Новини, Технології

Google адаптує Gmail, Документи та інші сервіси для iOS під фірмовий стиль Apple

13 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Gmail, Документи та інші сервіси Google для iOS часто критикували за те, що вони недостатньо адаптовані під платформу. Дизайнери компанії вирішили це виправити і переглянули свій підхід до розробки додатків для iOS. Детальніше – в цьому матеріалі.

Довгий час сервіси Google для iOS виглядали і працювали практично так само, як їх аналоги для Android. В цьому немає нічого поганого, і компанія має право так поступати. Однак шанувальники Apple скаржилися на те, що ці програми не дотримуються основних положень iOS.

Причина в тому, що Google воліла «використовувати загальні компоненти інтерфейсу у всіх сервісах». Коли компанія створювала власні бібліотеки, вона також прагнула «заповнити прогалини в UIKit» – фреймворку для створення додатків від Apple.

Про це в своєму Twitter повідомив Джефф Веркойен, керівник відділу розробки Google Design, який займається проєктами для Apple. Зараз Material Components для iOS доступні для всіх бажаючих. Там можна знайти елементи інтерфейсу з додатків Google для iPhone і iPad, в тому числі плаваючі кнопки дії (floating action buttons, FAB) і повідомлення Snackbar.

Google адаптує Gmail, Документи та інші сервіси для iOS під фірмовий стиль Apple - tech, news

Скріншот: Abner Li

«В міру того, як ми продовжували прагнути до кроссплатформенної піксельної рівності, наші iOS-компоненти все далі і далі віддалялися від основних принципів платформи Apple, які також розвивалися з року в рік», – пише Веркойен. На початку 2021 року Google «почала оцінювати, що означає відтворити характерні ознаки роботи з Google на платформах Apple».

Google вирішила, що UIKit від Apple досить сформований, щоб використовувати його для своїх потреб. Компанії більше не потрібно підтримувати більшу частину призначених для користувача компонентів, які вона створювала протягом декількох років, в тому числі верхні панелі додатків, списки і меню.

Замість цього вона скористається стандартними елементами управління і додасть «фірмові штрихи», щоб зберегти стиль Google на iOS. Деякі призначені для користувача компоненти все ж будуть задіяні, однак компанія буде працювати над ними «з великою увагою».

У липні Google перевела бібліотеки Material Design для iOS в «режим обслуговування». Документація більше не буде оновлюватися, а нові релізи і виправлення помилок – випускатися в обмеженій кількості.

Розробникам компанія рекомендує «слідувати керівництву Apple з дизайну і розробки додатків Human Interface Guidelines і придивитися до сучасних компонентів UIKit або SwiftUI». Крім цього, вона радить застосовувати Flutter як спосіб «добитися зовнішнього вигляду Material Design на всіх платформах».

Google також скористалася і останніми можливостями iOS, в тому числі віджетами для більшості основних сервісів і підтримкою, що дозволяє встановити браузер або поштовий клієнт за замовчуванням. Більш того, минулого року віджет Google Фото спочатку з’явився на iOS і лише в серпні цього року – на Android.

Ще не відомо, наскільки сильно зміняться сервіси Google на iOS (і чи відбудеться це в цілому). У свою чергу, Android-додатки, в тому числі Gmail, Календар, Документи, Таблиці, Диск та інші, вже отримали оновлення. Навігація залишилася колишньою, але дизайн став більш персоналізованим. Наприклад, круглі FAB-кнопки тепер можна перетворити в закруглені квадрати.

Найбільша зміна – можливість «забарвити» додаток в колірну палітру шпалер. Але на iOS ця функція, ймовірно, не з’явиться, а оновлені додатки будуть оформлені в блакитному відтінку, як на попередніх версіях для Android.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu