Бізнес, Маркетинг, Новини, Поради

Де вивчати маркетинг та бізнес у Великій Британії? Топ-10 MBA та магістерських програм

15 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Незважаючи на пандемію, освітні програми у Великій Британії, як і раніше, доступні для студентів. Більше того, країна поступово пом’якшує ковидні обмеження: наприклад, із лютого до Великобританії можна буде в’їхати без карантину після прибуття.

Розповідаємо про цікаві програми для підприємців, власників бізнесу та професіоналів маркетингу, які планують просувати свої продукти на ринок, використовуючи досвід британських колег.

Де вивчати маркетинг та бізнес у Великій Британії? Топ-10 MBA та магістерських програм - porady, news, online-marketing, businessДе вивчати маркетинг та бізнес у Великій Британії? Топ-10 MBA та магістерських програм - porady, news, online-marketing, business

Що таке MBA

MBA – Master of Business Administration, у перекладі – «майстер ділового адміністрування». Для навчання на MBA потрібно мати закінчену вищу освіту та досвід роботи у бізнесі не менше 2-3 років.

Така програма буде цікава менеджерам середньої ланки, які прагнуть стати топ-менеджерами, а також керівникам вищої ланки, щоб розвинути професійні компетенції, отримати новий інструментарій та можливість поглянути на свою роботу через призму нового досвіду.

MBA також будуть цікаві власникам бізнесу для розвитку та розширення своєї справи.

Для вступу на програми MBA потрібно:

 • результати тесту GMAT (тест є частою умовою для вступу, але не завжди є обов’язковою);
 • рекомендаційні листи;
 • есе на задану тему;
 • мовний сертифікат (IELTS);
 • пройти співбесіду.

Лондонська школа бізнесу (London Business School)

Старт: серпень 2022

Де: Лондон

MBA Лондонської школи бізнесу Forbes назвав найкращою у світі. Тут дуже гнучка навчальна програма, яка вибудовується в залежності від переваг та інтересів конкретного студента. Він сам обирає, з яких курсів складатиметься його навчання. Воно може тривати від 15 до 21 місяця. При цьому тривалість не позначиться на вартості навчання: за будь-якого розкладу воно становитиме £92,735 за весь період навчання.

Навчання у Лондонській школі бізнесу – це можливість наростити важливі професійні контакти зі спеціалістами з усього світу. Випускники програми успішно розвивають свою справу і мають великий попит на ринку праці. 90% випускників 2020 року отримали пропозицію про працевлаштування протягом чотирьох місяців після закінчення навчання, незважаючи на складну ситуацію на ринку праці у зв’язку із COVID-19.

Бізнес-школа Оксфордського університету (Saïd Business School)

Старт: 19 вересня 2022

Де: Оксфорд

Оксфордська MBA поєднує в собі сувору академічну традицію та найінноваційніші підходи. Програма надає можливість заглибитись саме в ті галузі бізнесу, які особливо цікаві для самого студента. Ця MBA по-справжньому міжнародна: понад 90% студентів програми – іноземні студенти, які представляють 67 різних країн.

MBA від Saïd Business School триває рівно рік і коштує £65,520.

Кембриджська бізнес-школа (Cambridge Judge Business School)

Старт: вересень 2022

Де: Кембрідж

У 2021 році Financial Times визнала Кембриджську програму MBA найкращою у Сполученому Королівстві. 89% випускників, які брали участь в опитуванні видання, визнали, що вони змогли досягти цілей, які ставили перед собою, надходячи на MBA.

Тут приділяють увагу як розвитку практичних навичок, значимих у бізнес-адмініструванні, так і soft skills,які необхідні для успішної професійної комунікації, розвитку лідерських якостей і, як наслідок, побудови успішної кар’єри. 85% випускників у 2020 році отримали пропозицію щодо працевлаштування протягом трьох місяців після випуску.

Програма триває рівно рік і коштує £61,000.

Бізнес-школа Уоріка (Warwick Business School)

Старт: 26 вересня 2022

Де: Ковентрі

Ця MBA Уорікського університету в 2021 році стала найкращою у Великобританії та 17-ою у світі за версією The Economist. Рік інтенсивного навчання допомагає студентам вирости професійно та особистісно і для багатьох стає важливим кроком до зміни своєї кар’єри: чи то новий напрямок, функціонал чи розкриття потенціалу.

Студенти отримують можливість попрацювати як мінімум із двома клієнтськими бізнес-проєктами, що допомагає їм здобути не лише практичний досвід, а й корисні контакти. Бізнес-школа обіцяє познайомити своїх студентів із такими компаніями, як Microsoft, Williams F1 та JP Morgan.

Вартість навчання у 2022 році становитиме £45,950.

Бізнес-школа Манчестерського університету (Alliance Manchester Business School Cranfield)

Старт: вересень 2022

Де: Манчестер

MBA в Манчестерському університеті може тривати 12, 15 або 18 місяців. У найкоротшу програму включено лише лекції та семінари. Програма, що триває 15 місяців, включає додатково одне стажування. А ті, хто навчаються 18 місяців, можуть пройти і стажування та навчання з обміну в іншій країні. Студенти стажуються в таких компаніях як Google, Microsoft, Amazon Lauch, Amazon Operations, American Express.

Програма наголошує на розвитку кар’єри кожного магістранта. Фахівці бізнес-школи з кар’єрного консультування телефонують зі студентами, які надійшли на програму, ще до того, як ті приїжджають на навчання до Манчестера.

Така сфокусованість на кар’єрі дає відмінні результати: 92% випускників протягом року після закінчення програми знаходять роботу, а через три роки їхня зарплата зростає в середньому на 101% і досягає $133,956 на рік.

Вартість навчання становитиме £46,000.

Магістратури в галузі маркетингу

Ще одна потрібна сьогодні область — маркетинг. Тут є різні напрямки: міжнародний маркетинг, маркетинг у моді та преміум-сегменті та, мабуть, одна з найпопулярніших сьогодні областей — діджитал-маркетинг.

Щоб вступити в одну з представлених нижче магістратур і почати навчатися у вересні, вам знадобиться:

 • Ступінь бакалавра або спеціаліста із середнім балом не нижче 4,5 (за п’ятибальною системою);
 • Сертифікат IELTS від 6.0 та вище;
 • Мотиваційний лист;
 • Рекомендаційні листи;
 • CV (залежить від програми);
 • Есе (залежить від програми).

Діджитал-маркетинг у Королівському коледжі Лондона (King’s College London)

Де: Лондон

King’s є одним із найкращих університетів Великобританії, входячи до групи «Рассел». Його магістерська програма пропонує студентам поглянути на діджитал-маркетинг по-новому, вчить їх різним підходам, що допомагає випускникам вигідно виділятися на тлі інших фахівців цієї галузі.

Студенти знайомляться з ключовими локальними та глобальними трендами діджитал-маркетингу, вивчають онлайн-поведінку споживачів, брендинг, маркетинг у соціальних мережах та нейромаркетинг, а також навчаються аналізувати, оцінювати та керувати ринковими можливостями у контексті Web 2.0.

Магістерська програма триває рік і коштуватиме £29,850.

Маркетинг у преміум-сегменті у Бізнес-школі Каледонського університету Глазго (Glasgow Caledonian University)

Де: Лондон

Лондонська філія університету, де проходить навчання на програмі, має кілька основних спеціалізацій та сильних напрямків, серед яких міжнародний маркетинг у сфері моди та преміум-сегменті.

Лекції читають фахівці з Франції, США, Тайваню, Китаю, Іспанії та Італії. Завдяки сучасним методикам навчання та практичним стажуванням випускникам Каледонського університету вдається швидко знаходити престижну, високооплачувану роботу по всьому світу: відсоток успішного працевлаштування протягом півроку після випуску сягає 96%.

Ця магістерська програма може тривати один чи два роки. Дворічне навчання включає не лише програму магістратури, а й практику довжиною у два триместри, яку повністю підготує університет. Студент сам обирає, чи хоче він пройти практику, чи навчатиметься лише один рік.

Рік навчання на програмі коштуватиме £13,500.

Маркетинг в Единбурзькому університеті (University of Edinburgh)

Де: Единбург

У 2020 році ця магістерська програма зайняла 11-й рядок рейтингу QS World University Rankings.

Програма призначена для тих, хто раніше вивчав бізнес та менеджмент, а тепер прагне стати спеціалістом з інноваційного маркетингу, який зможе приймати стратегічні рішення під час створення успішних продуктів та послуг. Ця магістратура, поєднуючи в собі теорію і практику, допоможе стати фахівцем, що критично мислить, затребуваним роботодавцями.

З моменту вступу на програму магістрантів супроводжують спеціалісти університетської Student Development Team, підтримуючи їх у професійному розвитку. Це дозволяє магістрантам ставати фахівцями, потрібними на ринку праці в усьому світі. Випускники працюють у таких компаніях як Adobe, Amazon, Huawei, Johnson & Johnson, Louis Vuitton, Moët Hennessy, Nestle.

Навчання триває один рік. Вартість іноземних студентів становитиме £26,300.

Міжнародний Маркетинг у Ньюкаслському університеті (Newcastle University)

Де: Ньюкасл-апон-Тайн

Програма охоплює галузі глобальної комунікації та управління брендом, управління взаємовідносинами з клієнтами та діджитал-маркетингу. Вона розроблена спеціально для тих, хто прийшов з іншої сфери та хоче почати свою кар’єру в маркетингу.

Ця магістра є однією з шести у Великій Британії, які дозволяють випускникам отримати статус члена Market Research Society (MRS) без будь-яких додаткових іспитів.

Програма триває рік і коштує £24,000 для іноземних студентів.

Диджитал-маркетинг та аналітика в Кентському університеті (University of Kent)

Де: Рочестер, Чатем

Програма дозволяє розвинути глибоке розуміння теорії та методологій для роботи з цифровими медіа та стати досвідченим фахівцем у галузі аналітики ефективності. Основний фокус магістратури спрямований на маркетингові показники та практику застосування діджитал-кампаній для реального бізнесу.

Навчання на цій програмі проходить у кампусі в Медуєї, неподалік міст Рочестера та Чатема.

Майстер триває один рік і коштує £21,200.

Кожна з програм претендує на те, щоб називатися найкращою. Щоб визначитися було легше, пропонуємо невеликий чек-лист із ключових порад.

1. Локація

Лондон як столиця здається найвдалішим вибором, але далеко не всі найкращі програми в галузі маркетингу та бізнесу зосереджені у цьому місті. Варто звернути увагу на університети в різних частинах Великобританії: для старту маркетингової кар’єри після зміни спеціалізації, наприклад, можна поїхати в Newcastle University, а для того, щоб заглибитися в області бізнесу, що цікавлять саме вас, варто поступати на MBA в Said Business School.

Тим більше що транспортна інфраструктура у Великій Британії розвинена добре, і відвідати столицю можна у вихідні чи свята.

2. Майстер або MBA?

Якщо порівняти магістратуру та MBA, то перша включає більш універсальну базову програму і більше підійде тим, хто не має робочого досвіду. Якщо ж ви спеціаліст, у вас є свій налагоджений бізнес або ви є маркетологом рівня топ-менеджера, то вам швидше підійде програма MBA.

3. Вік

У тих, хто вступає до магістратури, періодично виникає питання: до якого віку можна опинитися в лавах студентів. У британських університетах немає обмежень за цим параметром: хоча більшість студентів магістерських програм – це молоді люди віком від 21 до 25 років, проте на програмах неповного дня багатьом студентам більше 26 років, а чверті учнів – більше 36. Часто на сторінці університету можна знайти позначку або про середній вік студентів на курсі або про робочий стаж (програми MBA).

4. Спеціалізація

Якщо у вас в портфоліо вже чимало успішних проєктів, або ви знаєте сферу, в якій плануєте працювати, варто вибирати спеціалізований курс у маркетингу. Диджитал-маркетологам можна порадити King’s College London та University of Kent, а тим, хто хоче вивчити маркетинг у галузі моди, варто розглянути програму у Glasgow Caledonian University.

5. Фінанси

Вартість навчання у Великій Британії досить висока, але багато університетів пропонують іноземним студентам стипендії. До речі, крім оплати навчання, не забудьте прорахувати ваші витрати на проживання, харчування, одяг, дозвілля та дрібні витрати. Вибираючи магістратуру або MBA не в Лондоні, можна суттєво заощадити.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu