Кар'єра, Новини, Поради

Соціолог назвала 4 способи пережити професійну невдачу та отримати з неї користь

18 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Як правило, невдачі це те, чого люди намагаються уникати. Це може бути болісно, ​​бентежити і гальмувати кар’єру. Але невдача дає великі переваги — від нових знань та знайомств до розвитку мотивації та впевненості у собі. Соціолог Трейсі Брауер, яка вивчає тему щастя на роботі та в житті, розповіла про конкретні способи переробити невдачу в досвід, на який можна спертися.

Невдача – частина успіху

Якщо ви ніколи не зазнавали невдачі, ви, ймовірно, недостатньо намагаєтеся або обманюєте себе. Невдача означає, що ви перейшли на новий етап кар’єри та можете підготуватися до наступної спроби. Невдача означає можливість дізнатися про навички та потенціал, які вам необхідно розвивати. Зрештою, невдача означає, що ви готові докладати зусиль заради того, що важливо для вас.

Наука каже, що, якщо ви рідко зазнаєте невдач, ви можете втратити мотивацію. Дослідження Університету Арізони показали, що існує оптимальна частка невдач: якщо ви зазнаєте провалу в 15% випадків, ви підвищуєте свій рівень знань, продовжуєте намагатися і зберігаєте мотивацію.

Якщо ви завжди терпите невдачу або завжди досягаєте успіху, ви схильні втрачати мотивацію, але коли ваша мета знаходиться в межах досяжності, ви продовжуватимете намагатися, щоб досягти її.

Крім того, невдача підвищує шанси на успіх. Одне дослідження Північно-Західного університету США виявило причинно-наслідковий зв’язок між цими поняттями. У вибірці з 1184 кейсів у респондентів, які не отримали грантове фінансування з першої спроби, зростали шанси на успіх у наступні рази.

Почніть з чітких цілей

Дослідження Університету штату Пенсільванія показало, що люди, які зазнали невдачі в ситуації, коли вони сподівалися «не програти» (замість виграти), відчували себе гірше емоційно і щосили намагалися зберегти мотивацію. Висновок: прагніть здобути вищу посаду, а не обігнати колегу.

Як прийняти невдачу

Відпустіть почуття страху. Пам’ятайте, що невдача це частина життя, яка означає, що ви намагаєтеся зробити щось важливе для вас. Згідно з дослідженням, опублікованим у British Journal of Educational Psychology, коли люди боялися невдачі, вони, як правило, ставили перед собою незначні або надто прості цілі, намагаючись захистити своє его.

Вони також були схильні обманюватися, позбавляючи себе зворотного зв’язку та можливості вчитися новому. З іншого боку, коли вони не боялися зазнати невдачі, вони ставили собі цілі, засновані на їхніх власних інтересах, і були відкриті до зростання та розвитку.

Зосередьтеся на навчанні. Якщо ви ніколи не терпите невдачі, ви не вчитеся і не розвиваєтесь. Невдача може бути відмінним джерелом інформації про різні ситуації, про вас та про вашу команду. Дослідження Університету Колорадо показало, що компанії, коли програвали, отримували набагато більше уроків.

Втрата клієнта або нездатність першим вийти на ринок із новим продуктом може призвести до переоцінки процесів, систем та підходів – все це сприяє майбутньому успіху. Навчання – одна з найбільших переваг невдачі, тому вміння прийняти її – це, по суті, використання програшу для розуміння того, що потрібно, щоб перемогти наступного разу.

Відчуйте біль. Це міф, що ви повинні уникати болю. Дослідження Університету штату Огайо показало, що коли люди зосереджувалися на емоціях після невдачі, вони з більшою ймовірністю робили краще наступного разу.

Занадто часто люди схильні раціоналізувати поразки та обробляти їх когнітивно, кажучи собі, що невдача не має значення або перебуває поза їхнім контролем. Це намагання захистити его. Але коли люди концентрувалися на відчуттях від невдачі, у них зростала мотивація і вони розуміли, як досягти успіху в майбутньому.

Залишайтесь позитивними. Ви можете використати невдачу у своїх інтересах, керуючи власними розумовими процесами. Дослідження Кентського університету показали, що люди, заперечуючи невдачу, дистанціюючись від неї або висловлюючись у негативному ключі, ставали менш щасливими та задоволеними.

Коли ж вони намагалися побачити невдачу з позитивного боку, приймали її або ставилися до того, що сталося з гумором, то їм вдавалося підтримувати рівень щастя і мотивації.

Необов’язково ідеалізувати невдачу або прагнути її, але якщо ви старанно працюєте і плануєте перейти на новий виток кар’єри, вам доведеться зіткнутися з нею. Прийміть невдачу та спирайтеся на цей досвід.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu