Криптовалюти, Новини, Технології

Чому криптовалюти можуть викликати залежність

22 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Протягом останніх п’яти років криптовалюти зростали та падали до рекордних значень. Психологи та психотерапевти виявили, що на цьому фоні зароджується нова область досліджень. Багато криптотрейдерів починають виявляти поведінку, яка нагадує різні форми залежності, такі як алкоголізм та ігроманія, але також відображає унікальні проблеми цього ринку.

Через деякий час після початку пандемії та перенесення психотерапевтичних сесій у Zoom Петті Фіоре почала помічати нову хворобу. Її нові клієнти, багато з яких були із Сан-Франциско, розповідали, як криптоіндустрія руйнує їхнє психічне здоров’я.

Занепокоєння про «втрачені можливості» супроводжувалися жалем, депресією та тривожністю. Фіоре і сама займається криптовалютним трейдингом, тому легко змогла розпізнати це явище.

У розпал пандемії, навіть коли вартість біткоїну та інших криптовалют зростала, до Фіори зверталися нові клієнти, так чи інакше пов’язані з індустрією як трейдери, так і співробітники криптокомпаній. А з початку грудня, після падіння багатьох цифрових валют, попит на послуги Фіоре взагалі підскочив.

Про подібне явище повідомляють й інші терапевти. З моменту обвалу крипторинку лондонський спеціаліст Пітер Кляйн, який також працює через Zoom, отримав 30-40 запитів. За останні чотири роки до нього зверталися не менше 70 клієнтів, які бажають обговорити криптовалюти.

«Залежність зводиться до зльотів і падінь», – стверджує Фіоре.

Вона, як і її колеги, вважає, що інвестиції в криптовалюти аналогічні азартним іграм щодо заохочення залежності. За її словами, цифрові активи обіцяють велику винагороду, але результат такий же непередбачуваний, як і в азартних іграх.

Причини виникнення залежності

Перший «криптоклієнт» звернувся до Фіори у 2020 році. Це був не інвестор, а співробітниця компанії, яка опікується первинним розміщенням токенів.

«Вона займалася збором грошей в індустрії, яка все ще вважається новою», – розповідає Фіоре, додаючи, що для деяких вона взагалі здається фінансовою пірамідою. Необхідність боротися з недовірою людей, навіть за умов коливання цін, почала позначатися психіці клієнтки.

Інвестори, які звертаються до Фіори, стикаються зі схожим впливом через нестабільність ринку.«На відміну від фондового, криптовалютний ринок працює цілодобово», – розповідає вона.

«Торгувати можна 24 години на добу. Цей наркотик доступний завжди», – стверджує Фіоре.

Збожеволівши на криптовалютах, заробляючи на них і втрачаючи через них гроші, люди перевертають своє життя з ніг на голову. Змінюються їх структури витрат, цикли сну, відносини, соціальні пріоритети та фінансова стабільність.

Проте не лише ті інвестори, що зазнають збитків, стурбовані своєю фіксацією. Півроку тому на Reddit-каналі r/CryptoCurrency розпочалося обговорення криптовалютної залежності. Воно розрослося майже до тисячі коментарів, в яких люди описували, як у них сформувалася залежність.

«Я роблю ставки на спорт практично все своє життя, і криптозлети та збільшення інвестицій у три, чотири, десять разів приносять набагато більше задоволення, ніж ставки на спорт», — написав один із користувачів.

Інший визнав: «Перевірка курсу криптовалют – моя щоденна доза дофаміну. Це безумовно дешевша і менш згубна залежність, ніж гольф чи алкоголь, або й те, й інше, але це все ж таки залежність».

Поширеність явища

Звичайно, не у кожного криптоінвестора порушується психічний стан. Кляйн, який і сам торгує криптовалютами, зазначає, що у більшості залежність не розвивається.

Багато його клієнтів – чоловіки, і це підтверджує твердження про те, що чоловіки більш схильні до залежності, ніж жінки. Більшості з них від 20 до 30 років, але є й ті, кому більше 40 років і які вже страждали на залежність від інших речовин. У всіх клієнтів Кляйна спостерігаються основні труднощі: тривожність, депресія, схильність до залежності та побутові проблеми.

Кляйн розповів історію одного зі своїх клієнтів, змінивши деякі подробиці, щоб зберегти конфіденційність. Йому вдалося добре заробити на криптовалютах, проте він зіштовхнувся із проблемами у шлюбі. Криптовалюти стали способом втекти від цих проблем.

У подібних ситуаціях потрібно усувати не саму криптозивність, а «стабілізувати життя» людей у ​​відносинах. За словами Кляйна, це стандартний підхід до будь-якого типу залежності: «Потрібно знайти сигнали в оточенні цих людей, які потребують торгівлі».

Ці клієнти нагадують Кляйну та інших представників фінансового сектора: та сама компульсивна поведінка, тривожність і схильність страждати мовчки. «У цьому й проблема із криптозалежністю, — стверджує він. – Вона не помітна збоку. Вона не викликає похмілля та не робить людей агресивними. Але все закінчується тим, що вони втрачають гроші та закладають свої будинки».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu