Люди, Новини, Поради

Кусай більше, ніж можеш прожувати: правила Вілла Сміта

25 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Автор книги «Вілл» Марк Менсон розповідає про важливі життєві уроки, які він засвоїв під час спілкування з актором. 

Працюючи над книгою «Вілл», я провів із Віллом Смітом десятки годин: спостерігав, як він працює, розмовляв із ним.

Крім чудового контенту для книги, я знайшов у цьому спілкуванні ще кілька важливих думок, які вплинули на мене особисто. Ось три приклади.

«Фішка в тому, що ти відкушуєш більше, ніж можеш прожувати… І потім пережовуєш».

2018 року я писав одночасно три книги: «Все хріново. Книга про надію», аудіокнигу «Love Is Not Enough», а також проводив дослідження та інтерв’ю для книги «Вілл».

Близько дев’яти місяців я працював по 12 годин на день, і це було жахливо.

У 90-х Вілл одночасно знімався у фільмах, серіалах і випускав альбоми протягом шести років поспіль. Якось я запитав його: «Як, чорт забирай, ти це робив? Я пишу три книги і відчуваю, що ось-ось помру. Як тобі вдалося так довго протриматися? Я відчуваю, що відкусив більше, ніж можу зараз прожувати».

Він усміхнувся і сказав: «Фішка в тому, що ти відкушуєш більше, ніж можеш прожувати… а потім все одно пережовуєш. Розум завжди вважає, що він здатний на менше, ніж насправді. Він скаже, що вже дуже багато: треба зупинитися, зробити перерву, скасувати те чи це. Але він бреше тобі, щоб ти залишався на нижчому рівні».

Сьогодні всі три книги вийшли та мають успіх. І мені здається, що я можу прожувати більше, ніж будь-коли.

“Не буває “просто бізнесу”, все особисте”

Якщо провести з Віллом досить багато часу, то неодмінно почуєш, як він скаржиться на людей, які говорять: “Це просто бізнес”. «Немає такого поняття, як просто бізнес», — вигукує він. – Це все особисте».

Співробітник, якого ви звільняєте, має сім’ю, друзів, невпевненість і особистість, яку можна зруйнувати. Сценарій фільму, на якому ви поставили хрест, пов’язаний із роками чиїхось надій та мрій. Друг, якому ви ніяк не можете передзвонити, бо надто зайняті, чекає та переживає.

Погляд Вілла полягає не в тому, що ви повинні говорити «так» всьому. Він вважає, що якщо вам доводиться сказати комусь «ні», потрібно зробити це з гідністю та повагою. Навіть якщо ви руйнуєте чиїсь мрії, можна зробити це з повагою до мрій. Відмова має супроводжуватися співчуттям та щедрістю, а не холодним усуненням. Тому що не буває “просто бізнесу”. Це завжди особисте.

«Я не вважаю себе переможцем, якщо моя перемога робить людей нещасними»

У шоу-бізнесі та індустрії розваг є безліч способів обдурити людей, підірвати чиюсь репутацію або вкрасти ідеї. Багато людей піддаються спокусі зробити це, щоб упіймати успіх.

Мені, наприклад, легко було б досягти успіху, просто глузуючи з вірусних жартів. Фактично більшість інтернет-медіа і будують свою бізнес-модель навколо цього: розвиток за рахунок приниження інших. В результаті сформувалося токсичне культурне середовище, в якому ніхто нікого не любить і нікому не довіряє.

Але за тим визначенням успіху, яке дає Вілл Сміт, жодна з цих компаній чи інфлуенсерів по-справжньому успіху не досягла. Звичайно, вони «успішні», але решта світу обурена цим, тому їм не судилося довго залишатися на вершині.

Для Вілла успіх вважається перемогою лише тоді, коли оточуючі задоволені його досягненням. Це має на увазі не лише перевагу, а й великодушність. Начебто фанати суперника аплодують Майклу Джордану стоячи. Або коли гольфісти вітають Тайгера Вудса із відмінними ударами. Або, знаєте, коли політики говорять щось добре про своїх опонентів після програшу.

Це стандарт успіху та досконалості, який був втрачений, і, гадаю, нам треба його повернути.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu