Життя, Новини, Поради, Продуктивність

Таймбоксинг: техніка тайм-менеджменту, яка підходить усім

21 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Усім нам властиво відкладати зміни на краще і вигадувати причини, чому дієта чи програма для планування нам не підійде. Нір Еяль, поведінковий дизайнер та автор бестселера «Невідволікаючі. Як керувати своєю увагою та життям», розповів, як подолати цю звичку та ефективно керувати своїм часом.

Починайте з простого

Пам’ятайте: будь-який прогрес, навіть поступовий, це прогрес.

Багатьом важко планувати час, бо їхній розклад непередбачуваний. Можливо, їх навантаження змінюється з кожним днем, або залежить від клієнтів або начальника. Але є техніка тайм-менеджменту, яка припускає гнучкість. Досить робити кілька невеликих кроків щодня.

Насамперед, розділіть справи на дві категорії.

  1. Реактивна робота – дзвінки, спілкування, робоче листування тощо.
  2. Рефлективна робота — те, що можна робити лише у зосередженому стані: планування, стратегії, підготовка тексту, розумові завдання.

Метод таймбоксінгу передбачає, що ми заздалегідь блокуємо час (будь-яку кількість) для рефлективної роботи. Навіть якщо вдасться запланувати 15 хвилин, це хороший початок.

Просто повідомте оточуючим, що ви недоступні в цей час. Нехай колеги знають, що вони не повинні підходити до вас, призначати зустрічі або чекати на відповідь по email.

Якщо не виділяти час для рефлективної роботи, рано чи пізно ви відчуєте, що біжите стрімголов у неправильному напрямку.

Згодом ви відчуєте користь цього методу і вам захочеться практикувати його частіше.

Не бійтеся керувати часом

Для більшості людей проблема не в тому, що тайм-менеджмент їм не допомагає. Вони дозволяють оточуючим примушувати їх робити те, що вони не хочуть – їм комфортніше бути відомими.

Але в такому разі вони не можуть приймати рішення, як витратити свій час. Вони можуть лише реагувати.

Люди з низькою продуктивністю не готові докласти додаткових зусиль, дозволяють реактивній роботі зайняти весь їхній вільний час і не залишають ресурсів для рефлексії.

В результаті вони відчувають страх, коли не зайняті, і заспокоюють себе, відволікаючись.

Таймбоксин корисний навіть для такої реактивної роботи, як співробітник кол-центру або медсестра. Залиште хоч трохи часу для рефлексії, і дайте своєму розуму почуття спокою, щоб продовжити рухатися вперед.

Плануйте розваги

Хто сказав, що у розкладі має бути лише робота?

Принадність таймбоксінгу в тому, що його можна застосувати до будь-якої сфери життя. Насправді в блокуванні часу для відпочинку є кілька плюсів.

  • Це дає нам легкість: ми знаємо, що скоро зможемо відпочити і відновитися.
  • Це знижує почуття провини, яке ми часто відчуваємо, коли байдикуємо.
  • Це приносить додаткове задоволення: ми робимо саме те, що запланували.

Нір Еяль зізнається, що не любить списків справ. Якщо таймбоксинг дозволяє поринути у відпочинок, список завжди тримає у напрузі: здається, що треба бути чимось зайнятим.

Почніть із простого та заплануйте денний час у вихідний день. Можливо, вам захочеться провести пару годин із сім’єю, прогулятися чи пограти у відеоігри.

Практикуйтеся, і з часом зможете використовувати таймбоксинг для всіх сфер життя. Не тому, що потрібно, а тому, що вам цього хочеться.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu