Бізнес, Книги, Новини, Технології

Кращі книги про бізнес та технології 2021 року за версією Financial Times

17 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Найкращі книги 2021 року про технології обрав оглядач FT, а також засновник сайту для європейських стартапів Sifted Джон Торнхілл. Книги про бізнес відібрав редактор у сфері менеджменту та колишній фінансовий редактор Ендрю Хілл. Видання публікує списки щороку.

Найкращі книги 2021 року про технології

Atlas of AI: Power, Politics, and the Planetary Costs of Artificial Intelligence, Кейт Кроуфорд

Кейт Кроуфорд – професор в USC Annenberg та Сіднейського університету, а також старший науковий співробітник Microsoft Research. У книзі вона вивчає соціальні, політичні та екологічні витрати при впровадженні ІІ, а також пише про те, як ІІ збільшує нерівність.

Кращі книги про бізнес та технології 2021 року за версією Financial Times - tech, news, knygy, businessКращі книги про бізнес та технології 2021 року за версією Financial Times - tech, news, knygy, business

Beyond: The Astonishing Story of First Human to Leave Our Planet and Journey in Space, Стівен Вокер

На честь 60-річчя польоту до космосу Юрія Гагаріна британський письменник розповідає про гонку між Росією та США у космосі. Режисер-документаліст спирався на розмови з учасниками програми та документи.

A Thousand Brains: The New Theory of Intelligence, Джефф Хокінс

Засновник Palm Computing та Handspring розвиває нову теорію про природу людського та штучного інтелекту. Він стверджує, що людський мозок — постійна суперечка між інстинктами, які зародилися ще при рептиліях, та розумовим процесом ссавців.

Також автор досліджує наслідки створення «по-справжньому інтелектуальних роботів».

Exponential: How Accelerating Technology is Leaving Us Behind and What to Do About It, Азім Ажар

Азім Ажар — творець платформи та подкасту Exponential View про те, як ІІ та інші експоненційні технології змінюють бізнес та суспільство. У книзі він розповідає, як інновації в технологіях радикально позначилися на житті людини та як можна ефективно впоратися з ризиками.

AI 2041: Ten Visions for Our Future, Кай-Фу Лі та Чень Цюфань

Це збірка з десяти історій про те, як ІІ може змінити світ у наступні 20 років.

Найкращі книги 2021 року про бізнес

The Conversation: How Talking Honestly About Racism Can Transform Individuals and Organizations, Роберт Лівінгстон

Книга розповідає про причини появи расизму, упередження і те, які прийоми працюють для просування расової рівності в компаніях. Всі твердження підкріплені дослідженнями, також соціальний психолог у Harvard’s Kennedy School та консультант з питань різноманітності Лівінгстон наводить приклади зі свого життя та кар’єри.

Empire of Pain: The Secret History of the Sackler Dynasty, Патрік Радден Кіф

Американський письменник та журналіст-розслідувач написав про глобальну епідемію опіоїдної залежності. Книга про те, як фармацевтична компанія Purdue Pharma сім’ї Саклер продавала знеболююче, що викликає звикання, в той час, як самі члени сім’ї займалися благодійністю.

The World for Sale: Money, Power and the Traders Who Barter the Earth’s Resources, Хав’єр Блас і Джек Фарчі

Журналісти Bloomberg розповідають історію міжнародних торговельних будинків за доби сировинного буму. Герої їхньої книги — Vitol, Glencore, Trafigura, Cargill та інші компанії, які торгують нафтою, газом, металами, зерном і дійшли багатства та політичної влади.

Aristocracy of Talent: How Meritocracy Made the Modern World, Адріан Вулдрідж

Редактор відділу політики The Economist пропонує аналіз негативної реакції на меритократію та наводить «суперечливі аргументи» на користь відродження конкуренції за талантами.

This Is How They Tell Me the World Ends: The Cyber-Weapons Arms Race, Ніколь Перлрот

Журналістка The New York Times представила розслідування зростаючих загроз через «перегони озброєнь» між кіберзлочинцями, шпигунами та хакерами, які борються за проникнення у найважливіші комп’ютерні системи.

Unraveled: The Life and Death of a Garment, Максін Бедат

“Гострий погляд” на теми глобалізації та сталого розвитку через “біографію” пари джинсів. Автор показує екологічний, економічний та соціальний тиск, що наростає в індустрії моди, та розкриває непомітні наслідки необдуманих покупок.

The Trouble with Passion: How Searching для Fulfillment at Work Fosters Inequality, Ерін Чех

Професор соціології в університеті Мічігану вважає, що «слідувати своїй мрії» — розкіш, яку багато людей не можуть собі дозволити. Припущення про те, що кар’єра має надавати можливості для самореалізації, може призвести до експлуатації та посилення нерівності.

Framers: Human Advantage in Age of Technology and Turmoil, Kenneth Cukier, Віктор Майєр-Шенбергер та Франсіс де Верікур

Коли справа доходить до вирішення проблеми, люди часто або спираються на алгоритми, або на інстинкти та емоції, вважають редактор The Economist та професор Оксфорда Майєр-Шенбергер та професор Європейської школи менеджменту та технологій де Верікур.

Але вибираючи будь-яку крайність, людина цурається своєї унікальної здібності до створення «фреймів»: «навмисному використанню ментальних моделей визначення варіантів до прийняття рішення».

Shot to Save the World: The Remarkable Race and Groundbreaking Science Behind the Covid-19 Vaccines, Грегорі Цукерман

Журналіст The Wall Street Journal розповідає у книзі про бізнес- та наукову гонку дослідників та компаній у випуску вакцин проти коронавірусу. Цукерман показує, як пандемія вплинула на маленькі ризиковані підприємства та фармацевтичні гіганти, які поспішали зупинити поширення Covid-19.

The Cult of We: WeWork and the Great Startup Delusion, Еліот Браун та Морін Фаррелл

Репортери The Wall Street Journal описують зліт і падіння співзасновника та колишнього глави WeWork Адама Ньюмана: подробиці про амбіції та надлишки, які «повинні прочитати всі підприємці, які прагнуть успіху».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu