Бізнес, Новини, Підприємництво, Спільнота, Стартапи, Топ

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему?

07 Лютого, 2024

Не забудьте поширити ❤️

CRM системи стають необхідним елементом в управлінні сучасним бізнесом. Вони допомагають компаніям зберігати, аналізувати та використовувати великі обсяги даних для поліпшення взаємодій з клієнтами та оптимізації бізнес-процесів. Впровадження ефективної CRM системи може виявитися стратегічним кроком для підприємства, сприяючи його стійкому росту та конкурентоспроможності.

CRM система допомагає залучати нових клієнтів, покращити обслуговування і в результаті збільшити прибутковість бізнесу.

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, businessCRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, business

Перед вибором CRM системи завжди виникають питання, адже це серйозний крок для бізнесу. Давайте розберемо самі поширені з них

 1. Що таке CRM система
 2. Яку вигоду отримує бізнес
 3. На, що звернути увагу перед вибором
 4. П’ять популярних CRM системи в Україні

Ця стаття допоможе зрозуміти вам, як обрати оптимальну CRM систему для інтернет-магазинів.

Що таке CRM система

CRM (Customer Relationship Management) або система управління відносинами з клієнтами — це комплекс технологій, практик та стратегій, спрямованих на ефективне управління та покращення взаємодії з клієнтами. Основна мета CRM полягає в тому, щоб зробити взаємодію з клієнтами більш ефективною, збільшити їхню задоволеність та забезпечити тривалі відносини.

Ця технологія дозволяє збирати, аналізувати та використовувати інформацію про своїх клієнтів з метою покращення обслуговування, залучення нових клієнтів та збільшення прибутковості.

Основні аспекти:

✅ Збір даних клієнтів, такі як контактна інформація, історія покупок, участь в рекламних акціях, відгуки та інше – дозволяє компаніям краще розуміти своїх клієнтів і персоналізувати обслуговування.

✅ Аналіз даних допомагає визначити ефективність маркетингових кампаній, управління продажами та інші аспекти бізнесу. Звіти та аналітика допомагають приймати обґрунтовані рішення для подальшого розвитку компанії.

✅ Автоматизація багатьох бізнес-процесів, таких як управління продажами, маркетингові кампанії, обробка замовлень – дозволяє оптимізувати час та ресурси, покращуючи ефективність роботи компанії.

✅ Зберігання даних у хмарі забезпечує доступ до інформації з будь-якого пристрою та місця, покращуючи мобільність та доступність для команди.

✅ CRM дозволяє вдосконалювати процес надання клієнтського сервісу, шляхом автоматизації обробки запитань, служби підтримки та відстеження проблем. Це сприяє покращенню задоволеності клієнтів і зміцненню їх лояльності.

Яку вигоду отримує бізнес

Використання CRM системи надає численні вигоди для бізнесу, особливо в умовах сучасного конкурентного середовища.

Коротко:

використання CRM системи може допомогти підприємствам покращити ефективність взаємодії з клієнтами, збільшити продажі та покращити загальні результати бізнесу.

Розгорнуто:

Покращення обслуговування клієнтів:

CRM дозволяє збирати та аналізувати дані про клієнтів, що полегшує створення персоналізованих пропозицій та поліпшує якість обслуговування.

Збільшення продажів:

Автоматизація процесів управління продажами дозволяє ефективніше відслідковувати потенційні угоди, надає можливості для персоналізації пропозицій та вдосконалення стратегій продажів.

Оптимізація маркетингу:

Збір та аналіз даних про клієнтів допомагає визначити ефективність рекламних кампаній, а також підтримує створення та розсилку персоналізованих маркетингових матеріалів.

Підвищення лояльності клієнтів:

Ефективне управління відносинами дозволяє підприємствам легше розуміти і задовольняти потреби своїх клієнтів, що сприяє збереженню та підвищенню лояльності.

Ефективне використання ресурсів:

Автоматизація бізнес-процесів та оптимізація роботи забезпечують раціональне використання ресурсів, що призводить до збільшення продуктивності та зниження витрат.

Аналіз та прогнозування:

Звітність та аналіз даних допомагають виявляти тенденції, розуміти потреби ринку та робити обґрунтовані стратегічні рішення.

Мобільність та гнучкість:

Багато CRM систем пропонують мобільні додатки та можливість роботи в хмарі, що забезпечує доступ до важливої інформації з будь-якого місця та пристрою.

На, що звернути увагу перед вибором CRM системи

Вибір CRM системи є важливим стратегічним рішенням для будь-якого бізнесу, і важливо враховувати ряд ключових аспектів перед прийняттям рішення. Річ в тім, що впровадження CRM системи потребує ресурсів, таких як: фінанси та час на вивчення. Тому, щоб ваші витрати дійсно оправдали себе потрібно звернути на такі аспекти:

 • Відповідність потребам бізнесу:

Визначте чіткі цілі та потреби вашого бізнесу, і оберіть CRM, яка найкращим чином відповідає цим вимогам. Різні CRM системи можуть мати спеціалізовані функції для різних індустрій чи видів діяльності.

 • Легкість використання та інтеграції:

Оберіть систему, яку легко зможуть використовувати ваші співробітники та колеги. Легкість навчання та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс важливі для швидкого прийняття системи. Також важливо перевірити можливості інтеграції CRM з іншими існуючими інструментами у вашій компанії (наприклад, електронна пошта, соціальні мережі).

 • Складність та обсяг функцій:

Аналізуйте потрібні функції та можливості CRM відповідно до потреб вашого бізнесу. Велика кількість функцій, які вам не потрібні, можуть ускладнити використання системи. Оберіть CRM з функціями, які найкраще підходять вашій діяльності.

 • Вартість та витрати:

Оцініть вартість впровадження та утримання CRM системи. Порівняйте різні варіанти оплати (місячні платежі, річна плата, плата за користування), а також витрати на налаштування та підтримку.

 • Хмарні технології та безпека:

Розгляньте можливість використання хмарних технологій для доступу до CRM. Важливо також перевірити рівень безпеки системи, особливо якщо вона містить конфіденційні дані про клієнтів та бізнес-процеси.

 • Підтримка та навчання:

Врахуйте якість та доступність служби підтримки від постачальника CRM. Також, наявність навчальних матеріалів та ресурсів може вплинути на легкість впровадження системи.

 • Мобільність:

Якщо для вас важливо працювати з системою без прив’язки до конкретного місця , то переконайтеся, що CRM система підтримує мобільні пристрої та має відповідні додатки.

 • Відгуки користувачів та рейтинги:

Переглядайте відгуки користувачів та рейтинги CRM систем в інтернеті. Це може допомогти отримати реальний відгук про досвід використання системи.

Також, рекомендуємо звернути увагу, чи є в постачальника тестовий період! Це може зберегти ваші кошти, час та нерви.

П’ять популярні CRM системи в Україні

LP-CRM

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, businessLP-CRM є спеціалізованою CRM-системою, спрямованою на оптимізацію процесів продажів з лендінгів, маркетплейсів, інтернет-магазинів та роздрібної торгівлі. Ця система включає потужний функціонал, який сприяє зростанню ефективності взаємодії з клієнтами та управлінню продажами. Відзначається високою гнучкістю та легкістю освоєння, за відгуками користувачів

Ця комплексна CRM-система дозволяє охоплювати всі етапи функціонування інтернет-магазину в єдину платформу, від прийому заявок від покупців до завершення продажу та подальшого аналізу діяльності як компанії в цілому, так і продуктивності окремих менеджерів чи ефективності різних рекламних каналів.

Система вже має готові інтеграції з основними поштовими службами в Україні. Крім того, LP-CRM взаємодіє з IP-телефоніями, сервісами розсилок і популярними маркетплейсами, що робить її універсальним інструментом для підтримки та оптимізації різних бізнес-процесів.

Цей сервіс має структуру, побудовану на модульній системі, де кожен модуль може бути індивідуально налаштований або, в разі необхідності, вимкнений. Ця гнучкість дозволяє максимально адаптувати CRM під вимоги конкретного продавця.

CRM система LP – CRM представляє можливість використання у мобільній версії, що дозволяє керівнику завжди бути в курсі подій в режимі реального часу. Це дозволяє отримувати статистичні дані в режимі реального часу та вносити корективи в робочий процес вчасно.

Ось деякі ключові переваги LP-CRM:

1.Інтеграція:

– LP-CRM легко інтегрується з платформами електронної комерції, що дозволяє оптимізувати керування каналами продажів та підвищує продуктивність.

2. Інтеграція з маркетплейсами:

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, business

– Система легко інтегрується з відомими маркетплейсами, такими як: Rozetka та  PROM.UA, що дозволяє легко керувати та збирати замовлення в єдину базу.

3.Сегментація клієнтів:

– LP-CRM дозволяє групувати клієнтів за різними критеріями, що полегшує цільовий маркетинг та надання персоналізованих пропозицій.

4.Аналітика:

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, business– Система надає потужні аналітичні інструменти, які допомагають здійснювати аналіз поведінки клієнтів та ефективності маркетингових кампаній.

5. Автоматизація:
– Система надає можливість повністю автоматизувати рутинні задачі, що призводить до збільшення ефективності команди.

6.Інтеграція з поштовими та іншими службами:

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, business
– Інтеграція з поштовими службами, такими як Нова Пошта або УкрПошта: дозволяє створювати та відстежувати товарні накладні, друкувати їх та додавати в реєстр.

7.Інтеграція з IP-телефонією та SMS-розсилками:

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, business– Інтеграція з IP-телефонією та SMS-розсилками дозволяє оптимізувати комунікації та взаємодію з клієнтами.

8.Масштабування:

– LP-CRM легко масштабується відповідно до темпів росту бізнесу, що забезпечує просте керування збільшенням обсягу продажів.

9.Модуль ПРРО для створення чеків:

CRM-система для інтернет-магазинів. Як вибрати CRM-систему? - home-top, startups, community, entrepreneurship, news, business

– Завдяки модулю ПРРО ви можете легко створювати чеки, що спрощує процес фінансового обліку.

10. Адаптивна мобільна версія

– LP-CRM можна використовувати у адаптивній  мобільній версії, що дає постійний доступ до актуальних подій у режимі реального часу, своєчасно надаючи статистичні дані та можливість коригувати робочі процеси.

Також LP-CRM надає безкоштовний тестовий період!

Обираючи LP-CRM, компанії можуть отримати комплексний інструмент для оптимізації взаємодії з клієнтами та управління продажами, а також підтримки різноманітних бізнес-процесів у сфері електронної комерції та роздрібної торгівлі.

Voiptime CRM

Voiptime CRM є зручною системою для малих та товарних підприємств. Вона дозволяє оптимізувати обробку замовлень та автоматизувати процеси продажів в інтернет-магазині. Це дає можливість ефективно обробляти замовлення з різних маркетплейсів та зовнішніх сайтів в єдиному інтерфейсі. Система забезпечує повну інформацію про клієнтів, їх покупки та звернення.

Переваги включають детальні звіти по продажам, аналіз роботи співробітників, фінансову аналітику, синхронізацію залишків з маркетплейсами, повний облік товарообороту, розподіл замовлень, завдання для співробітників, архів замовлень, інтеграцію з поштовими службами, вхідні та вихідні дзвінки, та систему API.

 • Аналіз роботи співробітників
 • Фінансова аналітика та ефективність продажів:
 • Синхронізація залишків товарів з маркетплейсами:
 • Створення бази даних постачальників:
 • Розподіл замовлень між менеджерами:
 • Інтеграція з поштовими службами:
 • Вхідні та вихідні дзвінки:
 • Система API:

Huge Profit

Huge Profit – це CRM система, спеціально розроблена для полегшення управління товарним бізнесом. Система автоматизує ключові фінансові процеси, включаючи повну інвентаризацію товару, контроль продажів та розрахунок прибутку.

Основні переваги Huge Profit включають облік товарообороту, швидкий облік товару в два кліки, інтеграцію з ПРРО для створення фіскальних чеків, інтеграцію з маркетплейсами та службами доставок, а також облік та аналітику найприбутковіших напрямків продажів.

Ця система входить у склад системи ERP. З Huge Profit також можна вести облік витрат та доходів, відслідковувати постійних клієнтів, запускати програми лояльності та проводити аналіз найприбутковіших напрямків продажів.

 • Контроль продажів та підрахунок прибутку
 • Облік товарообороту
 • Надає можливість вибору між хмарним та ліцензійним обладнанням.
 • Фінансовий облік та мультивалютність
 • Відстеження постійних клієнтів та програми лояльності
 • Інтеграція з ПРРО
 • Інтеграція з маркетплейсами та сервісами доставок

Asteril CRM

Asteril CRM розроблено для ефективного управління процесами замовлень та логістикою інтернет-магазину, спрямоване на мінімізацію можливості втрати замовлень внаслідок дій менеджерів та кур’єрів. Завдяки високофункціональній аналітиці, система допомагає зрозуміти внутрішні процеси, що відбуваються, та надає можливість приймати обгрунтовані рішення для поліпшення прибутковості компанії. Великий функціонал дозволяє автоматизувати всі рутинні операції та ефективно контролювати весь ланцюжок продажів.

Переваги включають виявлення завислих замовлень, управління клієнтською базою, бронювання товарів, інтеграцію з постачальниками та інші функції для оптимізації роботи магазину.

 • Мультиканальність
 • Виявлення завислих замовлень
 • Бронювання товарів на складі
 • Автоматичне створення картки клієнта
 • Управління товарообігом
 • Імпорт прайсів в XML і YML
 • Формування ТТН прямо з замовлення

Sitniks

Sitniks – CRM система для товарного бізнесу в соцмережах, маркетплейсах та сайтах. Єдина екосистема для об’єднання чатів і замовлень. Готові звіти, мобільний додаток, інтеграція з поштовими службами, простий інтерфейс, регулярний бекап даних, IP телефонія, складський та фінансовий облік.

 • Єдина екосистема
 • Готові звіти та дашборди
 • Оптимізований мобільний додаток
 • Інтеграція з поштовими службами
 • Регулярний backup даних
 • IP телефонія
 • Складський та фінансовий облік

Як перевірити та прийняти рішення за 5 кроків

Крок 1: Ознайомлення з Інформацією

Перший крок у побудові процесу вибору CRM системи – це ретельне ознайомлення з інформацією.

– Документація: Почніть з вивчення офіційної документації від постачальників CRM. Це надасть вам загальне уявлення про функціонал та можливості системи.

– Огляди та рецензії: Прочитайте огляди та рецензії від користувачів, які вже використовують цю CRM. Огляди з першого руки можуть допомогти зрозуміти переваги та недоліки системи.

Крок 2: Тестування з Демо-версією

– Залучення співробітників: Запросіть кількох співробітників із різними ролями для участі в тестуванні. Це можуть бути менеджери, маркетологи, адміністратори тощо.

– Обговорення очікувань: Перед початком тестування обговоріть очікування співробітників від нової CRM та сформулюйте вимоги до системи.

Крок 3: Визначення Критеріїв Порівняння

– Спостереження та вимірювання: Визначте критерії, за якими будете порівнювати результати тестування. Спостерігайте за роботою співробітників, фіксуйте результати та важливі показники.

Крок 4: Збір Зворотного Зв’язку

– Анкети та інтерв’ю: Проведіть анкети та інтерв’ю з учасниками тестування, щоб отримати їхні враження, коментарі та зауваження. Збирайте конструктивний зворотний зв’язок.

Крок 5: Аналіз та Обрання CRM

– Порівняльний аналіз: Після закінчення тестування та збору зворотного зв’язку проведіть порівняльний аналіз результатів. Позначте сильні та слабкі сторони кожної CRM.

– Вибір оптимальної CRM: Оберіть CRM систему, яка найбільше відповідає вашим потребам та вимогам співробітників. Враховуйте якість підтримки, цінову політику та можливості майбутнього розвитку системи.

Цей покроковий план дозволяє структурувати процес вибору CRM системи та забезпечити об’єктивність у прийнятті рішення.

Висновок

Впровадження CRM для інтернет-торгівлі є ключовим кроком у забезпеченні успіху бізнесу. Правильна інтеграція та налаштування цього інструменту дозволяє оптимізувати обробку замовлень, управління документацією, складом і фінансами.

Якщо ви стикаєтеся з труднощами у обслуговуванні клієнтів та виконанні замовлень, то настав час розглянути можливість впровадження CRM. Перегляньте порівняння безкоштовних CRM систем, якщо вам цікавий такий варіант впровадження.

Впровадження CRM-системи – це інвестиція у покращення управління клієнтськими взаємодіями, яка може значно полегшити рутинні процеси та підвищити продуктивність бізнесу.

Користуйтеся нашими рекомендаціями, покроковим алгоритмом та добіркою CRM, щоб вибрати оптимальний варіант для вашого бізнесу. Сподіваємося, що ця стаття стане корисною для вас. Розвивайте свій бізнес за допомогою CRM систем, збільшуйте обсяги продажів і підтримуйте як себе, так і Україну.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu