Космос, Новини, Технології

Firefly Aerospace на крок ближче до висадки на місяць. Blue Ghost пройшов огляд конструкції

27 Жовтня, 2021

Компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Макса Полякова пройшла етап критичного огляду конструкції (Critical Design Review CDR) посадкового модуля Blue Ghost від NASA. Як повідомили у компанії, проходження цього етапу дозволяє розпочати будівництво модуля Blue Ghost, який має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року.

Запуск Blue Ghost має стати лише першим із багатьох наступних

Firefly Aerospace на крок ближче до висадки на місяць. Blue Ghost пройшов огляд конструкції - tech, news, robots-space

Посадковий апарат Blue Ghost, зображення Firefly Aerospace

Створений компанією Firefly Aerospace посадковий модуль Blue Ghost має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року із десятьма корисними вантажами NASA. Ця місія має стати першою із щорічних місій Firefly на місячну поверхню, а проходження критичного етапу — ще один крок до здійснення планів компанії.

«Ця віха знаменує собою ще один крок в агресивному графіку, і його виконання продовжує демонструвати здатність нашої команди до створення космічних кораблів послідовно виконувати складну роботу. Ця місія є першою з низки повторюваних місій з обслуговування та доставки корисного навантаження в цислунному просторі, які започаткують місячну економіку, і для нас велика честь продемонструвати здатність надавати ці послуги для NASA і наших комерційних клієнтів», — заявив генеральний директор Firefly Том Маркусік.

Місячний модуль має приземлитися у «Морі Криз» у вересні 2023 року

Firefly Aerospace на крок ближче до висадки на місяць. Blue Ghost пройшов огляд конструкції - tech, news, robots-space

Посадковий апарат Blue Ghost на поверхні Місяця, зображення NASA

У листопаді 2018 року космічне агентство NASA опублікувало список з 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою апаратів, що спускаються, для освоєння Місяця. До вибраних компаній увійшла і Firefly Aerospace.

Вже на початку 2021 року NASA оголосило про партнерство з Firefly Aerospace та підписало контракт на $93 млн для доставки вантажів на Місяць. Компанія повинна брати участь у доставці цих вантажів в Mare Crisium («Море Криз» — утворення місячного рельєфу на видимому боці Місяця). Обладнання буде використовуватися для вивчення умов на місячній поверхні, а також доступні ресурси.

Вантаж загальною вагою в 94 кг буде включати експериментальне обладнання, в тому числі, набір рефлекторів для точних вимірювань відстані до Місяця, електроніку, стійку до сонячної радіації, пристрої для аналізу реголіту і структури мантії Місяця, і т.д.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu