Бізнес, Новини, Стартапи, Технології

Є зайві гроші? Ось 3 напрямки, куди їх варто вкласти у 2022 році

23 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Коли мова заходить про стартапи, насамперед на думку спадають розробки майбутнього, інноваційні ідеї або нові технології, які здатні змінити світ. Але це лише зовнішній бік прогресу. Свого часу Microsoft і Amazon теж починали як стартап, але за великим ім’ям стоїть велика праця. Про це у своєму блозі для MC.today розповідає засновник VideoGears та директор з маркетингу в Money 24/7 Антон Дяченко. 

За час існування VideoGears я встиг познайомитися з багатьма підприємцями та бізнесменами, але все одно продовжую щоразу захоплюватися незвичайними та цікавими людьми.

Є зайві гроші? Ось 3 напрямки, куди їх варто вкласти у 2022 році - tech, startups, news, businessЄ зайві гроші? Ось 3 напрямки, куди їх варто вкласти у 2022 році - tech, startups, news, business

Цього разу я поспілкувався із засновницею венчурного фонду TA Ventures та людиною з топ-60 найвпливовіших жінок України Вікторією Тігіпкою. Ось що нового я дізнався про специфіку стартапів та труднощі, які у них виникають.

У 25 років заробила перший мільйон доларів

Вікторію без перебільшення можна вважати першою бізнес-леді незалежної України. Комерційна жилка виявилася в неї ще у школі, а свою першу міжнародну компанію вона відкрила у 21 рік. Вже у 25 заробила перший мільйон доларів.

За 12 років її венчурний фонд виділив понад $60 млн для різних стартапів. На рахунку TA Ventures вже близько 200 вкладень.

Чи можна розвивати стартап в Україні

Ми звикли до думки, що в нашій країні немає місця розвитку та просуванню власних ідей. Переважно це пережитки 90-х, які залишили по собі відчуття розрухи. Ще живі й образи олігархів, що розповніли, які скуповують проекти за безцінь.

Стартап-індустрія – це повноцінний бізнес-напрямок, який потребує ідеального тайм-менеджменту, регулярних оцінок вартості, вічного моніторингу ринку та його тенденцій для укладання перспективних угод.

Насправді, в Україні багато класних спеціалістів та компаній. Про це свідчать цифри щорічних інвестицій.

Наприклад, як я вже казав, лише один фонд Вікторії Тігіпко видав понад $60 млн інвестицій. Це говорить про те, що ідей набагато більше, ніж інвесторів, які готові вкладатись у них.

Але хто у цьому винен: держава чи нинішня екосистема бізнесу?

«Дуже складно розвивати стартапи в екосистемі, де немає можливості піднімати гроші та немає можливості продавати ці компанії, – вважає Вікторія. – Тобто зараз атмосфера така: або створювати “стійкі” компанії, або такі, що виступають як тест-драйв, а далі вже можуть масштабувати свої операції в Європі чи світі».

Що потрібно, щоб просунути свою ідею

Думаю, у всіх з’явилися геніальні ідеї, особливо це відбувається саме в душі. І саме в цей момент, коли ми, начебто, стоїмо на порозі значущого проекту, починаються технічні проблеми.

Що ж чекає стартапера-початківця? Пара тижнів очікувань, поки проект проаналізують та розглянуть інвестори, але навіть тут є купа своїх труднощів та умов.

«За часом – від тижня до місяця. Залежить від того, скільки компанії дають нам часу, тому що вони мають свої інвестиційні раунди, – коментує це питання Вікторія. – Буває, що це один тиждень, і ми маємо кинути все і за тиждень провести аналіз продукту та прийняти рішення. Є стартапи, де у нас часу набагато більше, що дозволяє вільно та спокійно пройти всі етапи аналізу».

Стартапи та крипта

Одна з моїх улюблених тем – криптовалюта. І тут я не помилився. За словами Вікторії, той, хто не розуміє, що це таке, дуже ризикує.

Є зайві гроші? Ось 3 напрямки, куди їх варто вкласти у 2022 році - tech, startups, news, business

Вікторія Тігіпко та Антон Дяченко

Інвестиція може бути як прямою, так і цифровою, коли в хід йдуть нові, сучасні гроші. Звична банківська система змінюється, і венчурні фонди, які буквально працюють із майбутнім нашого світу, вже відчувають цю тенденцію.

Топ-3 напрямки для інвестицій у 2022 році

  1. Основний тренд – цифровий бізнес. Саме в цей напрямок прагнуть всі офлайн-гравці, які вже мають бізнес і капітал, але вони досягли стелі через відсутність цифрових технологій. Сьогодні все більше клієнтів йде в цифровий бізнес, що робить цей напрямок одним із найперспективніших у наступному році.
  2. Технологічна їжа – новий напрямок, який набирає обертів на хвилі екологічності. Штучне м’ясо та альтернативний спосіб вирощування продуктів, який зможе змінити наш світ до невпізнання.
  3. Біотехнології – люди прагнуть знайти «філософський камінь». Можливо, у майбутньому сироватка безсмертя перестане бути фантастикою, але зараз дедалі більше проектів спрямовані на боротьбу із людською природою. Мова про старіння та його наслідки. Альцгеймер, деменція та інші проблеми, які приходять із віком, заважають геніальним розумам створювати далі. Але що, якщо це змінити? Яким стане наше життя тоді?

На запитання особистих переваг Вікторія відповіла так:

«Екотема. Нині це дуже популярно. Люди стали дбати про те, що вони їдять, що використовують. Наприклад склад продуктів, упаковка, косметика. Для споживача важливо, щоб це не містило шкідливих речовин та не впливало на навколишнє середовище».

Небагато цифр

За 2021 рік саме поняття грошей та інвестицій зросло вдвічі. Не лише у нас, а й у Європі, й у США. Якщо раніше рекомендації для інвестицій у венчурні фонди були на рівні 15%, то зараз вони зростають і стають дедалі більшими. Це приваблює більше інвесторів, люди хочуть дізнатися, куди вкладати гроші.

Розібратися в цьому дуже складно, на це потрібно витрачати час, цьому треба вчитися, цим горіти.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu