Життя, Люди, Новини, Поради

Справа дружби: 5 способів завести нових друзів та зберегти старих

03 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Соціальні зв’язки – важлива частина людського життя, і над їх розвитком потрібно працювати.

Скільки людей стикаються з труднощами у пошуку нових друзів? У дорослому житті ми завалені обов’язками, а часу на спілкування та пошук спільних інтересів залишається дуже мало.

Останні півтора роки були особливо складними. Судячи з деяких даних, більше половини працівників у той чи інший період пандемії працювали з дому, і особистий та професійний світ повністю перемішалися. Багато людей відчували себе виснаженими, зголоднілими за вільним часом та ізольованими.

Сильні соціальні зв’язки неймовірно важливі. Довгострокові дослідження показують чіткий зв’язок між близькими стосунками та стійким щастям. Тому якщо одна з ваших цілей на 2022 рік — завести більше друзів, читайте далі. Декілька простих порад допоможуть вам розширити коло спілкування.

Виділяйте час для спілкування

Якщо під час пандемії ваш графік став надто насиченим, ви не самотні. Але для того, щоб завести нових друзів (і підтримувати зв’язок зі старими), необхідно розставляти пріоритети у соціальних взаємодіях так само, як і в інших справах. Якщо плани руйнуються в останню хвилину або ви знаходите привід, щоб відмовитися від зустрічі за чашкою кави, соціальні зв’язки поступово руйнуються та зникають. І незабаром ви ставите питання, що ж трапилося з вашою дружбою з однокласником або колегою, яким ви завжди захоплювалися.

Не соромтеся складати плани. Дружба будується на постійних зусиллях, позитивному настрої та вразливості. На думку генерального директора Jun Group Корі Вайнера, вразливість часто помилково сприймається як вивертання душі навиворіт. Насправді важливо вміти бути собою серед інших людей. «Це не означає, що треба йти на величезний ризик та відкривати душу, – пише Вайнер. — Чи відчуваєте ви, що можете бути собою перед цією людиною?»

Докласти зусиль — це не просто поставити позначку «Подобається» у соцмережі або надіслати групове розсилання «Зі святом». Зателефонуйте другові, поки гуляєте з собакою або миєте посуд. Або запросіть нового співробітника на обід. Такі прості дії показують, що ви зацікавлені у відновленні або створенні тісного контакту.

Покладайтеся на свої інтереси

Доросле життя зазвичай обертається навколо роботи та сім’ї, тому дуже складно підтримувати особисті інтереси та займатися хобі. Щоб це зробити, спробуйте приєднатися до локальних організацій.

Творче, тактильне хобі, наприклад, малювання або флористика, підвищує повсякденну продуктивність та здатність вирішувати проблеми. І допомагає знаходити нових друзів зі схожими інтересами. Свята та перемоги, пов’язані з цими заняттями, принесуть ще більше задоволення.

Дійте свідомо

Легко переконати себе, що можна обійтися без спілкування. Але вигоряння та самотність стали зустрічатися дедалі частіше під час сплеску віддаленої роботи, а це означає, що нам важливо спілкуватися з іншими людьми.

Автор книги «Справа дружби» Шаста Нельсон закликає працюючих батьків замислитися над соціалізацією дітей, яким доводиться вчитися з дому під час пандемії. На її думку, діти не одразу усвідомлюють потребу у спілкуванні, але батько має розуміти, що їм це потрібно. «Ми знаємо, що діти, які навчаються вдома, потребують задоволення своїх соціальних потреб, і батьки мають надати їм цю можливість. Навіть працюючи з дому, можна розвивати соціальні зв’язки, але треба підходити до цього більш свідомо», — каже вона.

Не біжіть попереду паровоза

Нікому не хочеться починати нові відносини, почуваючи себе повністю спустошеними. Так, приємно виговоритись і поскаржитися новому другу, але якщо ви завжди виглядаєте нещасними, коли розмовляєте з людьми, це втомлює. Як зазначає Вайнер, «дружба майже завжди складається поступово як результат спільного проведення часу та постійних зусиль».

Не поспішайте і проявляйте непідробний інтерес до людей, щоб завести справжню дружбу, яка триватиме довше, ніж кілька випадкових зустрічей за ланчем. Це нормально, якщо ви почуваєтеся трохи не у формі. Це нормально, коли спочатку виникає дискомфорт, особливо коли співрозмовники не знайомі один з одним, – говорить він. — Прийміть, що перші кілька зустрічей будуть незручними. Це зніме напругу, пов’язану з необхідністю відразу ж порозумітися, і спонукає людей розкритися краще».

Вкладайте у цікавих людей

Щоб знайти хороших друзів, шукайте людей, з якими, як вам здається, ви змогли би потоваришуватися. Можливо, у вас із ними є щось спільне поза роботою або вони просто приваблюють вас як особистості. Складіть список людей, з якими ви хотіли б познайомитися, а потім поставте мету щотижня звертатися до потенційного нового друга. Пам’ятайте: щоб збудувати відносини, потрібно витратити час на встановлення міцного зв’язку з людьми. Жодна тривала дружба не починається відразу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu