Бізнес, Історії, Новини, Технології

Verafin Inc. – успішний фінтех-проект по боротьбі з шахрайством: історія і розробки

07 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Канадська компанія Verafin бореться з кіберзлочинністю за допомогою машинного навчання і ШІ. Вона надає хмарну платформу, яка допомагає розслідувати і виявляти випадки відмивання грошей і фінансового шахрайства. Розповідаємо, як створювалася Verafin і які продукти вона пропонує.

Історія створення Verafin

Компанія Verafin заснована в 2003 році в Сент-Джонс, Канада. Біля її витоків стояли три молодих інженера – Джеймі Кінг, Раймонд Претті і Брендан Бразерс, які хотіли боротися з фінансовими злочинами.

Verafin Inc. - успішний фінтех-проект по боротьбі з шахрайством: історія і розробки - tech, news, story, businessVerafin Inc. - успішний фінтех-проект по боротьбі з шахрайством: історія і розробки - tech, news, story, business

Щоб дослідити сферу виявлення корпоративного шахрайства і боротьби з відмиванням грошей (enterprise fraud detection and anti-money laundering, FRAML), команда приєдналася до програми сприяння промислових досліджень від Національної ради з питань розробки Канади (National Research Council of Canada Industrial Research Assistance Program, NRC- IRAP).

NRC-IRAP підтримала перспективний проєкт і допомагала йому на ранньому етапі, надаючи стратегічні та фінансові поради, а також технічну підтримку. В результаті команда Verafin розробила власне ПЗ, здатне виявляти підозрілу фінансову діяльність.

Як і людина-детектив, система використовує технологічні методи, заплутану логіку і профілювання клієнтів, щоб знайти докази підозрілих транзакцій. Verafin стала першою компанією в індустрії, що використовує подібний підхід.

Технології виявлення шахрайства

Verafin допомагає боротися зі злочинами і дотримуватися правил понад 1200 кредитним кооперативам. Шляхом дослідження великих даних, візуалізацій і спільного розслідування Verafin скорочує число помилково-позитивних повідомлень і надає широкий аналіз.

Щоб попереджати про фінансові злочини, хмарна платформа використовує оповіщення про шахрайство і відмивання грошей, методи наскрізної перевірки, надійні функції управління справами, автоматичну нормативну звітність і міжвідомчий обмін інформацією.

Рішення Verafin

Хмарна платформа Verafin надає кілька рішень, що забезпечують комплексний захист фінансових установ. Розглянемо кожне окремо.

Виявлення і придушення фінансового шахрайства

Verafin аналізує діяльність клієнтів в декількох операційних каналах і надає повідомлення, які охоплюють широкий спектр сценаріїв шахрайства. Це дозволяє захиститися від зловмисників, що атакують організацію та її клієнтів.

Відповідність BSA/AML

Штучний інтелект і машинне навчання допомагають швидко виявляти незаконну діяльність. Щоб підвищити їх ефективність, Verafin також надає рішення, що дозволяють поліпшувати програму відповідності BSA (Bank Secrecy Act – Закон про банківську таємницю) та AML (Anty Money Laundering – Закон по боротьбі з відмиванням грошей).

Управління клієнтами з високим ризиком

Verafin використовує інтелектуальний підхід до класифікації ризиків. Він допомагає визначати, сегментувати і активно відслідковувати поточну діяльність клієнтів з високим ризиком. Завдяки цьому фахівці з BSA/AML можуть проводити ефективну перевірку, відповідну ризику, який клієнт несе організації.

Обмін інформацією

Verafin надає централізовану платформу для обміну інформацією, яка дозволяє слідчим з легкістю відправляти і отримувати запити в захищеному середовищі. Це прискорює прийняття рішень при розслідуванні та дозволяє поліпшувати інформацію, яку отримують правоохоронні органи.

Угода Nasdaq Inc. про покупку Verafin: яке значення це має для біржі

19 листопада 2020 року глобальна технологічна компанія Nasdaq оголосила про придбання Verafin. Угода вступила в чинності 11 лютого 2021 року. Nasdaq поступово перетворюється на провідного постачальника SaaS-технологій, і Verafin прискорить цей процес. Крім того, об’єднання значно поліпшить поточні рішення Nasdaq в області боротьби з фінансовими злочинами.

Надалі можливості Verafin будуть розширені, щоб обслуговувати глобальну екосистему банків першого і другого рівня, а також брокерів-дилерів. Більшість з них вже використовують технологію Nasdaq, щоб виявляти зловживання ринком і пов’язані з ним маніпуляції.

«Глобальне охоплення Nasdaq в поєднанні з потужною аналітикою, надійним аналізом даних та інноваційними інструментами розслідування Verafin створить набір рішень наступного покоління, які дозволять боротися з фінансовими злочинами і формувати цілісність фінансової екосистеми», – уклала Адена Фрідман, президент і CEO Nasdaq.

Після завершення угоди Verafin продовжила працювати з поточним керівництвом в Сент-Джонс як окрема організація, пов’язана з підрозділом Nasdaq Market Technology.

У прес-релізі Nasdaq про придбання Verafin, який був опублікований 19 листопада 2020 року, повідомлялося, що покупка збільшить потенціал зростання компанії. За прогнозами, органічне зростання доходів підрозділу Market Technology повинно скласти 13-16% CAGR (Compound annual growth rate – сукупний середньорічний темп зростання) протягом 3-5 років, а Solutions Segments – 6-9%.

Тепер же Nasdaq оновлює свої очікування щодо органічного зростання операційних витрат, не пов’язаних зі стандартами бухгалтерського обліку, підвищуючи їх з 2-4% до 3-6% в середньостроковій перспективі. Це говорить про те, що компанія очікує сильне зростання Verafin і спільні рішення по боротьбі з кіберзлочинністю.

У статті були використані матеріали наступних джерел:

Nrc.canada.ca

Hcul.org

Verafin.com

Nasdaq.com

Finextra.com

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu