Новини, Поради, Розробникам, Технології

Кожен програміст повинен знати ці 12 речей

22 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Питання “що повинен знати розробник?” неймовірно популярне. І ми зібрали для вас дюжину кращих на нього відповідей. Розуміння цих питань відмінно допоможе вам як в навчанні, так і в роботі.

Кожен, хто тільки починає писати код, напевно багато раз задається питанням про те, якого рівня знань йому необхідно досягти. З базовим набором не так вже й складно визначитися, і в цьому вам якраз допоможе дана добірка. Вона універсальна і не залежить від мови програмування, середовища або операційної системи.

Кожному програмісту варто знати (або вміти):

1. Значення загальних понять. Наприклад, шаблони проектування, архітектура ПО, тестування, рефакорінг, стек та ін.

2. Принципи ООП.

3. Хоча б одну мову програмування на хорошому рівні. При цьому надприродного нічого не потрібно: просто вміння створювати змінні, методи. Як тільки навчитеся цьому, подальше навчання піде дуже швидко.

4. Як правильно читати код інших програмістів.

5. Що потрібно постійно вчитися. Але інформацію споживайте якомога якіснішу. Джерело при цьому великої ролі не грає: Інтернет, підручники, книги, довідники – що завгодно.

6. VCS – системи контролю версій. А саме основи, характерні для кожної.

7. Ситуації, в яких можна і навіть потрібно звертатися за допомогою, і коли цього робити не варто.

8. Як зрозуміти, яку проблему вирішувати, а яку – відкинути. Досить часто програмісти даремно витрачають свій робочий час, борючись з різними дрібницями.

9. Не бути самолюбним і визнавати власні помилки, не беручи зауваження і критику на особистий рахунок.

10. Мислити, як користувач. Хоч ви і програміст, не забувайте: вашими програмами користуються звичайні люди, не тільки технарі, а значить ви повинні прагнути створити для них корисний, зрозумілий і по-справжньому зручний продукт.

11. Якісно відпочивати. Інакше продуктивної роботи не буде. Як мінімум, робіть перерви в роботі, приділяйте час улюбленому хобі та обов’язково висипайтеся.

12. Правила командної роботи. Практично наполовину успіх в кар’єрі програмістів залежить від уміння взаємодіяти з людьми.

Звичайно ж, цей список – тільки короткий набір тих знань і умінь, які вам належить отримати. Головне, не бійтеся невідомого, не пасуйте перед труднощами і не зупиняйтеся. Пам’ятайте, що будь-який айтішник просто зобов’язаний постійно розвиватися і стежити за новинками індустрії. Так що активно удосконалюйтеся і звикайте до того, що робити це доведеться завжди.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu