Спільнота

«Холодна» хмара від Google – дешевий та швидкий доступ до даних.

15 Квітня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

На конференції Cloud Next, присвяченій хмарі Google Cloud, компанія Google анонсувала новий клас «холодного» зберігання даних. Це можливість дешево зберігати в хмарі інформацію, до якої не потрібен миттєвий доступ. Ціни будуть починатися від $0,0012 / ГБ за місяць, що приблизно дорівнює $1,23 / 1 ТБ.

Сервіс запрацює до кінця цього року. Його цільова аудиторія – розробники і бізнес-користувачі, які зможуть відмовитися від фізичних архівів на користь дешевих і надійних хмарних рішень. Зараз у Google вже працюють аналогічні рішення: в Google Cloud є класи Nearline і Coldline. Але вони дорожче для використання (ціни починаються від $0,010 і $ 0,007 за ГБ).

«Гарячі» хмари працюють на SSD і гібридних дисках і забезпечують максимально швидкий доступ до інформації. Вони дорожчі у використанні. «Холодні» хмари – рішення більш економічні і повільні. У них зберігають інформацію, яка не потрібна для миттєвого ознайомлення. Після оформлення запиту, дані можуть розвантажуватися від декількох хвилин до десятків годин.

А якщо говорити буквально, різниця в температурі всередині дата-центрів – чим швидше хмара, тим більше тепла виділяє обладнання.

Google і Amazon

Головний конкурент Google на цьому полі – Amazon зі своїм сервісом AWS S3 Glacier. Однак при використанні Glacier, користувачам потрібно чекати отримання даних до декількох годин. В Google добилися того, щоб затримка була куди менш значною – мова йде про майже миттєвому доступі до інформації, але точні специфікації нового класу не розкриті.

При цьому, послуга Google буде дешевше: AWS S3 Glacier обійдеться в $0,004 / ГБ. Конкурує за вартістю лише AWS Glacier Deep Archive за $0,00099 / ГБ, але у нього куди більш довгий термін вилучення інформації.

Google також обіцяє, що доступ до нового класу зберігання даних можна буде отримати за існуючими API, компанія гарантує надійне зберігання інформації в декількох локаціях. Щоб збалансувати низьку ціну і кращі можливості, в Google зробили упор на тривалість контрактів. Яким буде мінімальний термін підписки – поки невідомо. Для існуючих Nearline і Coldline це 90 днів.

Це можна використовувати замість звичайних хмар?

Коротка відповідь – так.

Але доведеться розібратися в нюансах. Якщо для сервісу від Google поки немає інструкцій, то Amazon S3 Glacier вже використовують для особистих потреб.

Щоб отримати доступ до цього дешевої але повільної хмари, потрібно зареєструвати аккаунт на AWS і провести ряд маніпуляцій на кшталт створення криптографічного ключа і установки сторонніх клієнтів.

Детально послідовність дій описало видання Lifehacker (англійською мовою). Як пишуть автори, найочевидніше застосування сервісу для особистих потреб – зберігання комп’ютерних бекапів, за розміщення яких спеціалізовані сервіси зажадають набагато більшу суму.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu