Бізнес, Поради

Основні показники, які має відстежувати кожен підприємець

06 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Ви б керували автомобілем з зав’язаними очима? Звичайно, ні. Ці життєво важливі показники дадуть вам чітке бачення того, як привести ваш бізнес до успіху.

Вам не потрібно бути комп’ютерним генієм, щоб зрозуміти показники вашої компанії, а саме ключові показники ефективності (KПЕ). Проте більшості власників малого бізнесу пощастило знати тільки одну або дві статистичні дані, пов’язані з добробутом їх компанії. Ведення бізнесу без збору і обробки цієї інформації на кшталт водіння автомобіля з зав’язаними очима. Знання цифр, що мають відношення до роботи компанії, допоможе вам в процесі прийняття рішень та дасть чітке уявлення про те, як ви і ваші співробітники повинні витрачати свій час.

Основні показники, які має відстежувати кожен підприємець - porady, businessОсновні показники, які має відстежувати кожен підприємець - porady, business

Якщо ви не знаєте, як зібрати цю інформацію, зверніться за допомогою до вашого бухгалтера або зверніться до місцевого офісу SCORE. Ментори-добровольці щедро діляться своїми знаннями і в деяких випадках використовують практичний підхід, щоб допомогти власникам малого бізнесу зрозуміти, як отримати доступ до необхідної їм інформації. Залежно від того, в якій галузі ви працюєте, може бути в наявності спеціальне програмне забезпечення, яке допоможе вам відстежувати ваші показники.

З точки зору вашої фінансової звітності, звіт про рух грошових коштів, звіт про прибутки і збитки та баланс є найбільш важливими фінансовими документами для регулярного перегляду. Власники малого бізнесу сумно відомі тим, що ігнорують ці інструменти, але багато відповідей на ваші проблеми лежать саме в них.

Звіт про рух грошових коштів.

Одна з перших речей, про яку необхідно дізнатись, коли виникають проблеми з грошовими потоками: що знаходиться у вашій дебіторській заборгованості? Оскільки неоплачені рахунки потрапляють в категорію 60 і 90 днів, ви ризикуєте повністю втратити цей дохід. Будьте в курсі всього цього і ніколи не соромтеся просити клієнтів провести оплату.

Прибуток і збиток.

Ваш звіт про прибутки і збитки підсумовує доходи, затрати і витрати, понесені протягом певного періоду. Тут розкривається безліч інформації, і вона буде спрямовувати ваші подальші дії. Деякі підприємці вкладають десятки тисяч доларів в торгові виставки, наприклад, тільки для того, щоб дізнатися, що окупність інвестицій в них практично мізерна. (Це не відноситься до кожного бізнесу.)

Є також важливі показники, пов’язані з клієнтами:

Середня вартість життя.

Якщо ви знаєте, чого варті клієнти, ви будете приймати розумні рішення про маркетинг та інші витрати, пов’язані з клієнтами.

Витрати на залучення клієнтів.

Ви можете інвестувати в цифрову і / або друковану рекламу або платити комусь за холодні дзвінки. Якими б не були ваші маркетингові стратегії і процеси адаптації клієнта, пошук і досягнення ваших перспектив коштує грошей. Ви дізнаєтеся, як найкращим чином контролювати ці витрати, якщо будете залишатися в курсі цих справ.

Зростання кількості нових клієнтів.

Знання того, скільки нових клієнтів чи замовників ви здобуваєте кожного місяця, скаже вам, чи працюють ваші маркетингові стратегії. Ви також повинні знати, як ваші клієнти про вас дізнались чи як вас знайшли.

Показники утримання клієнтів.

Як довго ваші клієнти залишаються з вами, коли саме і чому вони йдуть від вас? Чи повертаються вони ще коли-небудь? Це допоможе виявити слабкі місця у вашій організації, а також допоможе генерувати ідеї для поліпшення утримання наявної клієнтської бази.

Рейтинги задоволеності клієнтів.

Багато власників бізнесу лякаються від ідеї запитувати клієнтів, як у них справи. Не панікуйте. Якщо ви робите відмінну роботу, люди будуть раді поговорити про це. Якщо ви щось робите не так, ви повинні знати, щоб ви могли б поліпшити. Відстежуйте онлайн огляди і коментарі в соціальних мережах. Збирайте дані за допомогою опитувань і бесід, де це доречно. Пам’ятайте, що ваші онлайн-відгуки можуть спрямовувати ваш бізнес; іноді варто витратити час і гроші на їх збір.

Ліди і конверсії.

Як ви отримуєте ваші ліди? Запровадьте процес відстеження, щоб контролювати, звідки приходять ліди, які стратегії мають найбільшу цінність, і кількість досягнутих конверсій. Це відразу покаже вам, куди вкласти ваші гроші, а також як поліпшити процес. Якщо ви інвестуєте, наприклад, в AdWords і отримуєте 200 лідів в місяць, але закриваєте лише невеликий відсоток з них, швидше за все, щось не так з вашою рекламою або цільовою сторінкою. Якщо ви платите призначеному сеттеру, але ця людина не закриває ліди, вам потрібно краще навчити або найняти нову людину.

І не забувайте про ваш найцінніший актив: ваших співробітників.

Традиційно, показники співробітників включають такі речі, як продуктивність, відвідуваність і інші дуже вимірні точки даних. Ваші співробітники повинні бути залучені, і щоб створити взаємодію, ви повинні піклуватися про них. З цієї причини важливо звертати увагу на те, наскільки щасливі ваші співробітники в межах і поза межами роботи. Це не справа роботодавця – втручатися в особисте життя співробітника, але ви повинні знати, що для них важливо, щоб ви могли створити культуру, яка підтримує їх щастя і лояльність.

Звичайно, існують й інші важливі показники, в залежності від вашого бізнесу, але ніякі показники не мають сенсу, якщо ви не приділяєте часу на їх вивчення і та не керуєтесь їх результатами в своїх подальших діях. Заплануйте певний день і час щотижня, щоб переглядати ці дані. Як тільки ви зрозумієте, і відчуєте зміни, які це приносить, це буде одним з найважливіших завдань, які ви коли-небудь захочете виконувати.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu