Життя, Книги, Новини, Поради

Психологи з Берклі назвали 13 книг, які допоможуть позбутися тривоги та стати продуктивнішими

23 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Науковий центр Greater Good Каліфорнійського університету в Берклі є одним із провідних дослідницьких центрів у галузі позитивної психології. Його співробітники опублікували щорічну добірку з 13 найкращих книг, які допоможуть стати більш продуктивними, навчать бути щасливішими, а також дадуть поради про те, як перестати турбуватися. 

1. «Слабке місце. Задоволення від страждань та пошук сенсу», Пол Блум (The Sweet Spot)

«Чому люди слухають сумні пісні, їдять неймовірно гостру їжу, стрибають із парашутом, бігають марафони, дивляться фільми жахів, займаються сексуальними практиками, пов’язаними з болем, чи прагнуть фізичного насильства?» — запитує психолог Пол Блум у цій книзі, яка досліджує, як страждання можуть зробити життя осмисленішим. «Вона допоможе вам зрозуміти природу багатьох загадкових людських вчинків, можливо навіть ваших власних», — обіцяє Greater Good.

2. «4000 тижнів. Тайм-менеджмент для смертних», Олівер Буркеман (Four Thousand Weeks: Time Management for Mortals)

В основі книги лежить одне важливе питання: що, якби ми приділяли більше уваги тому часу, який ми маємо, і жили б відповідно? Колумніст The Guardian Олівер Буркеман написав гід з тайм-менеджменту на основі життя давніх та сучасних філософів, психологів та духовних наставників.

3. «Позбавлення тривоги», Джадсон Брюер (Unwinding Anxiety)

Оскільки 2021 був дуже тривожним, багато хто з нас відчайдушно хочуть, щоб 2022 був більш спокійним. Ця книга може допомогти. “Існує мільйон і одна порада про те, що робити, коли ви відчуваєте тривогу”, – пише Greater Good. Проте книга Брюера «показує, як тривога живе всередині звичок, у тому числі складається наше повсякденне життя».

Перш ніж виробляти нові, спокійніші звички, ми зобов’язані вивчити старі, поспостерігати, як вони завдають нам шкоди, а також зрозуміти, що змушує наш мозок за них чіплятися, пише автор.

4. «Травма», Пол Конті (Trauma)

Ви можете подумати, що книга про травму звучить як важке (хоч і актуальне) читання, але Greater Good наполягає, що ця книга «є доступним оглядом досліджень причин і лікування травм, пожвавленим історіями її автора, психіатра Пола Конті, та його пацієнтів» .

5. «Подумайте ще раз», Адам Грант (Think Again)

«У книзі Think Again організаційний психолог Адам Грант представляє читачеві цікаве дослідження про те, що допомагає людям зберігати гнучкість мислення, а також пояснює, як схиляти інших до більш неупередженого ставлення. Читання його книги схоже на інструкцію про те, як стати більш продуманою людиною», — повідомляє Greater Good.

6. «Будьте напоготові», Санджай Гупта (Keep Sharp)

Книга медичного кореспондента CNN Санджая Гупти – це розповідь про боротьбу з когнітивними порушеннями, з якими люди стикаються із віком.

«У своїй книзі Гупта дає п’ять основних висновків із досліджень у галузі неврології. Ми повинні регулярно рухатися (навіть легкі фізичні вправи допомагають), добре висипатися, правильно харчуватися, спілкуватися з іншими людьми та шукати сенс життя», – повідомляє Greater Good. Загляньте в книгу, щоб дізнатися більше подробиць.

7. «Рятуючи нас», Кетрін Хейхоу (Saving Us)

Є багато причин для занепокоєння у 2022 році, але кліматична криза безперечно займає перше місце у списку безлічі людей. У цій книзі кліматолог Кетрін Хейхоу стверджує, що ми не повинні бути паралізовані страхом перед жахливими новинами.

“Зосередившись на тому, як ми можемо успішно спонукати кожну людину серйозно поставитися до зміни клімату і зробити свій внесок, вона дає надію на те, що колективні дії допоможуть уникнути катастрофи”, – зазначає Greater Good.

8. «Бовтовня: голос у нашій голові, чому він важливий і як його приборкати», Ітан Крос (Chatter)

Зовнішні проблеми, такі як зміна клімату та старіння, безумовно, можуть заважати нашому щастю, але також можуть заважати внутрішні процеси і звички. Ітан Крос – експериментальний психолог і нейробіолог – пише про внутрішній голос і про те, як говорити з собою так, щоб розмова приносила користь, а не шкодила.

9. «Пандемія стресу», Дженніфер Мосс (The Burnout Epidemic)

Ще одна дуже актуальна книга. The Burnout Epidemic досліджує справжні причини вигоряння, щоб допомогти людям та компаніям знайти рішення краще, ніж заняття йогою та кілька додаткових днів відпустки.

10. «Співчуття до себе», Крістін Нефф (Fierce Self-Compassion)

Ми думаємо про самоспівчуття як про спосіб бути добрим до себе та зменшити особисті страждання. Однак у цій книзі психолог Крістін Нефф стверджує, що самоспівчуття «може дати вам мужність розпізнати, коли вас та інших ображають, і виступити за соціальну справедливість», пояснює Greater Good. Хоча книга адресована насамперед жінкам, вона повчальна і для чоловіків.

11. «Кінець упередженості», Джессіка Норделл (The End of Bias)

Назва цієї книги звучить як чудова мрія, але на її сторінках журналістка Джесіка Норделл «дає надію на зміни через приклади реальних дій, які успішно скоротили упередженість на індивідуальному та інституційному рівні». (Спойлер: програми різноманітності на робочих місцях, як правило, не є вирішенням проблеми).

12. «Соціальний інстинкт», Нікола Райхані (The Social Instinct)

Пандемія чи політика не завжди підсвічують найкращі якості людини. Може здатися, що ми часто буваємо мерзенними та егоїстичними істотами. Але книга еволюційного біолога Ніколи Райхані доводить протилежне. “Людство вижило завдяки своїй здатності взаємодіяти та працювати з іншими людьми за межами своїх найближчих сімейних груп, організуючись навколо спільних потреб”, – пояснює Райхані. Автор наполягає на тому, що у довгостроковій перспективі «наша кооперативна природа має тенденцію перемагати».

13.  «Гострий конфлікт», Аманда Ріплі (High Conflict)

Втомилися від усіх цих нелюдських конфліктів у новинах (і на сімейних зборах)? Тоді ця книга є для вас. У ній Ріплі пояснює різницю між продуктивним і деструктивним конфліктом, копається у витоках наших найменш конструктивних імпульсів і пропонує «способи уникнути чи позбутися цього всепоглинаючого менталітету «ми проти них».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu