Додатки, Лайфхак, Новини, Технології

Добірка: топ-7 додатків для концентрації

09 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Інтернет – це вічне джерело дофаміну, яке знаходиться всього в одному кліку. Не дивно, що зосередитись на роботі буває так важко. На щастя, є безліч додатків, які допоможуть виключити сайти, що відволікають, заблокувати соціальні мережі або встановити графік їх перегляду. Розповідаємо про найкращі програми для концентрації та кому вони підійдуть.

Найбільші уми нашого покоління цілодобово працюють над тим, щоб підвищити залучення користувачів інтернету (іншими словами, зробити все, щоб ми весь вільний час дивилися і лайкали стрічку). Протистояти цьому практично неможливо.

Тому немає нічого ганебного в тому, щоб використовувати спеціальні інструменти, які допомагають стати дисциплінованішими. Не варто плутати їх із батьківським контролем: програми для концентрації допомагають виробити корисні звички.

Кращі інструменти мають такі функції:

  • блокувати сайти та/або додатки (які визначив користувач),
  • встановлювати розклад та/або таймер,
  • ускладнювати або виключати можливість вимкнути програму,
  • заохочувати користувача.

Розглянемо їх особливості.

Freedom (Windows, MacOS, iOS, Android, Chrome)

Більшість блокувальників працюють лише на одному пристрої. Freedom одночасно обмежує доступ до відволікаючих сайтів і програм відразу на всіх гаджетах.

Для цього налаштуйте список заборонених ресурсів, а потім розпочніть або заплануйте сесію. У додатку є режим локдауну, тобто під час сесії список не можна буде відредагувати. Також у ньому можна включити спеціальні аудіотреки для концентрації, наприклад, фоновий шум з кав’ярні або звуки природи.

Мінус у тому, що безкоштовна версія відсутня. Доступний лише обмежений пробний період у шість сесій. Цього має бути достатньо, щоб зрозуміти, чи підходить вам цей інструмент.

Вартість: преміум-план починається від $6,99 на місяць.

Serene (macOS)

Це не просто блокувальник: це система продуктивності, яка створена навколо періодів глибокої концентрації. Користувачеві також потрібно підготувати список відволікаючих сайтів та додатків. Але це ще не все.

Програма побудована навколо планування дня. Потрібно вказати, скільки справ потрібно виконати, і скільки часу для цього потрібно. Потім слід натиснути кнопку Go Serene та запустити таймер.

Після цього будуть заблоковані всі фактори, що відволікають, включиться фонова музика, а додаток нагадає, що настав час сфокусуватися. Щоразу, коли ви спробуєте відкрити заборонений сайт, ви побачите повідомлення зі зворотним таймером.

Всі ці елементи добре працюють разом – сервіс не просто блокується, а й нагадує користувачеві, чого йому хотілося б досягти.

За допомогою сервісу Zapier програму Serene можна інтегрувати з Trello, Asana або Todoist.

Вартість: $4 на місяць. Безкоштовний пробний період обмежений 10 годин роботи.

Cold Turkey Blocker (Windows, MacOS)

Цю програму можна налаштовувати відповідно до потреб користувача.

Створіть списки сайтів та програм, встановіть графік блокування. Наприклад, протягом робочого дня можна обмежити доступ до соціальних медіа та відео, а ввечері – робочі програми, наприклад Slack.

Є і режим Frozen Turkey, який повністю закриває доступ до комп’ютера: якщо увімкнути його, екран буде чорним до закінчення запланованого блокування.

Оскільки це системний інструмент, а не розширення для браузера, його не можна обійти простими способами, змінивши браузер або змінивши налаштування часу та мови.

Вартість: план Pro з необмеженими можливостями блокування коштує $39.

LeechBlock NG (Chrome, Firefox, Edge, Opera)

Це безкоштовний сервіс, який працює у більшості браузерів. Він дозволяє створювати стоп-листи сайтів та налаштовувати різні режими обмежень: блокувати одразу або задати правила. Наприклад, дозволити доступ до YouTube на 20 хвилин на день або 4 хвилини на Twitter щогодини. Можна бути ще точнішими і дозволити собі переглядати Instagram по 5 хвилин щогодини з 8 ранку до 5 вечора.

Це дуже широкі можливості, особливо для безкоштовного застосування. І воно дозволяє блокувати налаштування під час сесій обмеженого доступу. Єдиний мінус у тому, що це розширення для браузера і його легко обійти.

Вартість: безкоштовно.

RescueTime (Windows, MacOS, Android)

Це не просто блокувальник — насамперед це одна з найкращих програм для контролю часу. Але у нього є і функція FocusTime, яка дозволяє обмежити доступ до ресурсів, що відволікають, використовуючи статистику екранного часу.

RescueTime дозволяє розділити програми на продуктивні, відволікаючі та дуже відволікаючі. Після цього користувач може заблокувати одну категорію або всі, крім потрібної. Це дуже зручно, тому що не доводиться створювати окремий блок-аркуш.

RescueTime можна інтегрувати з Zapier та автоматизувати роботу програми.

Вартість: $12 на місяць. Зверніть увагу на те, що безкоштовна версія RescueTime не дозволяє блокувати ресурси, що відволікають.

Forest (Android, iOS, Chrome)

Ця програма допомагає не витрачати час на телефон. Вона працює просто: при запуску користувач садить дерево. Після цього гаджет потрібно відкласти на 25 хвилин. Якщо запустити іншу програму, то дерево загине.

Згодом у користувача виростає вже цілий ліс — нагадування про час, який було зекономлено. Forest співпрацює з фондом Trees for the Future, і якщо сплатити передплату, то за час концентрації будуть перераховані кошти на посадку реальних дерев.

Є й розширення для Chrome, яке дає змогу вирощувати дерева на комп’ютері. Воно працює приблизно так само, як і решта сервісів зі списку, але дозволяє відкривати сайти зі стоп-листа. Однак при цьому з’являється зловісне повідомлення: «Через це ваше маленьке, миле дерево може загинути». І через якийсь час так і станеться.

Так, це маніпуляція, але вона дозволяє розумно розпоряджатися часом.

Вартість: безкоштовно для Chrome та Android, $1,99 для iPhone. Просунута версія для Android обійдеться в $1,99 і дає можливість синхронізувати версії для різних програм та вирощувати різні дерева.

SelfControl (Mac)

Програма виглядає досить лаконічно: є список заборонених ресурсів, налаштування терміну блокування та кнопка запуску. Але головна перевага в тому, що блокування не можна скасувати.

Просто закрити програму, видалити її або перезапустити комп’ютер не допоможе – доступ до ресурсів, як і раніше, буде обмежений. Єдине рішення – повна переустановка системи.

Це по-справжньому потужний інструмент для блокування факторів, що відволікають. Він підходить тим, хто не впевнений у своїй силі волі.

Вартість: безкоштовно.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu