Бізнес, Гроші, Новини, Поради, Технології

Екс-власник Tinder та Coursera: які акції радить купувати Goldman Sachs у 2022-му

24 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Аналітики Goldman Sachs з 2022 року почали стежити за 16 американськими інтернет-компаніями з невеликою та середньою капіталізацією. Акції дев’яти компаній протягом року мають зрости у ціні, зазначають аналітики. Серед паперів, які радить купувати інвестбанк, — маркетплейс із вакансіями ZipRecruiter, онлайн-школа Nerdy та платформа для фрілансерів Upwork. 

На початку січня 2022 року Goldman Sachs (GS) почав стежити за акціями 16 нових інтернет-компаній США з невеликою та середньою капіталізацією, випливає з аналітичної записки від 6 січня (є у Forbes). Дев’яти паперам інвестбанк надав рейтинг «купувати» — наприклад, платформі онлайн-курсів Coursera, маркетплейсу вакансій ZipRecruiter, онлайн-школі Nerdy та ін.

Екс-власник Tinder та Coursera: які акції радить купувати Goldman Sachs у 2022-му - tech, porady, news, groshi, businessЕкс-власник Tinder та Coursera: які акції радить купувати Goldman Sachs у 2022-му - tech, porady, news, groshi, business

У своїй оцінці GS аналізував розмір ринку, на якому працює компанія, і проникнення бізнесу, динаміку конкуренції, виконання прогнозів з виручки, юніт-економіку та те, як масштабованість може покращити показник прибутку найближчими роками, йдеться у записці.

Компанії зі списку GS недалеко пішли від стартапів, ставши публічними лише у 2020 чи 2021 роках. Їхня відмінна риса — швидкі темпи зростання виручки, високі інвестиції в нові технології, але водночас збитковість і висока фундаментальна переоцінка за основними мультиплікаторами, вважає Деліцин. За його словами, інвесторам з активним ризик-профілем можна включити до портфеля один або кілька паперів компаній зі списку на невелику частку.

InterActiveCorp (IAC)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $173

Ціна акції на час закриття 13 січня: $134

Капіталізація на 13 січня: $11,95 млрд

InterActiveCorp – американська інтернет-корпорація, заснована 1995 року, зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. За час своєї роботи вона вивела на біржу 11 компаній, наприклад, Match Group, якій належить популярний дейтинговий сервіс Tinder. Зараз під управлінням IAC знаходяться 150 брендів та продуктів, серед яких відеохостинг Vimeo, цифрове видавництво Dotdash (14 медіабрендів, у тому числі InStyle), маркетплейс для сімейного догляду Care.com, платформи з пошуку фахівців з ремонту та ін.

Ринок, на якому працює Care.com у США, сягає $340 млрд, оцінюють аналітики GS. За словами партнера Capital Lab Євгена Шатова, IAC має великий досвід створення успішного бізнесу, а наприкінці 2021 року портфель її компаній покращився. IAC виділила Vimeo у дочірню компанію та завершила придбання медіагрупи Meredith, зазначив експерт. Крім того, на вартість компанії може позитивно вплинути заплановане IPO каршерингового сервісу Turo, в якому IAC має частку, писав Forbes.

Angi Inc. (ANGI)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $12,5

Ціна акції на момент закриття 13 січня: $8

Капіталізація на 13 січня: $4,02 млрд.

Angi – це цифровий торговий майданчик, який пов’язує домовласників із професіоналами на ринку домашніх послуг. Контрольний пакет компанії належить холдингу InterActiveCorp, який може допомогти Angi на етапі зростання бізнесу – до переходу в прибутковість.

Angi була заснована у 2017 році в результаті злиття інтернет-платформ з пошуку підрядників для ремонту Angie’s List та HomeAdvisor. За даними GS компанія працює на ринку домашніх послуг США обсягом $600. За результатами III кварталу 2021 року виручка компанії зросла на 18% рік до року і склала $461,6 млн. При цьому її збиток за той же період становив $15 млн, оскільки Angi активно інвестує у зростання та розвиток компанії.

Пандемія коронавірусу позитивно вплинула на бізнес Angi – американці стали більше витрачати на ремонт своїх будинків, оскільки там проводили більше часу. У середньому американці витрачали $15 680 у 2021 році на благоустрій та технічне обслуговування свого житла, що на 20% більше, ніж у 2020-му.

Більшість доходу Angi приносить реклама і збір за збіг з клієнтом, зазначає The Wall Street Journal. Проте в умовах дефіциту робочої сили у сантехніків немає потреби та бажання рекламуватись, попереджає видання. Зараз Angi переходить до нової моделі, де вартість послуг заздалегідь визначена, а покупцеві та постачальнику не доводиться торгуватися.

ZipRecruiter (ZIP)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $35

Ціна акції на час закриття 13 січня: $25

Капіталізація на 13 січня: $2,93 млрд.

ZipRecruiter — онлайн-маркетплейс вакансій у США, Канаді та Великобританії, заснований у 2010 році. На ньому зареєстровано 2,8 млн компаній та 110 млн користувачів. ZipRecruiter працює із компаніями-партнерами, які допомагають шукати роботу, щоб постійно розширювати свою базу вакансій. Маркетплейс витратив $600 млн на підвищення впізнаваності бренду та залучення трафіку на свій майданчик, за даними GS. Компанія займає 0,2% ринку рекрутингу в США, обсяг якого становить $205 млрд, і трохи більше ніж 3% ринку онлайн-рекрутингу.

На ринку праці США на 50% більше вакансій, ніж до пандемії, і на 3 млн менше кандидатів, зазначає Шатов із Capital Lab. За його словами, ситуація, що склалася, обіцяє компанії непогані перспективи зростання, тому що до послуг онлайн-рекрутингу вдається все більше організацій, які самостійно не можуть заповнити свій штат.

Nerdy (NRDY)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $8

Ціна акції на час закриття 13 січня: $4

Капіталізація на 13 січня: $670,8 млн.

Nerdy – це платформа для онлайн-навчання в режимі реального часу, яка поєднує учнів з викладачами. Ринок, на якому працює Nerdy, досягне $69 млрд. до 2026 року в США, за даними GS. На Nerdy можна знайти платні уроки (індивідуальні або в невеликих групах з викладачем), так і безкоштовні (лекції, тести та завдання). Контент платформи включає 3000 предметів, найбільшу частку (33%) користувачів складають старшокласники, потім йдуть випускники або учні коледжів (30%). У 2020 році на Nerdy було проведено 4,7 млн. годин занять. Враховуючи, що COVID-19 прискорив перехід від офлайн-освіти до онлайн, аналітики GS очікують, що Nerdy зможе отримати з цього зиск у короткостроковій та середньостроковій перспективах; крім того, уряд США виділив близько $25 млрд для боротьби зі втратою знань через пандемію.

Незважаючи на високу конкуренцію в галузі онлайн-репетиторства, Nerdy успішно приваблює клієнтів завдяки своїм технічним розробкам. Кілька драйверів, які можуть забезпечити зростання виручки компанії на рівні 20% на рік, включають розширення формату і тематик занять.

Xometry (XMTR)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $70

Ціна акції на час закриття 13 січня: $54

Капіталізація на 13 січня: $2,4 млрд.

Xometry – це b2b-маркетплейс з пошуку виконавців для виробництва промислових запчастин на замовлення. На Xometry можна також замовити виробництво листового металу, 3D-друк, лиття сплавів під тиском тощо.

Xometry працює як із малим бізнесом, так і з великими компаніями. Серед її клієнтів – фармкомпанія Moderna, BMW, Dell, NASA. Замовники на платформі – це фірми з аерокосмічної, оборонної та автомобільної промисловості. Ринок, на якому працює Xometry, аналітики Goldman Sachs оцінюють у $260 млрд. Маркетплейс не приносить прибутку і залишатиметься збитковим до кінця 2023 року. У 2020 році компанія мала майже 1500 активних продавців і більше 18 000 покупців, а виручка компанії склала $141 млн.

За даними IBIS World, зараз у США налічується близько 625 000 виробничих підприємств, у яких працює близько 11,3 млн осіб.

Upwork (UPWK)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $46

Ціна акції на момент закриття 13 січня: $28,5

Капіталізація на 13 січня: $3,7 млрд.

Upwork — онлайн-платформа для фрілансерів, на якій можна знайти виконавця замовлень у сфері дизайну, розробки додатків, консалтингу та ін. 2020 року загальна вартість проданих послуг на платформі склала $2,52 млрд, збільшившись на 21% рік до року. У GS припускають, що в середньому це значення зростатиме на 22% щорічно аж до 2026 року, досягнувши $9,34 млрд. У 2020 році приблизно 45% виручки компанії принесли платежі зі США, частина – Індія, Філіппіни та інші країни. Близько 60% виручки приносить комісія фрілансерів, а 40% компаній-замовників.

За даними GS, світовий ринок фрілансу становить близько $1,3 млрд. При цьому у всьому світі існує приблизно 225 млн віддалених працівників, вказує GS з посиланням на дослідження Gartner.

Акції Upwork були цікавою ідеєю для вкладень на тлі первісної паніки на ринку праці, спричиненої пандемією, проте поточні рівні безробіття вже не виправдовують віру у продовження такого швидкого зростання сервісу.

Згідно з даними Statista, у грудні 2021 року США показали найнижчий рівень безробіття за рік – 3,9%.

GoodRx (GDRX)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $43

Ціна акції на час закриття 13 січня: $27

Капіталізація на 13 січня: $10,9 млрд

GoodRx – це цифрова платформа у сфері охорони здоров’я та телемедицини, яка надає передплату на послуги медичної допомоги, знижки за рецептами лікарів для мешканців США та рішення для виробників фармацевтичних лікарських засобів. GoodRx має мобільний додаток для iOS та Android, а також сайт, де клієнти можуть порівнювати ціни на рецептурні ліки в 70 000 аптек.

Основний дохід платформа отримує від операцій із рецептами: коли клієнти вибирають ліки у певній аптеці через GoodRx, менеджери з аптечних пільг платять платформі комісію з покупки.

Ринок лікарських рецептів у США аналітики GS оцінюють у $523 млрд у 2020 році. GoodRx, на їхню думку, має доступ до половини цього ринку обсягом $236 млрд.

Ринок, на якому працює GoodRx, в пандемію виявився перенасиченим і зараз у цьому секторі йде активна консолідація через операції злиття та поглинання.

На його думку, зараз папір недооцінений. Але чи зростатимуть акції GoodRx у період, коли епідеміологи говорять про те, що «омікрон» може бути останнім сильним штамом, — дуже велике питання.

Coursera (COUR)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $32

Ціна акції на момент закриття 13 січня: $22,6

Капіталізація на 13 січня: $3,2 млрд.

Coursera – онлайн-платформа для навчання людей по всьому світу. Компанія була створена у 2012 році, штаб-квартира знаходиться у Каліфорнії. У 2020 році на Coursera було зареєстровано 77 млн. учнів. Компанія співпрацює з більш ніж 6000 навчальними закладами, 150 університетами та 50 галузевими організаціями.

Заробляє Coursera за фріміум-моделлю – студенти можуть безкоштовно проходити курси, однак платять, якщо хочуть отримати сертифікат. Ще один сегмент доходу платформи – це корпоративна річна підписка для працівників компаній.

GS прогнозує, що в наступні п’ять років виручка Coursera зростатиме в середньому на 38% і в 2026 році досягне $238 млн. Витрати на здобуття вищої освіти склали $2,2 трлн у 2019 році, і очікується, що до 2025 року вони зростуть до $2 4 трлн, відзначають у GS.

ACV Auctions (ACVA)

Прогноз GS ціни акції на горизонті 12 місяців: $26

Ціна акції на час закриття 13 січня: $16

Капіталізація на 13 січня: $2,5 млрд.

ACV – онлайн-сервіс купівлі та продажу вживаних автомобілів. Користувачі платформи можуть придбати автомобілі на ACV через онлайн-аукціони. Компанія також пропонує додаткові послуги страхування та транспортування авто, техогляди тощо. Продавці платять ACV фіксовану ціну з продажу автомобіля, а покупці платять комісію залежно від ціни придбаної машини (максимум $450). Станом на кінець 2020 року ACV працювала на 125 територіях США.

За даними компанії, світовий автомобільний ринок становить близько $230 млрд, включаючи приблизно 22 млн автомобілів, що щорічно купуються і продаються оптом. За підсумками 2020 року, сукупна вартість проданих на онлайн-сервісі товарів склала $3,3 млрд, що на 86% більше, ніж у 2019 році. Загалом на майданчику здійснили угоди понад 16 000 учасників. За розрахунками Goldman Sachs, у наступні п’ять років сукупна вартість товарів сервісу зростатиме в середньому на 28% і в 2026 році досягне $24,47 млрд. Виручка в середньому зростатиме на 32% і через п’ять років становитиме $1,37 млрд, припускають аналітики .

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu