Життя, Новини, Поради, Продуктивність

Як пити каву, щоб бути максимально продуктивними: експерти поділилися 3 порадами

18 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Згідно з опитуванням Cinch Home Services, 34% американців, які п’ють каву, стали робити це частіше під час пандемії. Співробітники, які працюють віддалено, п’ють більше кави, ніж їхні колеги в офісі — в середньому 3,1 чашки на день. Ще 28% опитаних сказали, що кава робить їх більш продуктивною. CNBC запитав кавового фахівця та експерта з продуктивності, як вичавити максимум користі та задоволення з ранкової чашки кави.

Не пийте каву відразу після пробудження

Думка про свіжу чашку кави може бути єдиною мотивацією стати вранці з ліжка, але вживання кави відразу після пробудження може знизити природний рівень енергії, пише CNBC. Експерт з менеджменту та поведінкової науки Деніел Пінк зазначає, ґрунтуючись на дослідженнях, що найкращий час для першої чашки кави настає через 60–90 хвилин після пробудження.

Кофеїн заважає виробленню кортизолу, гормону, який сигналізує організму, що потрібно не спати і реагувати на зовнішні стимули. Піковий рівень кортизолу припадає приблизно на 8:30 ранку. Пінк радить пити каву, вже після того, як рівень кортизолу піде на спад.

Вибирайте правильну каву

Вміст кофеїну в зернах залежить від способу обсмажування. Якщо ви хочете підбадьоритися, спробуйте каву світлої обсмажування, рекомендує викладач Counter Culture Coffee Майк Бальдеррама.

Але ідеальна чашка залежить не так від зерна, як від води, яку ви використовуєте. «Понад 98% чашки меленої кави – це вода, – каже Бальдеррама. — Отже, якщо у вас погана вода, ви питимете погану каву. Переконайтеся, що вода, яку ви використовуєте для приготування напою, навіть кубики льоду у вашій каві з льодом! – фільтрована. Це нескінченно покращить якість вашої чашки».

Спробуйте nappucino

Кава і сон самі собою чудові, але разом вони можуть бути потужним інструментом для підвищення працездатності. Дослідження, проведені в Англії та Японії, показали, що якщо пити каву перед тим, як подрімати, а потім спати протягом 20 хвилин або менше, концентрація буде вищою, ніж якби ви просто поспали або просто випили каву.

Сон зменшує кількість аденозину, хімічної речовини, що змушує відчувати втому. Кофеїн, своєю чергою, допомагає блокувати аденозин. Сон протягом 20 хвилин зменшує кількість аденозину, а в кофеїну в цей час слабшає противник (аденозин), тим самим речовина стає ефективнішою.

Деніел Пінк радить спати в проміжку між 14:00 і 16:00, коли рівень кортизолу, як правило, падає. “Це чари! А коли ви прокидаєтеся, ви одразу отримуєте додатковий заряд кофеїну, — додає Пінк. — Це також може бути відновлювальний ритуал після багатогодинної роботи».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu