підготуватися до майбутніх співбесід або попросити підвищення, якого ви так довго чекали.
Як вибрати онлайн-курс і отримати від нього максимальну користь - tech, porady, news, career

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu